MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Białostocka

15-351 Białystok, ul. Wiejska 45 a
tel. 85 746 71 48, 85 746 71 47

www.pb.edu.pl

  • Opis
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

O uczelni

Ty do potęgi

Jesteś młody, ambitny, nie boisz się wyzwań? Politechnika Białostocka to idealne miejsce dla Ciebie. Tu rozwiniesz swoje zainteresowania innowacyjnymi technologiami, zdobędziesz ciekawy zawód, poznasz niesamowitych ludzi i miasto o wyjątkowej atmosferze. Spotęgujemy Twoje marzenia i pomożemy podnieść do potęgi osiągnięcia.

Mistrzowie świata – twórcy analogów łazików marsjańskich, projektantka oryginalnego plecaka, który podbił targi w Japonii, wielokrotnie nagradzany team konstruktorów bolidów wyścigowych czy laury zebrane na zawodach robotycznych – pomysły naszych studentów doceniane są na całym świecie. To właśnie Politechnikę Białostocką wybrał obecnienajbardziej utytułowany młody wynalazca w Polsce –PetrosPsyllos. Kreatywność naszych studentów nie zna granic, a Uczelnia stwarza im przestrzeń do realizowania pasji.

Programy studiów prowadzonych na Politechnice Białostockiej konsultowane są z największymi pracodawcami w regionie. Uczelnia oferuje 29 kierunkistudiów pierwszego stopnia – głównie inżynierskich. Zapraszamy też na studia magisterskie i doktoranckie. Dyplom Politechniki Białostockiej i uczelni zagranicznej? To możliwe!Politechnika realizujeumowy o podwójnym dyplomowaniu z uczelniami w Chinach, Hiszpanii, Portugalii, Rosji i na Ukrainie. Nasi studenci mogą studiować na całym świecie! W ramach programu Erasmus+ podpisaliśmy ponad 150 porozumień dotyczących wymiany studenckiej.

Nasi studenci i pracownicy korzystają z nowoczesnej infrastruktury badawczeji doskonale wyposażonych pracowni dydaktycznych. Od dwóch lat działa Centrum INNO-EKO-TECH, w którym prowadzone są badania i kształcenie w kierunku alternatywnych źródeł energii, budownictwa energooszczędnego i ochrony środowiska. Nasz kampus to tętniące życiem miasteczko akademickie. Tu znajduje się nowoczesna Biblioteka, akademiki oferujące ponad 1600 miejsc, klub studencki oraz Akademickie Centrum Sportu. Większość wydziałów zlokalizowana jest w Białymstoku, natomiast Zamiejscowy Wydział Leśny – ze względu na swoją specjalizację – mieści się w Hajnówce, miasteczku położonym u wrót Puszczy Białowieskiej.

Zapraszamy!


Uczelnia w liczbach
Rok założenia: 1949 r.
Liczba studentów ogółem – 10 097
- w tym liczba kobiet – 3 738
- w tym liczba cudzoziemców – 257

- w tym studenci stacjonarni – 8 158
Nauczyciele akademiccy: 667
Uprawnienia habilitacyjne: 6
Uprawnienia doktorskie: 12

Władze Uczelni w kadencji 2016-2020:

  • prof. dr hab. inż. Lech Dzienis – rektor
  • prof. dr hab. inż. Andrzej Sikorski – prorektor ds. nauki
  • dr hab. Jarosław Perszko, prof. nzw. – prorektor ds. studenckich
  • dr hab. inż. Roman Kaczyński, prof. nzw. – prorektor ds. rozwoju
  • dr hab. inż. Marta Kosior–Kazberuk – prorektor ds. kształcenia i współpracy międzynarodowej

Informacje dodatkowe

Ogólne zasady rekrutacji:
1. W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę wyniki z części pisemnej egzaminu maturalnego.
2. Brak na świadectwie dojrzałości oceny z wymaganego przedmiotu nie stanowi przeszkody w przyjęciu kandydata na studia.
3. W przypadku kandydatów, którzy nie zdawali na egzaminie maturalnym (wyłącznie w latach 2002, 2005 i 2006) wymaganych przedmiotów lub zdawali je tylko w części ustnej, przy obliczaniu sumy punktów zostaną uwzględnione oceny ze świadectwa ukończenia szkoły.
4. W przypadku, gdy kandydat nie przystąpił do części rozszerzonej egzaminu maturalnego z danego przedmiotu, w postępowaniu kwalifikacyjnym otrzymuje punkty za poziom podstawowy (wynikające ze świadectwa dojrzałości) oraz 0 punktów za poziom rozszerzony.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt