MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

61-875 Poznań, al. Niepodległości 10
tel. 61 856 90 00

www.ue.poznan.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER WYDZIAŁ
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Wydział Ekonomii

al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań, Tel: 61 856 92 50
e-mail: dziekan.we@ue.poznan.pl, www.ue.poznan.pl

Ekonomia przyszłości

Witaj na jednym z największych i najwyżej cenionych wydziałów ekonomicznych w Polsce. Tutaj wszystko się zaczyna. Dajemy solidną wiedzę, szeroki punkt widzenia i elastyczność na rynku pracy.

Kierunek Ekonomia

Ekonomia – strategie przedsiębiorstw – studia menedżerskie – public relations – zasoby ludzkie – biobiznes
Inerdyscyplinarne ujęcie ekonomii, kierunek stanowi odpowiedź na potrzeby rynku. Studenci zdobywają wiedzę z tworzenia strategii dla biznesu i gospodarki na poziomie lokalnym, jak i globalnym.

Kierunek Finanse i Rachunkowość

Finanse – audyt – rachunkowość – zarządzanie ryzykiem – bankowość – ubezpieczenia
Obszar instytucji, instrumentów i rynków finansowych z silną podstawą praktyczną umożliwiającą karierę w świecie finansów, audytu i rachunkowości, podatków, bankowości lub ubezpieczeń.

Kierunek Polityka Społeczna

Społeczeństwo – zarządzanie kadrami (HR) i usługami społecznymi – komunikowanie społeczne
Stworzony dla osób zainteresowanych sprawami społecznymi, które chcą wykorzystywać dorobek ekonomii i komunikowania do zarządzania zmianami w życiu społeczno-gospodarczym. To m. im ekonomia szczęścia i silver economy.

Kierunek Prawno-Ekonomiczny

Jeden kierunek – dwie uczelnie
Kierunek dla tych, którzy swoją przyszłość widzą w łączeniu praktyki prawnej z ekonomią. To kierunek prawników specjalizujących się w sprawach gospodarczych, i ekonomistów, którzy chcą znać i rozumieć prawo.

Kierunek Finance (CFA Program)

Studia anglojęzyczne
Unikalny kierunek studiów, nie tylko wiedza o finansach, ale specjalistyczny język i międzynarodowe towarzystwo.

Perspektywy zawodowe

Nasi absolwenci są pożądani i oczekiwani wszędzie tam, gdzie potrzeba wiedzy ekonomicznej, finansowej i społecznej. Oprócz zawodów związanych z kierunkami Wydziału jak menedżer czy finansista istnieje szeroka gama stanowisk i prac wymagających myślenia kategoriami ekonomicznymi. Studia dają możliwość sukcesu zawodowego w różnych obszarach. Absolwentami wydziału są prezesi i dyrektorzy finansowi, skarbnicy i audytorzy, dziennikarze i szefowie redakcji, twórcy startupów, naukowcy, a nawet menedżerowie zespołów muzycznych. Wiele karier naszych dyplomantów rozwija się poza Polską, w światowych centrach finansowych i gospodarczych, takich jak Londyn, Tokio czy Nowy Jork.

CZY WIESZ, ŻE...

  • Za 10 lat nawet połowa z dziś popularnych zawodów może zniknąć z rynku pracy, zagrożone są te polegające na powtarzalnej, łatwej do algorytmowania specyfice. Pozostaną wymagające szerokich horyzontów, rozległej wiedzy, umiejętności łączenia różnych obszarów.

Wydział Ekonomii w oczach jego absolwentów:

Ekonomiczną wiedzę wykorzystuję codziennie, to baza na której można zbudować każda strategię i każdy plan.
Dorota Sekulska Senior Director, Global Communications w Coty Inc. New York

Żadne studia nie przygotują Cię w 100% na to, co Cię czeka podczas całej kariery zawodowej. Głównie dlatego, że studia trwają 5 lat, a potem pracujesz przez 40. Wybierz więc takie, które dadzą Ci szeroką perspektywę, solidne podstawy i nauczą… jak szybko się uczyć i przystosowywać do nowych warunków. W ekonomii wszystko jest logiczne i to też jest jej piękno – jeśli przyswoisz podstawy, wszystko inne stanie się banalne.
Maciej Makuszewski, Dyrektor ds. Strategii Totalizator Sportowy

Nietuzinkowi ludzie i specyficzne podejście do ekonomii.
Maciej Samcik, Szef Działu Ekonomicznego Gazeta Wyborcza

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt