MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Gdańska

80-233 Gdańsk, ul. G. Narutowicza 11/12
Informacja o rekrutacji
tel. 58 348 67 00

www.pg.edu.pl

rekrutacja@pg.gda.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Politechnika Gdańska – uczelnia dla wyjątkowych

Studenci Politechniki Gdańskiej wysyłają swoje eksperymenty rakietą w kosmos, a ich wizjonerskie projekty biurowców przyszłości dostrzegają nawet media za oceanem! Do tego uczelnia ma koszykarki w Ekstraklasie i jeden z najpiękniejszych kampusów Europy, a jej absolwenci są w krajowej czołówce pod względem wysokości zarobków. Politechnika Gdańska to uczelnia dla Wyjątkowych!

Politechnika Gdańska (PG) przoduje w wielu rankingach. W „Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018” uplasowała się na 4. miejscu wśród uczelni technicznych i 9. miejscu wśród uczelni akademickich w kraju, a według rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 2017 r. jest najczęściej wybieraną przez kandydatów. Studia prowadzone na Politechnice Gdańskiej w 2018 r. zdobyły 16 wyróżnień w 3. edycji Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”. To najlepszy wynik spośród wszystkich uczelni w kraju!

W ocenie MNiSW dwa z dziewięciu wydziałów Politechniki Gdańskiej otrzymały kategorię A+, a pięć wydziałów kategorię A. Dzięki wykwalifikowanym pracownikom z wieloletnim stażem i znaczącym dorobkiem badawczym,

Politechnika Gdańska zapewnia dostęp do wiedzy teoretycznej i praktycznej. Na studiach I stopnia do wyboru jest 38 kierunków, w tym 2 kierunki międzyuczelniane, 4 międzywydziałowe i 6 w języku angielskim. Na studiach II stopnia są 33 kierunki, w tym 3 międzyuczelniane, 5 międzywydziałowych i 10 w języku angielskim. Oferta dostępna jest na stronie pg.edu.pl.

Absolwenci Politechniki Gdańskiej są cenieni na rynku pracy – wielu z nich rozpoczyna karierę zawodową już w trakcie studiów – i osiągają jedne z najwyższych zarobków spośród absolwentów uczelni technicznych w kraju. Trzecia edycja (2018) ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA) wykazała m. in., że absolwenci informatyki na PG to najlepiej opłacani specjaliści w tej dziedzinie w Polsce! Pracę znajdują niemal natychmiast po ukończeniu studiów, a ryzyko bezrobocia jest wśród nich praktycznie zerowe. Niewiele czasu na znalezienie zatrudnienia potrzebują także osoby, które ukończyły wiele innych kierunków prowadzonych na uczelni. Warto wiedzieć, że na PG działa Biuro Karier, które oferuje studentom poradnictwo zawodowe i dotyczące przedsiębiorczości, coaching kariery, mentoring u pracodawcy.

Dodajmy, że Komisja Europejska przyznała Politechnice Gdańskiej prawo do posługiwania się logo HR Excellence in Research. Oznacza to, że PG została uznana za instytucję stwarzającą jedne z najlepszych warunków pracy i rozwoju dla badaczy w Europie.

Czy wiesz, że:

  • Historyczny kampus Politechniki Gdańskiej, którego początki sięgają 1904 r. znalazł się w pierwszej dziesiątce najpiękniejszych uczelni Europy (Times Higher Education).
  • W Centrum Sportu Akademickiego PG działa 27 sekcji. W ramach dydaktyki można brać udział także w innych zajęciach (np. sporty walki, aqua aerobik). CSA organizuje również obozy żeglarskie i narciarskie. W 2018 r. Politechnika Gdańska po raz piąty zajęła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej i po raz szósty 2. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych na Akademickich Mistrzostwach Polski.
  • Politechnika Gdańska ma własny Budżet Obywatelski, do którego zgłaszać projekty i głosować mogą także studenci. Ze środków BO w 2017 r. powstał m.in. zintegrowany z ogólnouczelnianym systemem Moja PG, system kolejkowy do dziekanatu i Wydziałowej Komisji Stypendialnej na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Jego wdrożenie planowane jest też na innych wydziałach.
  • Działa tu pierwsza w regionie całodobowa prototypownia ProtoLab. Jej operatorem jest Spółka Celowa Politechniki Gdańskiej Excento, która realizuje projekt e-Pionier. W ProtoLab studenci, pracownicy oraz zespoły poszukujące rozwiązań problemów zgłoszonych w ramach projektu e-Pionier mogą rozwijać i testować swoje pomysły na nowoczesnych urządzeniach.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt