MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

02-554 Warszawa, al. Niepodległości 162 
(metro Pole Mokotowskie)
tel. 22 564 77 77

www.sgh.waw.pl

rekrutacja@sgh.waw.pl

Wyszukiwarka studiow
 • SUPER UCZELNIA
 • Wydziały i kierunki
 • Profil programu

SGH – prestiż, jakość, wysokie zarobki

Studia dostosowane do wymagań rynku pracy. Najlepsi wykładowcy, zajęcia praktyczne, wysoki poziom języków obcych, wymiana międzynarodowa oraz doradztwo zawodowe i wsparcie w planowaniu kariery. Ekspercką wiedzę zapewnia współpraca z firmami i instytucjami publicznymi.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie to najstarsza i najbardziej prestiżowa uczelnia ekonomiczna w Polsce, a także jeden z najlepszych uniwersytetów o tym profilu w Europie. Łączy 110 lat doświadczeń z najnowszymi trendami w kształceniu kadr dla biznesu.

W SGH wykłady prowadzą najlepsi polscy i zagraniczni specjaliści z dziedziny finansów, ekonomii, zarządzania, marketingu i innych powiązanych z ekonomią. Studenci na co dzień mają możliwość uczęszczania na zajęcia prowadzone przez Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Prezesa Narodowego Banku Polskiego, byłych ministrów, członków rad nadzorczych największych firm, bankowców i innych wybitnych ekspertów łączących pracę dydaktyczną z aktywnością w biznesie. Na zajęciach rozwiązuje się rzeczywiste problemy firm i instytucji, z jakimi mierzą się ich pracownicy. Studenci rozwijają dodatkowe umiejętności i kompetencje, działając w ponad 70 organizacjach i kołach naukowych. SGH kładzie duży nacisk na naukę języków obcych i współpracę międzynarodową – studenci mogą wyjechać do ponad 330 uczelni na całym świecie.

Według badań wynagrodzeń przeprowadzonych przez Sedlak & Sedlak, absolwenci SGH zarabiają najwięcej ze wszystkich absolwentów szkół wyższych w Polsce. Mediana ich wynagrodzeń w 2015 roku wyniosła aż 8000 zł brutto. Badania przeprowadzone przez uczelnię potwierdzają, że aż 57% absolwentów znajduje zatrudnienie w pierwszym miesiącu od otrzymania dyplomu, pozostali zaś w kolejnych 2-5 miesiącach.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oferuje 9 kierunków studiów licencjackich w języku polskim i 4 kierunki prowadzone po angielsku oraz 17 kierunków studiów magisterskich w języku polskim i 5 po angielsku. 720 słuchaczy zdobywa wiedzę na studiach doktoranckich, a ponad 4000 słuchaczy rocznie podnosi kwalifikacje na studiach podyplomowych. W ofercie SGH dostępne są także dwa prestiżowe programy MBA, wyróżniane co roku jako najlepsze w Polsce.

Studia licencjackie w języku polskim zaczynają się od przedmiotów wspólnych dla wszystkich kierunków. Pod koniec II semestru studenci wybierają kierunek studiów z listy dostępnych programów: ekonomia, finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA, globalny biznes, finanse i zarządzanie (Governance), gospodarka przestrzenna, metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne, międzynarodowe stosunki gospodarcze, polityka społeczna, stosunki międzynarodowe, zarządzanie, a w języku angielskim: Global Business, Finance and Governance, International Economics, Management, Quantitative Methods in Economics and Information Systems. Studenci władający językiem niemieckim mogą realizować specjalny program „Management der deutsch-polonischen Wirtschaftsaktivitäten” współprowadzony z Uniwersytetem w Mainz, zakończony certyfikatem.

Wybór kierunku po pierwszym roku studiów licencjackich pozwala studentom podjąć świadomą decyzję, a to przekłada się bezpośrednio na ścieżkę kariery zawodowej.

Studenci studiów magisterskich mają w SGH szerokie możliwości zdobycia dyplomu rozpoznawalnego na arenie międzynarodowej: mogą wybierać pomiędzy programem CEMS Master’s in International Management (pozycja 4 w zestawieniu najlepszych europejskich programów z zarządzania według Financial Times), programami podwójnego dyplomu realizowanymi z wiodącymi uczelniami (np. University of Cologne, Toulouse Business School, itp.) lub programami wspólnych studiów, jak np. European Master in Law and Economics.

Rekrutacja w SGH trwa! Sprawdź na www.sgh.waw.pl/rekrutacja Nowe kierunki od 2016!

Czy wiesz, że...

 • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie kończy 110 lat! Jej historia sięga 1906 roku, kiedy August Zieliński założył Prywatne Kursy Handlowe Męskie. Wcześniej w Warszawie istniała Szkoła Handlowa im. Leopolda Kronenberga, zamknięta przez władze zaboru rosyjskiego.
 • Podczas studiów w SGH możesz zdobyć branżowe certyfikaty. Realizując międzykierunkową specjalność SGH-CIMA, zaliczasz wymagania egzaminacyjne CIMA. Studia na kierunku finanse i rachunkowość ułatwiają zdobycie kwalifikacji ACCA. Masz też możliwość zdobycia certyfikatu IPMA-Student.
 • SGH jako jedyna w Polsce obecna jest w CEMS – sojuszu 30 najlepszych uczelni ekonomicznych z całego świata, które realizują wspólny program magisterski CEMS Master’s in International Management.
 • Z polskich uczelni tylko SGH została nagrodzona 5 palmami w rankingu Eduniversal, a studia CEMBA i MBA-SGH uznano za najlepsze w regionie. Program CEMS MIM dostępny w SGH znalazł się w pierwszej piątce rankingu dziennika „The Financial Times”.
 • Studenci SGH regularnie wygrywają konkursy organizowane przez firmy i instytucje, związane z rynkiem finansów. W latach 2012 i 2014 byli światowymi zwycięzcami turnieju Google Online Marketing Challenge. Zespoły SGH mają na koncie także wygrane w prestiżowych konkursach KPMG International Case Competition oraz EY Financial Challenger.
 • Ponad 330 umów partnerskich z uczelniami z całego świata pozwala na wyjazdy zagraniczne podczas studiów.
 • W uczelni kształci się ponad 13 tysięcy osób pod okiem ponad 750 wykładowców i lektorów.
 • W rankingu Perspektywy 2016 SGH ponownie została najlepszą uczelnią ekonomiczną.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt