MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

40-055 Katowice, ul. Poniatowskiego 15
tel. 32 208 36 00

www.sum.edu.pl

rekst@sum.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
 • SUPER UCZELNIA
 • SUPER KIERUNEK
 • SUPER WYDZIAŁ
 • Wydziały i kierunki
 • Profil programu

W SUMie najlepiej!

Kierunki medyczne od lat są w ścisłej czołówce najpopularniejszych kierunków studiów. Nic dziwnego – dają one bardzo dobre perspektywy zatrudnienia. Potwierdzają to badania – absolwenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach z łatwością znajdują pracę.

Oferta SUM jest bardzo zróżnicowana – do wyboru jest aż 16 kierunków studiów, a niektóre z nich prowadzone są w systemie piątkowo-sobotnim, co pozwala połączyć bezpłatne studia z pracą zawodową.

SUM stawia na zajęcia praktyczne. Od 2012 r. studenci uczą się w największym w Polsce Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej, przypominającym prawdziwy szpital. Dzięki temu coraz więcej zajęć jest prowadzonych w sposób praktyczny, a studenci stają się jeszcze lepiej przygotowani do kontaktu z pacjentem. W 2018 r. Uczelnia otworzy dwa kolejne centra – dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa w Katowicach oraz dla studentów medycyny i stomatologii w Zabrzu.

Wygodny dostęp do zasobów cyfrowych uczelni, możliwość prowadzenia wideokonferencji oraz wykorzystanie technologii obrazu 3D otwierają przed studentami nowe perspektywy zdobywania wiedzy i doświadczenia. W Centrum Dydaktycznym Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej SUM pracują również urządzenia drukujące 3D, które pozwalają na samodzielny wydruk struktur przestrzennych związków chemicznych oraz modeli anatomicznych i dentystycznych.

Dzięki wysokospecjalistycznej bazie klinicznej SUM studenci mają możliwość zapoznania się z najbardziej zaawansowanym technologicznie sprzętem, jaki jest wykorzystywany w diagnostyce i leczeniu pacjentów oraz uczenia się od najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie, którzy podejmują się pionierskich operacji w skali nie tylko Polski, ale i świata.

Studenci SUM mają możliwość odbywania praktyk w ponad 50 podmiotach leczniczych, z którymi uczelnia ma podpisaną umowę, lub w innych wybranych przez siebie. Praktyki można odbywać również w ośrodkach zagranicznych, m.in. we Włoszech, Francji, Hiszpanii a nawet w Brazylii, Meksyku czy Japonii.

Dzięki stworzonej w SUM nowej aplikacji MedicLearn studenci mogą się przygotowywać do egzaminów mając do dyspozycji tylko smartfon. To taki „wirtualny wykładowca”, z którym można się uczyć o każdej porze dnia i nocy. Aplikacja jest dostępna dla każdego. Wystarczy ją pobrać i zainstalować, a otrzyma się dostęp do tysięcy pytań z ponad 60 przedmiotów, takich jak anatomia, fizjologia, biochemia, alergologia ortodoncja czy radiologia.

CZY WIESZ, ŻE ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY...

 • laureaci i finaliści olimpiad stopnia centralnego i olimpiad międzynarodowych w zakresie biologii, chemii, fizyki oraz matematyki mogą ubiegać się o przyjęcie na wybrany kierunek studiów z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego,
 • SUM posiada jeden z największych dorobków naukowych wśród uczelni medycznych w Polsce,
 • studenci SUM w czasie studiów mogą wstępować do studenckich kół naukowych, stowarzyszeń i organizacji studenckich, które stwarzają ogromne możliwości wszechstronnego rozwoju, integrują poprzez wspólne projekty, a także dają satysfakcję z nowych doświadczeń i cenną, tak ważną w dzisiejszych czasach, praktykę zawodową,
 • studenci Uniwersytetu uczestniczą w wymianach międzynarodowych w ramach programu Erasmus, mogą brać również udział w konferencjach, kongresach, zjazdach, zgrupowaniach i sympozjach naukowych i warsztatach naukowych odbywających się w kraju i zagranicą,
 • dzięki współpracy z ponad 160 zagranicznymi i polskimi instytucjami naukowo-badawczymi SUM realizuje wykłady gościnne, wymianę pracowników i studentów,
 • województwo śląskie, na terenie którego działa Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, to atrakcyjny region turystyczny, a doskonale rozwinięta sieć autostrad i dróg ekspresowych, bliskość położonego 30 km na północ od Katowic międzynarodowego portu lotniczego Katowice Airport oraz liczne połączenia kolejowe zapewniają szybką i komfortową komunikację do wielu miast Polski i Europy.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt