MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Białostocka

15-351 Białystok, ul. Wiejska 45 a
tel. 85 746 71 48, 85 746 71 47

www.pb.edu.pl

  • Opis
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

O uczelni

Ty do potęgi.

Jesteś młody, ambitny, nie boisz się wyzwań? Politechnika Białostocka to idealne miejsce dla Ciebie. Tu rozwiniesz swoje zainteresowania innowacyjnymi technologiami, zdobędziesz ciekawy zawód, poznasz niesamowitych ludzi i miasto o wyjątkowej atmosferze. Pomożemy zrealizować twoje marzenia i podniesiemy do potęgi osiągnięcia.

Mistrzowie świata – twórcy analogów łazików marsjańskich, konstruktorzy robotów sumo, projektantka oryginalnego plecaka, który podbił targi w Japonii, wielokrotnie nagradzany team konstruktorów bolidów wyścigowych oraz architekci mostów – pomysły naszych studentów doceniane są na całym świecie. To właśnie Politechnikę Białostocką wybrał obecnie najbardziej utytułowany młody wynalazca w Polsce –Petros Psyllos.

Kreatywność naszych studentów nie zna granic, a Uczelnia stwarza im przestrzeń do realizowania pasji. Programy studiów prowadzonych na Politechnice Białostockiej konsultowane są z największymi pracodawcami w regionie. Uczelnia oferuje 29 kierunków studiów pierwszego stopnia – głównie inżynierskich. Zapraszamy też na studia magisterskie i doktoranckie.

Dyplom Politechniki Białostockiej i uczelni zagranicznej? To możliwe! Politechnika realizuje umowy o podwójnym dyplomowaniu z uczelniami w Chinach, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Rosji, Kirgistanie, Białorusi i na Ukrainie. Nasi studenci mogą studiować na całym świecie! W ramach programu Erasmus+ podpisaliśmy ponad 250 porozumień dotyczących wymiany studenckiej.

Studenci i pracownicy Politechniki Białostockiej korzystają z nowoczesnej infrastruktury badawczej i doskonale wyposażonych pracowni dydaktycznych. Uczelniany kampus to tętniące życiem miasteczko akademickie. Tu znajdują się akademiki oferujące ponad 1600 miejsc, klub studencki, nowoczesna biblioteka oraz Akademickie Centrum Sportu. W Inkubatorze Przedsiębiorczości nasi studenci zakładają swoje pierwsze start-upy.

Większość wydziałów Politechniki Białostockiej zlokalizowana jest w Białymstoku, natomiast Zamiejscowy Wydział Leśny – ze względu na swoją specjalizację – mieści się u wrót Puszczy Białowieskiej w Hajnówce.

Zapraszamy na: Wydział Architektury, Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Wydział Elektryczny, Wydział Informatyki, Wydział Inżynierii Zarządzania, Wydział Mechaniczny, Zamiejscowy Wydział Leśny.

Rok założenia: 1949 r.

Liczba studentów ogółem – 8576
- w tym studenci stacjonarni – 6993
- w tym liczba kobiet – 3192
- w tym liczba cudzoziemców – 312

Nauczyciele akademiccy: 658
Uprawnienia habilitacyjne: 6
Uprawnienia doktorskie: 12

Władze Uczelni w kadencji 2016-2020:

  • prof. dr hab. inż. Lech Dzienis – rektor
  • prof. dr hab. inż. Andrzej Sikorski – prorektor ds. nauki
  • dr hab. Jarosław Perszko, prof. nzw. – prorektor ds. studenckich
  • dr hab. inż. Roman Kaczyński, prof. nzw. – prorektor ds. rozwoju
  • dr hab. inż. Marta Kosior–Kazberuk, prof. nzw. – prorektor ds. kształcenia i współpracy międzynarodowej

Informacje dodatkowe

Ogólne zasady rekrutacji:
1. W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę wyniki z części pisemnej egzaminu maturalnego.
2. W przypadku, gdy kandydat nie przystąpił do części rozszerzonej egzaminu maturalnego z danego przedmiotu, w postępowaniu kwalifikacyjnym otrzymuje punkty za poziom podstawowy (wynikające ze świadectwa dojrzałości) oraz 0 punktów za poziom rozszerzony.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt