MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Po raz trzeci PKO Bank Polski został laureatem nagrody „Bank of the Year in Poland”. To prestiżowe wyróżnienie w branży finansowej pokazuje, że działania Banku znajdują uznanie również za granicą. To jednocześnie cenna wskazówka dla młodych ludzi, którzy myślą o rozwoju kariery zawodowej w finansach.

Tytuł „Bank of the Year in Poland" jest trzecią „statuetką Brackena" (od nazwiska założyciela miesięcznika „The Banker") w kolekcji PKO Banku Polskiego. Bank, w kategorii „Najlepszy Bank w Polsce" triumfował także w latach 2011 i 2014.

W uzasadnieniu tegorocznych wyników podkreślono m.in. umocnienie wiodącej pozycji rynkowej i utrzymanie wysokiej efektywności działania. Przyznany tytuł „Najlepszego Banku w Polsce" pokazuje, że najlepsi międzynarodowi eksperci doceniają odpowiedzialne podejście do rozwoju, dążenie by łączyć ambitne cele biznesowe w wrażliwością na długofalowe potrzeby polskiej gospodarki. Bank ma już stuletnią tradycję wspierania polskiej przedsiębiorczości i jest jednym z branżowych liderów innowacyjności oraz społecznego zaangażowania biznesu.

PKO Bank Polski jest otwarty na współpracę z młodymi i ambitnymi ludźmi. Od wielu lat organizuje praktyki staże. W kończącym się roku czekało na studentów wszystkich lat studiów i absolwentów oraz uczniów powyżej 18 roku życia 700 płatnych praktyk i staży w całej Polsce. Praktyki trwają od 1 do 3 miesięcy. Wyróżniający się praktykanci otrzymują propozycję odbycia stażu. Na trwający do 12 miesięcy staż Bank przyjmuje studentów IV-V roku studiów oraz absolwentów, który nie ukończyli 30 roku życia. Realizują zadania koncepcyjne lub projektowe, a każdemu z nich przydzielony zostaje indywidualny opiekun odpowiedzialny za przebieg i koordynację stażu. Szeroka oferta oraz duża skala działania Banku umożliwiają sprawdzenie się w wielu interdyscyplinarnych zespołach projektowych oraz udział w interesujących przedsięwzięciach.  Warto dodać, że PKO Bank Polski jest jednym z największych pracodawców w Polsce - zapewnia miejsca pracy i rozwoju dla 26 tys. osób.

W jaki sposób znaleźć informację o ofercie PKO Banku Polskiego? Ogłoszenia rekrutacyjne każdy student czy uczeń może znaleźć na stronie http://www.pkobp.pl/kariera, w serwisach biur karier prestiżowych uczelni wyższych oraz na takich portalach jak Pracuj.pl. Wybrane oferty zamieszczane są także w social mediach na profilu Banku na LinkedIn, GoldenLine, czy  na Facebooku w aplikacji Kariera w PKO BP oraz w tematycznych grupach i forach studenckich. Bank uczestniczy także w targach pracy, praktyk i staży. Ze studentami spotyka się na Absolvent Talent Days, czyli największych targach pracy, praktyk i staży dla młodych ludzi oraz Dniach Kariery AIESEC, wydarzeniu organizowanym przez samych studentów w różnych lokalizacjach w Polsce.  

Wydawany od 1926 roku miesięcznik „The Banker", przez kadry kierownicze banków na całym świecie, jest uznawany za wyjątkowo cenne, obiektywne źródło informacji na kondycji i perspektyw globalnego sektora finansowego. Zwycięzca w kategorii „Najlepszy Bank Roku" otrzymuje statuetkę nazwaną na cześć Brendana Brackena, założyciela miesięcznika „The Banker", który w latach 1945-1958 kierował wydawnictwem „Financial Times".

 

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt