MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

40-055 Katowice, ul. Poniatowskiego 15
tel. 32 208 36 00

www.sum.edu.pl

rekst@sum.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
 • SUPER UCZELNIA
 • SUPER KIERUNEK
 • SUPER WYDZIAŁ
 • Wydziały i kierunki
 • Profil programu

Wybierz studia z przyszłością!

Jesteś fanem dr House’a? Marzysz, by ratować ludzkie życie lub wynaleźć lek na raka? Chcesz pomagać ludziom i uczyć ich, jak dbać o zdrowie? – Wybierz jeden z kierunków oferowanych przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach!

Kierunki medyczne od lat są w ścisłej czołówce najpopularniejszych kierunków studiów. Nic dziwnego – dają one bardzo dobre perspektywy zatrudnienia. Potwierdzają to badania – absolwenci SUM z łatwością znajdują pracę.

Obecnie na pięciu Wydziałach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach kształceni są lekarze medycyny, lekarze dentyści, farmaceuci, analitycy medyczni, biotechnolodzy, a także specjaliści z zakresu neurobiologii, ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, położnictwa, fizjoterapii, kosmetologii, zdrowia publicznego, zarządzania ryzykiem zdrowotnym, dietetyki, elektroradiologii i coachingu medycznego.

Nowoczesne narzędzia dydaktyczne

Uczelnia posiada aż trzy centra symulacji medycznej. W pomieszczeniach wyposażonych w prawdziwą szpitalną aparaturę nasi studenci uczą się zawodu na najbardziej zaawansowanych symulatorach, które wiernie oddają reakcje pacjenta na ćwiczone przez nich procedury medyczne.

Ciekawym rozwiązaniem jest również nauczanie fizjologii w oparciu o aplikacje 3D. W specjalnych okularach studenci mogą brać udział w badaniach żab i królików, które są ich graficzną trójwymiarową prezentacją.

W SUM działa także Uniwersytet Licealisty, czyli projekt edukacyjny mający na celu popularyzację wiedzy w zakresie nauk ścisłych wśród najzdolniejszych licealistów.

Uczysz się gdzie i kiedy chcesz

Dzięki stworzonej w SUM aplikacji MedicLearn studenci mogą się przygotowywać do egzaminów mając do dyspozycji tylko smartfon. To taki „wirtualny wykładowca”, z którym można się uczyć o każdej porze dnia i nocy. Aplikacja jest dostępna dla każdego. Wystarczy ją pobrać i zainstalować, a otrzyma się dostęp do tysięcy pytań z przedmiotów, takich jak anatomia, fizjologia, biochemia, alergologia, ortodoncja czy radiologia.

Studenci SUM mają możliwość odbywania praktyk w ponad 50 podmiotach leczniczych, z którymi uczelnia ma podpisaną umowę, lub w innych wybranych przez siebie. Praktyki można odbywać również w ośrodkach zagranicznych, m.in. we Włoszech, Francji, Hiszpanii, a nawet w Brazylii, Meksyku czy Japonii.

Gwarancja jakości

W 2017 r. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, jako jedyna medyczna uczelnia z Polski, został uwzględniony w zestawieniu Academic Ranking of World Universities (ARWU) – znanym jako Lista Szanghajska, w przedziale miejsc od 500 do 800 (ARWU World Top 500 Candidates 2017). SUM został także ujęty w zestawieniu Shanghai Ranking's Global Ranking of Academic Subjects 2017 w dziedzinie „medycyna kliniczna”.

CZY WIESZ, ŻE ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY...

 • posiada jeden z największych dorobków naukowych wśród uczelni medycznych w Polsce;
 • zatrudnia znanych i docenianych w kraju i za granicą naukowców – członków polskich i międzynarodowych organizacji i stowarzyszeń naukowych, ekspertów komisji europejskich;
 • wprowadzenie e-learningu pozwoliło na uruchomienie bezpłatnych studiów stacjonarnych w trybie piątkowo-sobotnim na kierunkach: zarządzanie ryzykiem zdrowotnym i zdrowie publiczne – specjalność zdrowie środowiskowe i profilaktyka chorób środowiskowozależnych;
 • z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego, na wszystkie kierunki studiów I stopnia i jednolite magisterskie przyjmowani są laureaci przedmiotowych Olimpiad Stopnia Centralnego i Olimpiad Międzynarodowych w zakresie: biologii, chemii, fizyki oraz matematyki;
 • studenci SUM w czasie studiów mogą wstępować do studenckich kół naukowych, stowarzyszeń i organizacji studenckich, które stwarzają ogromne możliwości wszechstronnego rozwoju, integrują poprzez wspólne projekty, a także dają satysfakcję z nowych doświadczeń i cenną, tak ważną w dzisiejszych czasach, praktykę zawodową;
 • studenci Uniwersytetu uczestniczą w wymianach międzynarodowych w ramach programu Erasmus, mogą brać również udział w konferencjach, kongresach, zjazdach, zgrupowaniach i sympozjach naukowych i warsztatach naukowych odbywających się w kraju i za granicą;

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt