MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

02-554 Warszawa, al. Niepodległości 162 
(metro Pole Mokotowskie)
tel. 22 564 77 77

http://oferta.sgh.waw.pl

rekrutacja@sgh.waw.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

SGH – kształtuje liderów

STUDIA DOSTOSOWANE DO WYMAGAŃ RYNKU PRACY. NAJLEPSI WYKŁADOWCY, ZAJĘCIA PRAKTYCZNE, WYSOKI POZIOM JĘZYKÓW OBCYCH, WYMIANA MIĘDZNARODOWA ORAZ DORADZTWO ZAWODOWE I WSPARCIE W PLANOWANIU KARIERY. MERYTORYCZNA WSPÓŁPRACA Z FIRMAMI I INSTYTUCJAMI PUBLICZNYMI.

SGH w Warszawie to najstarsza i najbardziej prestiżowa uczelnia ekonomiczna w Polsce, a także jeden z najlepszych uniwersytetów o tym profilu w Europie. Łączy 112 lat doświadczeń z najnowszymi trendami w kształceniu kadr dla biznesu. W SGH wykłady prowadzą najlepsi polscy i zagraniczni specjaliści z dziedziny finansów, ekonomii, zarządzania, marketingu i innych obszarów powiązanych z wiedzą ekonomiczną i naukami społecznymi. Studenci mają możliwość uczęszczania na zajęcia prowadzone przez prezesa Narodowego Banku Polskiego, prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, byłych ministrów, członków rad nadzorczych największych firm, bankowców i innych wybitnych ekspertów łączących pracę dydaktyczną z aktywnością w biznesie. Na zajęciach rozwiązuje się rzeczywiste problemy firm i instytucji, z jakimi mierzą się ich pracownicy.

SGH znana jest z bardzo aktywnego życia studenckiego. Studenci rozwijają umiejętności i kompetencje, działając w około 70 organizacjach i kołach naukowych. Uczelnia od lat kładzie duży nacisk na naukę języków obcych i współpracę międzynarodową – studenci mogą wyjechać do ponad 300 uczelni na całym świecie.

Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń Sedlak & Sedlak wśród magistrów najlepiej wypadają absolwenci SGH. „Najwyższe miesięczne wynagrodzenia całkowite w 2017 otrzymywali absolwenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie – 8228 zł. Połowa z nich zarabiała w granicach od 5789 do 12 100 zł. Kolejne miejsca zajmują magistrowie uczelni technicznych…” – piszą autorzy badania.

W II edycji rankingu uczelni i wydziałów ekonomicznych opublikowanym przez „Rzeczpospolitą” SGH ponownie zajęła 1. miejsce.

W rankingu Perspektywy 2018 SGH znalazła się na I miejscu w Polsce wśród uczelni ekonomicznych. Zajęła także trzy pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach ekonomicznych: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie.

SGH oferuje 6 kierunków w języku polskim i 4 kierunki w języku angielskim na studiach licencjackich oraz 13 kierunków w języku polskim i 5 w języku angielskim na studiach magisterskich. Na studiach I i II stopnia kształci się około 14 tys. studentów pod okiem ponad 800 wykładowców i lektorów. 710 osób zdobywa wiedzę na studiach doktoranckich, a ponad 4200 słuchaczy podnosi kwalifikacje na studiach podyplomowych. Dużym uznaniem cieszą się studia typu MBA – programy CEMBA i MBA-SGH zdobyły w 2018 r. odpowiednio 1. i 7. miejsce w rankingu fundacji Perspektywy. W 2017 r. wprowadziliśmy nowy program dla sektora medycznego SGH-WUM MBA współprowadzony z WUM.

Czy wiesz, że...

  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie kończy 112 lat! Jej historia sięga 1906 roku, kiedy August Zieliński założył Prywatne Kursy Handlowe Męskie.
  • SGH współpracuje merytorycznie z instytucjami naukowymi, branżowymi oraz z firmami. W trakcie studiów możesz zrealizować międzykierunkowe specjalności: SGH & CIMA CBA na studiach I stopnia oraz SGH & CIMA – DMA i SGH & CIMA – DMA na studiach II stopnia. Masz też możliwość zdobycia certyfikatu IPMA-Student. Studia na kierunku finanse i rachunkowość ułatwiają zdobycie kwalifikacji ACCA.
  • SGH jako jedyna uczelnia w Polsce należy do CEMS – elitarnego konsorcjum 31 czołowych szkół biznesu, ponad 70 firm i partnerów społecznych o zasięgu globalnym. W ramach konsorcjum realizowany jest jednoroczny program z zakresu zarządzania CEMS MIM (the CEMS Master’s in International Management), skierowany wyłącznie do studentów zrzeszonych uczelni. SGH jest także jedynym polskim członkiem stowarzyszenia PIM – największej międzynarodowej organizacji zrzeszającej uczelnie oferujące studia w zakresie zarządzania.
  • SGH od lat klasyfikowana jest wśród najlepszych europejskich uczelni ekonomicznych i szkół biznesu przez prestiżowy dziennik „The Financial Times”.
  • Ponad 300 umów partnerskich z uczelniami w 60 krajach na całym świecie pozwala na wyjazdy zagraniczne podczas studiów.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt