MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Gdańska

80-233 Gdańsk, ul. G. Narutowicza 11/12
Informacja o rekrutacji
tel. 58 348 67 00

www.pg.edu.pl

rekrutacja@pg.gda.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Tutaj zaczyna się Twoja przyszłość

W „Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy” Politechnika Gdańska zajęła dziesiątą pozycję i została wyróżniona nagrodą „Awans 2017” za największy skok w rankingu. PG poprawiła swoją pozycję aż o 5 miejsc. Zapraszamy na studia na jednej z najlepszych uczelni akademickich w Polsce!

Na PG można studiować na 9 wydziałach, z których każdy oferuje interesujące kierunki studiów. Począwszy od architektury, poprzez automatykę i robotykę, energetykę i informatykę, aż po inżynierię danych, elektronikę i telekomunikację oraz korozję. Łącznie do wyboru jest 37 programów na studiach I i II stopnia. Politechnika Gdańska to uczelnia, na której przyszli inżynierowie z pewnością zdobędą praktyczne umiejętności cenione na rynku pracy w kraju i na świecie. Świadczą o tym coroczne Ogólnopolskie Badania Wynagrodzeń. Z najnowszego zestawienia wynika, że absolwenci PG osiągnęli trzecie co do wysokości zarobki w kraju. Mediana wynagrodzeń naszych absolwentów wyniosła w roku 2016 dokładnie 5710 zł brutto.

Wielu absolwentów PG rozpoczyna karierę zawodową już w trakcie studiów. Tak było m.in. w przypadku studentów Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, którzy stworzyli elektroniczny asystent ułatwiający przyjmowanie leków osobom starszym – PillBox. Dzięki swej przedsiębiorczości młodzi inżynierowie założyli firmę dr Poket i pozyskali grant na rozwój projektu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Obecnie sprzedają swoje urządzenia w USA, Brazylii oraz Szwajcarii, a także prowadzą zaawansowane rozmowy z dużymi podmiotami na rynkach europejskim i azjatyckim. W lipcu 2017 r. firma wygrała 50 tys. euro w rywalizacji European Health Catapult w Brukseli (I miejsce w kategorii Digital Health).

Sukcesy absolwentów PG wynikają z konsekwentnie realizowanej na PG filozofii kształcenia, która kładzie nacisk nie tylko na solidne podstawy teoretyczne, ale przede wszystkim na aspekty praktyczne. W toku nauki studenci, u boku wykwalifikowanej kadry, mają okazję uczestniczyć w wizytach studyjnych w czołowych firmach regionu, często przygotowują prace dyplomowe odpowiadające na konkretne potrzeby biznesu. Warto dodać, że Politechnika Gdańska od trzech lat należy do prestiżowej europejskiej organizacji zrzeszającej najlepsze wyższe szkoły techniczne CESAER (Conference of European Schools for Advanced Engineering Education and Research). Ponadto Komisja Europejska przyznała Politechnice Gdańskiej prawo do posługiwania się logo „HR Excellence in Research”. Ten prestiżowy znak jakości wyróżnia jednostki, które wdrażają zasady Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania przy Rekrutacji Pracowników Naukowych, a tym samym tworzą przyjazne środowisko pracy naukowej oraz badawczo-rozwojowej. Wszystko to sprawia, że warto podjąć studia na PG.

Czy wiesz, że:

  • Historia PG sięga 1904 r. Piękna historyczna zabudowa współistnieje z nowoczesnymi budynkami. Cały kampus uczelni zlokalizowany jest w centrum Gdańska, w doskonale skomunikowanej z resztą Trójmiasta dzielnicy Wrzeszcz.
  • Do dyspozycji studentów są wysokiej jakości sale wykładowe, wspaniali profesorowie, świetne zaplecze do uprawiania sportu, wygodne akademiki i mnóstwo kół naukowych!
  • Według rankingu MNiSW Politechnika Gdańska jest trzecią najchętniej wybieraną przez kandydatów na studia uczelnią w kraju (5,8 osób na miejsce).
  • W roku akademickim 2016/17 Certyfikaty Ogólnopolskiego Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością” przyznano 5 kierunkom realizowanym na PG. Na studiach I stopnia są to: zielone technologie i monitoring, transport oraz zarządzanie inżynierskie. Dodatkowo kierunek transport został wyróżniony Laurem Innowacji. Na studiach podyplomowych certyfikaty przyznano: inżynierii danych – Data Science oraz nowoczesnym metodom inżynierii oprogramowania. Kierunki doceniono za realizację programów kształcenia odpowiadających na potrzeby rynku.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt