MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Gdańska

80-233 Gdańsk, ul. G. Narutowicza 11/12
Informacja o rekrutacji
tel. 58 348 67 00

www.pg.edu.pl

rekrutacja@pg.gda.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Politechnika Gdańska - Liczymy się na świecie

Przepiękny kampus, ponad 110-letnia tradycja akademicka, nowoczesne laboratoria i dobrze wyposażone sale wykładowe, wspaniali profesorowie, świetne zaplecze do uprawiania sportu, wygodne akademiki oraz niepowtarzalny klimat… Politechnika Gdańska to uczelnia, na której przyszli inżynierowie z pewnością zdobędą praktyczną wiedzę, tak cenioną na rynku pracy.

Profesjonalne badania potwierdzają, że absolwenci Politechniki Gdańskiej szybko znajdują zatrudnienie. Z kolei wyniki najnowszego Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń pokazują, że w 2015 r. absolwenci PG osiągnęli drugie co do wysokości zarobki w kraju, w gronie uczelni technicznych (mediana wynagrodzeń wyniosła 6 095 zł brutto). Wielu absolwentów już w trakcie studiów osiąga sukces zawodowy. W minionym roku akademickim tak było w np. przypadku twórców PillBoxa, czyli elektronicznego asystenta ułatwiającego przyjmowanie leków. Autorzy wynalazku, absolwenci Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG, uzyskali dofinansowanie na rozwój projektu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dzięki temu ich biznes trafił do słynnej Doliny Krzemowej. „Pudełko”, które wydaje odpowiednią dawkę medykamentów o określonej porze już w 2017 r. ma pojawić się w amerykańskich klinikach.

Sukcesy absolwentów wynikają także z realizowanej na PG filozofii kształcenia, która kładzie nacisk na kształtowanie umiejętności inżynierskich, takich jak planowanie, projektowanie, konstruowanie i wnioskowanie na podstawie przeprowadzonego doświadczenia. Nauczyciele akademiccy stawiają na pracę zespołową, a studenci PG mają okazję wykonywać prace zaliczeniowe i dyplomowe, które wynikają z konkretnych potrzeb biznesu. To wszystko, w połączeniu z odpowiednią bazą laboratoryjną, sprawia, że absolwenci PG są tzw. Inżynierami Przyszłości. Największą ambicją uczelni jest bowiem wykształcenie przyszłych absolwentów Politechniki Gdańskiej, charakteryzujących się analitycznym podejściem podczas rozwiązywania problemów.

Od 2015 roku Politechnika Gdańska należy do europejskiej organizacji zrzeszającej najlepsze wyższe szkoły techniczne, czyli do Conference of European Schools for Advanced Engineering Education and Research. PG jest również jedną z ośmiuset najlepszych szkół wyższych na świecie – wg prestiżowego rankingu The World University Ranking 2015. Natomiast w rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego mierzącym popularność studiów wśród kandydatów Politechnika Gdańska od lat plasuje się na drugiej pozycji.

Czy wiesz, że:

  • Do najpopularniejszych kierunków podczas rekrutacji 2016 na PG należały: gospodarka przestrzenna na Wydziale Architektury, energetyka na Wydziale Mechanicznym oraz transport na Wydziale Inżynierii Lądowej i środowiska.
  • Kampus PG zlokalizowany jest w centrum Gdańska, a piękna zabytkowa architektura współistnieje z nowoczesnymi budynkami.
  • PG skierowała najwięcej w Polsce zgłoszeń do Europejskiego Urzędu Patentowego (raport EPO z 2016 r.). Przodujący w tym względzie okazali się naukowcy z wydziałów: Chemicznego oraz Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.
  • Naukowcy z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki uczestniczą w jednym z najdroższych projektów świata (o wartości 1 260 000 000 EUR). Mowa o akceleratorze jonów i antyprotonów w Ośrodku Badań Jądrowych w Darmstadt w Niemczech. Badacze PG pracują nad systemami diagnostycznymi dla magnesów nadprzewodzących, które są sercem systemu – rozpędzają strumień cząstek do wysokich energii. W projekcie FAIR (Facility for Antiproton and Ion Research) uczestniczy 10 państw.

PG oferuje atrakcyjne kierunki studiów, przekonajcie się sami! Politechnika otwiera nowe możliwości, stawia nowe wyzwania. Zapraszamy na Politechnikę Gdańską!

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt