MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

40-055 Katowice, ul. Poniatowskiego 15
tel. 32 208 36 00

www.sum.edu.pl

rekst@sum.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • SUPER WYDZIAŁ
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

ZMIENIAMY SIĘ dla Ciebie!

W Śląskim Uniwersytecie Medycznym wierzymy, że komfort kształcenia przekłada się na jakość. Dlatego z chęcią sięgamy po nowoczesne rozwiązania technologiczne, szczególnie te, które bezpośrednio wpływają na atrakcyjność edukacji i skuteczność w realizacji badań naukowych.

Nowoczesne narzędzia dydaktyczne

Wygodny dostęp do zasobów cyfrowych uczelni, platforma e-learningowa czy możliwość prowadzenia wideokonferencji oraz wykorzystanie technologii obrazu 3D otwierają przed studentami nowe perspektywy zdobywania wiedzy i doświadczenia.

W naszej uczelni studenci zetkną się z wirtualnym pacjentem, wyposażonym w algorytmy sztucznej inteligencji, którego stan zdrowotny wymaga podjęcia określonych działań. Ciekawym rozwiązaniem jest również nauczanie fizjologii w oparciu o aplikacje 3D. W specjalnych okularach studenci mogą brać udział w badaniach żab i królików, które są ich graficzną trójwymiarową prezentacją.

Uczysz się gdzie i kiedy chcesz

Tysiące artykułów zgromadzonych w dziesiątkach najbardziej uznanych na świecie baz czasopism dostępnych jest w komputerowych czytelniach naszego Uniwersytetu. Aby skorzystać z tych materiałów, nie trzeba ruszać się z domu. Usługa dostępu zdalnego umożliwia korzystanie z zasobów na komputerach domowych.

Zdajesz, kiedy chcesz

Dzięki Systemowi Elektronicznego Egzaminowania, student w trakcie trwania sesji może zarejestrować się za pomocą elektronicznego formularza i przyjść na egzamin wówczas, kiedy będzie do niego przygotowany – wybierając jeden z dostępnych terminów. Po zakończeniu egzaminu student od razu otrzymuje informację o wyniku.

Dziekanat w telefonie

Większość spraw na linii student-dziekanat realizowanych jest drogą elektroniczną. Podania, wnioski, zapytania – wszystko można przesłać do dziekanatu korzystając z opcji elektronicznego obiegu dokumentów w module wirtualnego dziekanatu. W tym miejscu student znajdzie również informacje dotyczące planów zajęć, harmonogramów praktyk, płatności za pokój w Domu Studenta i wiele innych.

Praktyka ponad wszystko

Od 2012 r. SUM posiada największe Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w kraju, które umożliwia odtworzenie warunków pracy prawdziwego szpitala. Kolejne centra powstają przy Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach i Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt utworzenia dwóch sal interdyscyplinarnych dla studentów stomatologii wyposażonych w 54 unity stomatologiczne.

Liczne kliniki i oddziały kliniczne SUM wymieniane są na pierwszych miejscach krajowych rankingów jako ośrodki wiodące w wielu dziedzinach. Zajęcia są prowadzone w małych grupach, dzięki czemu każdy student ma bezpośredni kontakt z pacjentem.

CZY WIESZ, ŻE ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY...

  • dzięki wysokospecjalistycznej bazie klinicznej SUM studenci mają możliwość zapoznania się z najbardziej zaawansowanym technologicznie sprzętem, jaki jest wykorzystywany w diagnostyce i leczeniu pacjentów oraz uczenia się od najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie.
  • wprowadzenie e-learningu pozwoliło na uruchomienie bezpłatnych studiów stacjonarnych w trybie piątkowo-sobotnim na kierunkach: zarządzanie ryzykiem zdrowotnym i zdrowie publiczne – specjalność zdrowie środowiskowe i profilaktyka chorób środowiskowozależnych
  • studenci SUM mają możliwość odbywania praktyk w ponad 50 podmiotach leczniczych, z którymi uczelnia ma podpisaną umowę, lub w innych wybranych przez siebie. Praktyki można odbywać również w ośrodkach zagranicznych, m.in. we Włoszech, Francji, Hiszpanii a nawet w Brazylii, Meksyku czy Japonii.
  • studenci mogą poszerzać swoje zainteresowania w ramach działalności Studenckiego Towarzystwa Naukowego, które zrzesza ponad 150 kół naukowych.
  • pasje sportowe studenci mogą rozwijać w ramach sekcji: siatkówki, koszykówki, wspinaczki, narciarstwa alpejskiego, snowboardu, lekkiej atletyki, aerobiku, tenisa stołowego, ziemnego, squasha, pływania, żeglarstwa, kolarstwa, itd. W tym celu została wybudowana nowoczesna baza sportowa.
  • studenci Uczelni od ponad dziesięciu lat uczestniczą w programach wymiany międzynarodowej w ramach programu Erasmus+, który pozwala na odbycie części studiów i praktyk za granicą. Wymianę między uczelniami medycznymi w Polsce, na jeden lub dwa semestry w roku akademickim, umożliwia program Mostum.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt