MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

02-554 Warszawa, al. Niepodległości 162 
(metro Pole Mokotowskie)
tel. 22 564 77 77

http://oferta.sgh.waw.pl

rekrutacja@sgh.waw.pl

Wyszukiwarka studiow
 • SUPER UCZELNIA
 • Wydziały i kierunki
 • Profil programu

SGH – prestiż, jakość, wysokie zarobki

Studia dostosowane do wymagań rynku pracy. Najlepsi wykładowcy, zajęcia praktyczne, wysoki poziom języków obcych, wymiana międzynarodowa oraz doradztwo zawodowe i wsparcie w planowaniu kariery. Ekspercką wiedzę zapewnia współpraca z firmami i instytucjami publicznymi.

SGH w Warszawie to najstarsza i najbardziej prestiżowa uczelnia ekonomiczna w Polsce, a także jeden z najlepszych uniwersytetów o tym profilu w Europie. Łączy 111 lat doświadczeń z najnowszymi trendami w kształceniu kadr dla biznesu.

W SGH wykłady prowadzą najlepsi polscy i zagraniczni specjaliści z dziedziny finansów, ekonomii, zarządzania, marketingu i innych powiązanych z ekonomią. Studenci na co dzień mają możliwość uczęszczania na zajęcia prowadzone przez prezesa NBP, byłych ministrów, członków rad nadzorczych największych firm, bankowców i innych wybitnych ekspertów łączących pracę dydaktyczną z aktywnością w biznesie. Na zajęciach rozwiązuje się rzeczywiste problemy firm i instytucji, z jakimi mierzą się ich pracownicy. Studenci rozwijają dodatkowe umiejętności i kompetencje, działając w ponad 60 organizacjach i kołach naukowych. SGH kładzie duży nacisk na naukę języków obcych i współpracę międzynarodową – studenci mogą wyjechać do ponad 300 uczelni na całym świecie.

Według raportu Ogólnopolskiego Systemu Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych MNiSW 20% najgorzej zarabiających absolwentów SGH z roku 2014 – w pierwszych dwunastu miesiącach po ukończeniu studiów – zarabiało więcej niż najlepiej zarabiający absolwenci kierunków ekonomicznych na innych (nieekonomicznych) uczelniach w Polsce.

Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2016 absolwenci SGH osiągneli najwyższe zarobki, wrtośc środkowa ich zarobków to 8 tys zł brutto. W rankingu „Kuźnia prezesów” 2016 SGH i Politechnika Warszawska zajęły ex aequo 1. miejsce w zestawieniu uczelni, które wykształciły najwięcej szefów największych polskich firm. W rankingu uczelni i wydzialów ekonomicznych opublikowanym przez „Rzeczpospolitą”, SGH zajęła 1. miejsce w kategorii uczelni, które najlepiej przygotowują młodzież do pracy na rzecz polskiej gospodarki, a także utrzymują wysoki poziom naukowy.

SGH w Warszawie oferuje 6 kierunków studiów licencjackich w języku polskim i 4 kierunki prowadzone po angielsku oraz 14 kierunków studiów magisterskich w języku polskim i 5 po angielsku. 720 słuchaczy zdobywa wiedzę na studiach doktoranckich, a ponad 4900 słuchaczy rocznie podnosi kwalifikacje na studiach podyplomowych. W ofercie SGH dostępne są także dwa prestiżowe programy MBA, wyróżniane co roku jako najlepsze w Polsce oraz SGH-WUM MBA, realizowany we współpracy SGH i WUM.

Czy wiesz, że...

 • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie kończy 111 lat! Jej historia sięga 1906 roku, kiedy August Zieliński założył Prywatne Kursy Handlowe Męskie.
 • Podczas studiów w SGH możesz zdobyć branżowe certyfikaty. Realizując międzykierunkową specjalność SGH-CIMA, zaliczasz wymagania egzaminacyjne CIMA. Studia na kierunku finanse i rachunkowość ułatwiają zdobycie kwalifikacji ACCA. Masz też możliwość zdobycia certyfikatu IPMA-Student.
 • SGH jako jedyna w Polsce obecna jest w CEMS – sojuszu 30 najlepszych uczelni ekonomicznych z całego świata, które realizują wspólny program magisterski CEMS Master’s in International Management, a także jedynym polskim członkiem stowarzyszenia PIM – najwiekszej międzynarodowej organizacji zrzeszającej uczelnie oferujące studia w zakresie zarządzania.
 • W rankingu Global Masters in Management dziennika „The Financial Times” SGH znalazła się wśród najlepszych europejskich uczelni ekonomicznych na świecie.
 • Studenci SGH regularnie wygrywają konkursy organizowane przez firmy i instytucje, związane z rynkiem finansów. W roku 2017 zajeli 1. miejsce (final Polski) w konkursie CFA Institute Research Challenge, a SKN Ekonometrii znalazł się w finale „Econometric Game”. Zespoły SGH mają na koncie także wygrane w prestiżowych konkursach KPMG International Case Competition oraz EY Financial Challenger.
 • Ponad 300 umów partnerskich z uczelniami z całego świata pozwala na wyjazdy zagraniczne podczas studiów.
 • W uczelni kształci się ponad 13 tysięcy osób pod okiem ponad 790 wykładowców i lektorów.
 • W rankingu Perspektywy 2017: zajęła także trzy pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach ekonomicznych: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie. SGH ponownie została najlepszą uczelnią ekonomiczną.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt