MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Łódzka

90-924 Łódź, Żeromskiego 116
tel. 42 631 29 74
fax 42 631 24 90

www.p.lodz.pl

rekrutacja@info.p.lodz.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Potęguj możliwości [na maxa]

Wchodzisz w dorosłe życie i od razu masz dylemat: praca czy studia? A może rok odpoczynku? Cokolwiek zdecydujesz, pamiętaj - szukaj miejsc i ludzi, którzy będą Cię inspirować. Jeśli zdecydujesz się na studia, to na Politechnice Łódzkiej znajdziesz ponad 40 sposobów na spotęgowanie możliwości swojego rozwoju.

Budowanie ścieżki kariery zawodowej z Politechniką Łódzką to satysfakcjonująca przygoda. To nie tylko ciekawy i nowocześnie skonstruowany program studiów pozwalający odkrywać fascynujący świat techniki i technologii. To także możliwość rozwoju zainteresowań, zdobywania doświadczeń, umiejętności i osiągania sukcesów w prestiżowych konkursach.

STUDIA O PROFILU PRAKTYCZNYM

Na PŁ można wybrać studia o profilu praktycznym – wydłużone o jeden semestr dedykowany tylko i wyłącznie praktykom w zawodzie. Oprócz wiedzy nasi studenci zdobywają praktyczne umiejętności bardzo cenione przez pracodawców. Rozwijamy metody kształcenia pobudzające inicjatywę i kreatywność. Dbamy o to, aby studenci zetknęli się z rzeczywistymi problemami przedsiębiorstw i biznesu. Stawiamy na doskonalenie umiejętności miękkich – tj. komunikacja, kreatywność, inicjatywa, elastyczność, współpraca w grupie czy zarządzanie czasem.

STUDIOWANIE W JĘZYKU OBCYM

Tak różnorodnej oferty kształcenia w językach obcych nie ma żadna inna uczelnia w Polsce! Już od 25 lat w Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) prowadzimy studia w językach: angielskim i francuskim, obecnie na 13 kierunkach pierwszego i 7 kierunkach drugiego stopnia. Studenci mają możliwość zdobycia podwójnych dyplomów, a obowiązkowy semestr na uczelni zagranicznej daje im przewagę w poszukiwaniu wymarzonej pracy. Wykorzystujemy nowoczesne metody i techniki zdobywania wiedzy, m.in. problem based learning czy metody e-learning.

INŻYNIER – FIT NA SPORTOWEJ POLITECHNICE

Wśród naszych studentów znajdują się zawodnicy wielu dyscyplin, reprezentanci Polski na międzynarodowych zawodach oraz olimpijczycy. Sport jest nieodłącznym elementem wykształcenia, dlatego na PŁ swoje miejsce mają nie tylko profesjonalni zawodnicy, ale także amatorzy. Zawodnikom uprawiającym sport wyczynowo, Klub Uczelniany AZS PŁ umożliwia reprezentowanie uczelni na Akademickich Mistrzostwach Polski, których medal staje się przepustką do stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Obecnie KU AZS może pochwalić się ponad tysiącem członków, którzy trenują w 38 różnych dyscyplinach na naszej uczelni. PŁ dysponuje profesjonalnym zapleczem sportowym. W 2017 roku oddaliśmy do użytku Zatokę Sportu, największy w regionie obiekt sportowy. Znajduje się w nim, m. in., basen o wymiarach olimpijskich, wielofunkcyjne boisko, ścianki wspinaczkowe, sale do ćwiczenia wielu dyscyplin zespołowych oraz indywidualnych. W 2022 roku będziemy gospodarzem europejskich igrzysk studenckich – EUSA GAMES. W naszych obiektach rozgrywać się będzie sportowa rywalizacja prawie 6 000 zawodników z ponad 40 państw.

Czy wiesz, że:

  • Na PŁ funkcjonuje DT4U – pracownia design thinking, miejsce kreatywnego myślenia, w którym osoby z różnych wydziałów i kierunków współpracują nad inżynierskimi projektami łączącymi wiele, na pozór odległych dziedzin.
  • PŁ otrzymała najwyższą dotację od MNiSW – sto milionów złotych, które przeznaczamy na budowę nowego gmachu Wydziału Chemicznego oraz centrum konferencyjnego.
  • W łódzkim Bionanoparku, dzięki PŁ powstanie międzynarodowe naukowe centrum doskonałości – ICRI-BioM. Stworzenie w Łodzi instytucji badawczej o statucie Międzynarodowej Agendy Badawczej to szansa na kolejne sukcesy w innowacjach naukowych.
  • Szczególnie polecamy przyszłym inżynierom cykl „Wiedzą co mówią”, w którym pokazujemy nieco inne podejście do zagadnień naukowych – filmy są dostępne w serwisach internetowych PŁ oraz w mediach społecznościowych.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt