MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Łódzka

90-924 Łódź, Żeromskiego 116
tel. 42 631 29 74
fax 42 631 24 90

www.p.lodz.pl

rekrutacja@info.p.lodz.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Potęguj możliwości!

Planując karierę zawodową zadaj sobie pytania – co lubisz robić, w czym jesteś dobry, co Cię interesuje? Szukaj dla siebie miejsc i ludzi, dzięki którym osiągniesz sukces. Na Politechnice Łódzkiej znajdziesz 42 sposoby na spotęgowanie swoich możliwości rozwoju.

Budowanie ścieżki kariery zawodowej z Politechniką Łódzką to satysfakcjonująca przygoda. To nie tylko ciekawy i nowocześnie skonstruowany program studiów pozwalający odkrywać fascynujący świat techniki i technologii. To także możliwość rozwoju zainteresowań, zdobywania doświadczeń, umiejętności i osiągania sukcesów w prestiżowych konkursach.

Wraz ze zmianami na rynku pracy, uczelnia wciąż doskonali system kształcenia. Oprócz wiedzy nasi studenci zdobywają także praktyczne umiejętności bardzo cenione przez pracodawców. Rozwijamy metody kształcenia pobudzające inicjatywę i kreatywność studentów. Dbamy o to, aby zetknęli się oni z rzeczywistymi problemami przedsiębiorstw i biznesu. Służą temu m.in. praktyki, które wielu naszych studentów odbywa także za granicą. Jesteśmy liderem w Polsce w wymianie studenckich, zagranicznych praktyk wakacyjnych w ramach programu IAESTE.

PŁ jest unikatową uczelnią pod względem wieloletnich doświadczeń w kształceniu w językach obcych. Tak różnorodnej oferty nie ma żadna inna uczelnia w Polsce! Już od 20 lat w Centrum Kształcenia Międzynarodowego prowadzimy studia w językach: angielskim i francuskim, obecnie na 10 kierunkach pierwszego i 7 kierunkach drugiego stopnia. Studenci mają możliwość zdobycia podwójnych dyplomów, a obowiązkowy semestr na uczelni zagranicznej daje im przewagę w poszukiwaniu wymarzonej pracy. Wykorzystujemy nowoczesne metody i techniki zdobywania wiedzy, m.in. problem based learning czy metody e-learning. Dla naszych studentów i pracowników, stworzyliśmy DT4U – pracownię design thinking, miejsce kreatywnego myślenia, w którym osoby z różnych wydziałów i kierunków będą mogły współpracować nad inżynierskimi projektami łączącymi wiele, na pozór odległych dziedzin.

Nasza uczelnia dba o to, aby studenci wszystkich kierunków od początku wiedzieli, w jakich branżach odnaleźć się w przyszłości. Stawiamy na doskonalenie umiejętności miękkich – tj. komunikacja, kreatywność, inicjatywa, elastyczność, współpraca w grupie czy zarządzanie czasem. Uruchomiliśmy Interdyscyplinarną Szkołę Innowacji (ISI), której celem jest pobudzanie, wspieranie i rozwój przedsiębiorczości akademickiej oraz tworzenie innowacyjnych rozwiązań gotowych do wdrożenia na rynek.

Czy wiesz, że...

  • Jesteśmy 4-tą uczelnią techniczną wśród 21 w Polsce – wg rankingu Perspektyw.
  • Jesteśmy pierwszą uczelnią w Polsce, która otrzymała prestiżowy certyfikat jakości kształcenia ECTS Label – nadawany przez Komisję Europejską. Otrzymaliśmy także Diploma Suplement Label.
  • Inwestujemy w infrastrukturę i otwieramy nowoczesne budynki wyposażone w najnowsze technologie, np. LabFactor, Fabryka Inżynierów XXI w., Centrum Technologii Informatycznych.
  • Studenci PŁ co roku wygrywają najwięcej konkursów i stypendiów fundowanych przez UMŁ. W ramach Programu „Młodzi w Łodzi”, nasi studenci mają okazję poznać przyszłych potencjalnych pracodawców, którzy są fundatorami stypendiów, staży i praktyk.
  • Na PŁ działa aktywnie aż 85 Studenckich Kół Naukowych, których członkowie odnoszą międzynarodowe sukcesy! Wynalazki, roboty, technologie i projekty badawcze tworzone są przez samych studentów, a do tego dochodzą konferencje, wyjazdy i spotkania w środowisku podobnych sobie pasjonatów.
  • Od początku wspieramy akcję „Dziewczyny na Politechniki”, dzięki której uczelnia techniczna staje się coraz piękniejsza! Organizujemy warsztaty i pokazy potwierdzające, że stereotyp inżyniera – mężczyzny odchodzi w zapomnienie.
  • Dla najwybitniejszych studentów proponujemy Krótką Indywidualną Ścieżkę Kształcenia. To specjalny program zakładający m.in. włączenie studentów w projekty badawcze już od pierwszych dni na uczelni. Dzięki temu będą mogli uzyskać stopień inżyniera po 3 latach, magistra po roku, a doktora po kolejnych 2 latach.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt