MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Łódzka

90-924 Łódź, Żeromskiego 116
tel. 42 631 29 74
fax: 42 631 24 90

www.p.lodz.pl

rekrutacja@info.p.lodz.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • SUPER WYDZIAŁ
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Potęguj możliwości!

Planując karierę zawodową, zadaj sobie pytania – co lubisz robić? w czym jesteś dobry? co Cię interesuje? Szukaj dla siebie miejsc i ludzi, dzięki którym osiągniesz sukces. Na Politechnice Łódzkiej znajdziesz ponad 40 sposobów na spotęgowanie możliwości swojego rozwoju.

Budowanie ścieżki kariery zawodowej z Politechniką Łódzką to satysfakcjonująca przygoda. To nie tylko ciekawy i nowocześnie skonstruowany program studiów pozwalający odkrywać fascynujący świat techniki i technologii. To także możliwość rozwoju zainteresowań, zdobywania doświadczeń, umiejętności i osiągania sukcesów w prestiżowych konkursach.

Wraz ze zmianami na rynku pracy, uczelnia wciąż doskonali system kształcenia. Oprócz wiedzy nasi studenci zdobywają także praktyczne umiejętności bardzo cenione przez pracodawców. Rozwijamy metody kształcenia pobudzające inicjatywę i kreatywność studentów. Dbamy o to, aby zetknęli się oni z rzeczywistymi problemami przedsiębiorstw i biznesu. Służą temu m.in. praktyki, które wielu naszych studentów odbywa także za granicą. Jesteśmy liderem w Polsce w wymianie studenckich, zagranicznych praktyk wakacyjnych w ramach programu IAESTE.

PŁ jest unikatową uczelnią pod względem wieloletnich doświadczeń w kształceniu w językach obcych. Tak różnorodnej oferty nie ma żadna inna uczelnia w Polsce! Już od 25 lat w Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) prowadzimy studia w językach: angielskim i francuskim, obecnie na 11 kierunkach pierwszego i 7 kierunkach drugiego stopnia. Studenci mają możliwość zdobycia podwójnych dyplomów, a obowiązkowy semestr na uczelni zagranicznej daje im przewagę w poszukiwaniu wymarzonej pracy. Wykorzystujemy nowoczesne metody i techniki zdobywania wiedzy, m.in. problem based learning czy metody e-learning. Dla naszych studentów i pracowników, stworzyliśmy DT4U – pracownię design thinking, miejsce kreatywnego myślenia, w którym osoby z różnych wydziałów i kierunków współpracują nad inżynierskimi projektami łączącymi wiele, na pozór odległych dziedzin.

Uczelnia dba o to, aby studenci wszystkich kierunków od początku wiedzieli, w jakich branżach odnaleźć się w przyszłości. Stawiamy na doskonalenie umiejętności miękkich – tj. komunikacja, kreatywność, inicjatywa, elastyczność, współpraca w grupie czy zarządzanie czasem. Uruchomiliśmy Interdyscyplinarną Szkołę Innowacji (ISI), której celem jest pobudzanie, wspieranie i rozwój przedsiębiorczości akademickiej oraz tworzenie innowacyjnych rozwiązań gotowych do wdrożenia na rynek.

W Politechnice Łódzkiej działa 80 Studenckich Kół Naukowych. To doskonałe miejsce dla ludzi z pasją, dla studentów, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z określonej dziedziny, inicjować projekty, przygotowywać się do udziału w konkursach, a wynikami własnych badań dzielić się na różnego rodzaju imprezach naukowych.

Studenci Politechniki Łódzkiej mają na swoim koncie sukcesy na skalę światową. Drużyna GUST zbudowała najlepszą na świecie przydomową turbinę wiatrową, członkowie SKaNeR-a stoją za sukcesem łazika marsjańskiego, a grupa Lodz Solar Team to twórcy dwóch pojazdów napędzanych energią słoneczną.

Na Politechnice Łódzkiej uczelni funkcjonuje jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych „Zatoka Sportu” Jest to kompleks o powierzchni użytkowej 28 tys. m2, gdzie na pięciu kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej znajdują się m. in:

  • 10 – torowy basen olimpijski o długości 50 m z trybunami dla 1200 widzów,
  • 30 – metrowy basen z trampolinami, podestami oraz wielopoziomową wieżą do skoków o wysokości 10 m. Ruchome dno pozwoli na regulowanie zbiornika do głębokości 5 m, dzięki czemu basen będzie należał do najgłębszych w Polsce,
  • treningowy basen z przeciwprądem dla potrzeb treningu pływaków oraz rehabilitacji,
  • zespół wodnych urządzeń rehabilitacyjno-rekreacyjnych
  • ścianka wspinaczkowa wraz ze ścianką treningową,
  • wielofunkcyjna i pełnowymiarowa sala sportowa przeznaczona również do multimedialnych prezentacji kulturalnych wraz z widownią i platformą TV.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt