MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ranking MBA 2013

Ranking MBA 2012

Ranking MBA 2012

Galeria zdjęć z Gali MBA 2013

Ranking MBA 2013

Studia Podyplomowe "Polska-Amerykańska Szkoła Biznesu" - program Executive MBA
Organizator:Wydział Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej
50-370 Wrocław, Wybrzeże Wyspiańskiego 27
tel. 71 320 21 34, fax 71 320 42 95
wwwhttp://pasb.pwr.edu.pl
e-mailszkola.biznesu@pwr.edu.pl
Osoba do kontaktuAnna Florczak
Partner zagranicznyCentral Connecticut State University, USA
Rok założenia1991
Opis

Studia powstały w 1991 roku i są adresowane do osób pełniących lub przygotowujących się do pełnienia funkcji kierowniczych.

Program studiów jest efektem wieloletniej współpracy Politechnik Wrocławskiej i Central Connecticut State Uniwersity, USA. Studia trwają rok, a realizowane są raz w miesiącu w ramach trzydniowych sesji zaczynających się w piątek po południu i trwających do niedzieli.

Zakres studiów obejmuje 10 modułów tematycznych: gospodarka wolnorynkowa, sprawozdawczość finansowa, rachunkowość zarządcza, finanse, marketing, zarządzanie w złożonych organizacjach, zarządzanie operacyjne, zarządzanie strategiczne, komunikacja, aspekty prawne zarządzania.

Ostatni, 11 moduł to seminarium zamykające, poświęcone prezentacji i obronie prac końcowych.

Całość programu realizowana jest na 345 godzinach lekcyjnych, przy czym każda sesja poświęcona jest odrębnemu modułowi tematycznemu.

Wśród wykładowców są praktycy, absolwenci studiów MBA w USA, pracownicy naukowi uczelni oraz visiting professors z CCSU, USA. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów, ćwiczeń, gier symulacyjnych i analizy przypadków (tzw. case studies).

Szkoła szczególną wagę przywiązuje do jakości kształcenia ? w tanich latach polepsza swoją pozycję zarówno w rankingach, jak i ratingach programów MBA.

W ostatnich czterech latach, w odpowiedzi na bardzo dużą liczbę kandydatów, uruchamiano po dwie edycje rocznie. Od początku istnienia Szkoły, program Executive MBA ukończyło prawie 900 osób w 36 edycjach.

Aktualnie realizowana jest edycja 37 i 38.

Kierownik programudr hab. inż. Bożena Mielczanek
AkredytacjePolska Komisja Akredytacyjna przyznała w 2016 r. ocenę wyróżniającą dla kierunku zarządzanie. Ocenie podlegały również realizowane na Wydziale studia podyplomowe.
Czas trwania2 semestry
Język wykładowypolski (95%), angielski (5%)
Tryb prowadzenia zajęć11 trzydniowych sesji (piątek, sobota, niedziela); zajęcia prowadzone są raz miesiącu
Rodzaj dyplomuświadectwo ukończenia studiów podyplomowych z adnotacją ?Program Executive MBA? oraz amerykański certyfikat sygnowany przez rektorów obu uczelni
Zasady przyjęćwymagany dyplom ukończenia studiów wyższych oraz co najmniej 3-letni staż na stanowisku kierowniczym dowolnego szczebla. Wszystkie osoby spełniające warunki formalne zapraszane są na rozmowę kwalifikacyjną.
Termin zgłoszeńmaj-czerwiec 2017 r.
Limit miejsc25
OpłatyOpłata za 2 semestry: 12 000 zł
Informacje dodatkoweistnie możliwość wnoszenia opłat w ratach

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt