MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 

Godziny skomplikowanych zajęć, nieprzespane noce ale też wielka satysfakcja i nowe możliwości – tak podsumowują bootcamp programistyczny uczestniczki projektu #bedekodowac, prowadzonego przez szkołę programowania Coders Lab. Co im dało kilka tygodni intensywnej nauki?

W ramach akcji #bedekodowac dwie kursantki szkoły programistycznej Coders Lab zostały poproszone o dokumentowanie swoich doświadczeń związanych z uczestnictwem w kilkutygodniowym, intensywnym kursie kodowania. Kamera towarzyszyła im od lutego do maja br., na różnych etapach kursu, rejestrując przebieg ich nauki.

Projekt był podzielony na trzy etapy. W fazie wstępnej, poprzedzającej kurs, bohaterki opowiadały o swoich oczekiwaniach związanych z nauką programowania, obawach i ambicjach. W czasie trwania właściwego bootcampu można było śledzić ich postępy, napotykane wyzwania, trudności – ale i przyjemności – związane z nauką. Teraz, po zakończeniu kursu, absolwentki ujawniają, czy zrealizowały swoje ambicje i osiągnęły zamierzone efekty.

Pierwsza z bohaterek projektu, Justyna Sarzyńska, to doktor psychologii – zajmuje się neuronauką i bada, co dzieje się w ludzkim mózgu. Umiejętność programowania była jej niezbędna w prowadzonych przez nią projektach naukowych. Jak przyznaje, przed kursem nie do końca wiedziała, na co się pisze. W trakcie przekonała się, że bootcamp wymaga zaangażowania wszystkich zasobów intelektualnych i czasowych – zdarzało się, że doba była za krótka by wszystko opanować. Czy poleca kurs? – Jak najbardziej. Dwójka moich znajomych już się zapisała – mówi.

Podsumowanie projektu #bedekodowac z Justyną Sarzyńską można obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=yh28gs97YG4

Druga uczestniczka akcji, Monika Łukowska, to absolwentka kulturoznawstwa, która przyszła na kurs, żeby zmienić zawód. – Na pewno udało mi się zdobyć nowe umiejętności na poziomie, który umożliwi mi zmianę branży. Mam poczucie, że weszłam w środowisko, które wcześniej wydawało mi się bardzo niedostępne bez studiów lub doświadczenia w zawodzie. A jak ocenia kurs? – Polecam kurs osobom, które rzeczywiście chciałyby się przebranżowić i szukają miejsca, w którym mogłyby zacząć. Wskazówki, które tu uzyskałam, jak się odnaleźć w branży i jak działać w zawodzie, wydają mi się czymś bardzo cennym, czego nie uzyskałabym nigdzie indziej poza kursem – mówi Monika.

Podsumowanie projektu #bedekodowac z Moniką Łukowską można obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=pwGYFK0V_KQ

- Inicjując akcję chcieliśmy dowieść, że kodowanie to zajęcie dobre dla każdego, niezależnie od płci i wykształcenia - mówi Leszek Wolany z Coders Lab. – Udało nam się też pokazać, jak wygląda intensywna nauka kodowania od kuchni i jak stosowany przez naszych mentorów styl nauczania pomaga rozwijać nabyte w trakcie kursu umiejętności.

Bohaterki akcji – absolwentki kursu, zgodnie podsumowują: nie było łatwo, ale było warto!

O Coders Lab

Coders Lab (www.coderslab.pl) to największa w Polsce szkoła programowania, mająca oddziały w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Oferuje kursy bootcampowe, podzielone na dwa odrębne moduły – front-end i back-end. Kursy opracowywane są przez praktyków programowania w zgodzie z bieżącymi potrzebami rynku, a tryb szkolenia wzorowany jest na najlepszych praktykach szkół języków obcych.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt