MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Gdański

Biuro Rekrutacji UG
80-309 Gdańsk, ul. Jana Bażyńskiego 8, pok. 228, 230
tel. 58 523 25 31, 58 523 25 32, 58 523 23 28
tel. 58 523 23 32, 58 523 23 26

www.ug.edu.pl

rekrutacja@ug.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Czas na realizację marzeń...

… I AMBICJI, NA SUKCESY, ALE I PORAŻKI, NA ROZWIJANIE SWOICH PASJI I ZAINTERESOWAŃ, NA ZAWIERANIE NOWYCH ZNAJOMOŚCI I PRZYJAŹNI, CZAS NA NAUKĘ I ODPOCZYNEK, CZAS NA SAMODZIELNOŚĆ, SZUKANIE, PRÓBOWANIE. CZAS NA DOROSŁE ŻYCIE. CZAS NA STUDIA. CZAS NA UNIWERSYTET GDAŃSKI!

Wybierając uczelnię należy pamiętać przede wszystkim o spełnianiu własnych marzeń – tych związanych z nauką i tych zawodowych.

Warto wziąć zatem pod uwagę ofertę kierunków studiów i wybrać taki, który wpisze się w nasze zainteresowania i stworzy perspektywy na przyszłość. Uniwersytet Gdański chcąc sprostać oczekiwaniom zarówno przyszłych studentów, jak i pracodawców proponuje na 11 wydziałach aż 77 kierunków studiów I i II stopnia, a na nich ponad 220 specjalności. Jest więc w czym wybierać.

Studia to nie tylko tradycyjne zajęcia na kampusie. Warto już na początku przyjrzeć się czy uczelnia współpracuje z ludźmi ze świata biznesu, czy oferuje nam możliwość odbywania staży, poszerzania zdobytej wiedzy w praktyce, a nawet prowadzenia własnych badań naukowych. Dzięki współpracy jaką UG podjął z sąsiadującymi z uniwersyteckim kampusem w Gdańsku centrami biznesowymi, powstały inicjatywy, które mają pomagać w nawiązywaniu kontaktów pomiędzy naukowcami a światem biznesu, a także ułatwiać studentom odnalezienie się na rynku pracy po opuszczeniu murów uczelni.

Przy wyborze uczelni istotne są również warunki w jakich będziemy spędzać większość czasu. Nowoczesne budynki, przestronne wnętrza, a także specjalistyczny sprzęt są niemal tak samo istotne jak zdobywana na zajęciach wiedza. W przypadku prowadzenia badań, eksperymentów czy organizacji konferencji na światowym poziomie niezbędne są odpowiednie warunki: nowoczesna infrastruktura i sprzęt badawczy. W tej kwestii również przoduje Uniwersytet Gdański, który większą część swoich wydziałów skupia na Bałtyckim Kampusie w Gdańsku, czyli najnowocześniejszym kampusie na Pomorzu. Zdecydowana większość wydziałów już może pochwalić się nowoczesnymi budynkami wypełnionymi technologią i specjalistycznym sprzętem, które stwarzają młodym naukowcom wiele możliwości.

W dzisiejszych czasach najbardziej popularnym źródłem informacji jest Internet. Nadal jednak niezastąpione są zasoby biblioteczne, dlatego bardzo ważne dla przyszłych studentów jest, by dostęp do nich był łatwy i bezproblemowy. Tu swoją pomoc oferuje największa na Pomorzu Biblioteka UG, w której przed sesją egzaminacyjną setki studentów spędzają czas do późnych popołudniowych godzin, aby jak najlepiej przygotować się do egzaminów.

Dla wielu osób czas studiów to nie tylko czas spędzony na uczelni. Warto przyjrzeć się co, poza tradycyjnymi zajęciami w murach wydziałów, oferuje nam uczelnia. Uniwersytet Gdański w swojej ofercie ma ponad 190 kół naukowych i stowarzyszeń. Poza kołami naukowymi na uczelni istnieją również sekcje sportowe, a także grupy artystyczne.

Wybór miejsca na studiowanie nie jest łatwy. Najlepiej samemu sprawdzić czy miejsce, w którym zamierzamy spędzić kolejnych parę lat życia, przypadnie nam do gustu. UG co roku daje kandydatom na studia taką możliwość podczas Targów Akademia i Dni Otwartych. Przyjdźcie i przekonajcie się sami.

Do zobaczenia na UG!:)

Czy wiesz, że...

  • Uniwersytet Gdański jako jedna z 14 polskich szkół wyższych i jedyna z Pomorza znalazł się wśród tysiąca najlepszych światowych uczelni akademickich w prestiżowym rankingu międzynarodowym QS World University Ranking 2019 na 5. miejscu wśród krajowych uniwersytetów klasycznych.
  • Uniwersytet Gdański uplasował się na 10. pozycji w gronie 128 sklasyfikowanych uczelni z Polski w najnowszym rankingu uniRank Polish University Ranking 2018. Uczelnia znalazła się wśród 378 najlepszych szkół wyższych z 42 krajów w Emerging Economies University Ranking 2018. Ranking tworzony jest w oparciu o kilkanaście wskaźników badających uczelnie pod kątem realizacji ich głównych zadań – kształcenia, badań naukowych, cytowania, transferu wiedzy i umiędzynarodowienia.
  • Za łączną kwotę 76 milionów złotych w Uniwersytecie Gdańskim, w ramach programu Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB), realizowanego przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej, powstaną: Międzynarodowe Centrum Teorii Technologii Kwantowych (International Centre for Theory of Quantum Technologies, ICTQT) oraz Międzynarodowe Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt