MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

10-719 Olsztyn, ul. M. Oczapowskiego 2
tel. 89 523 49 13, fax 89 523 44 56

www.uwm.edu.pl

rekrutacja@uwm.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
 • SUPER UCZELNIA
 • Wydziały i kierunki
 • Profil programu

UWM - studia w dobrym klimacie!

Ile uczelni w Polsce może zaoferować aż 76 kierunków studiów? Gdzie na zajęciach z wychowania fizycznego możesz pływać kajakiem albo rowerem wodnym gdzie, wprost z akademika, możesz wyjść na plażę nad jeziorem? To wszystko i wiele innych przydatnych do studenckiego życia udogodnień znajdziesz w Kortowie – kampusie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tu naprawdę studiuje się w dobrym klimacie.

Kortowo jest wizytówką UWM. To najpiękniejszy kampus akademicki w Polsce. Zajmuje 230 hektarów i leży wśród zieleni, nad 2 jeziorami. Najstarsza część Kortowa pamięta schyłek XIX w. W odnowionych starych murach mieszczą się obecnie nowoczesne laboratoria i sale wykładowe. Nowe Kortowo to m.in. Biblioteka Uniwersytecka, Centrum Nauk Humanistycznych z aulą teatralną, Centrum Konfe-rencyjno-Szkoleniowe, nowoczesne Centrum Akwakultury i Inżynierii Ekologicznej z unikatową hodowlą roślin energetycznych na dachu.

UWM to prężny ośrodek kulturalny. Akademickie Centrum Kultury to kilkanaście klubów i agend. Kluby zrzeszają m.in. pasjonatów fantastyki, nurkowania, fotografii, łucznictwa, żeglarstwa, tańca, pieszych wędrówek, aktorstwa, lotnictwa, sportów ekstremalnych i wielu, wielu innych. Miłośnicy sportów mogą aktywnie spędzać czas na pływali, kortach tenisowych, siłowni oraz na plaży kortowskiej, korzystając z wypożyczalni sprzętu wodnego.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski oferuje 76 atrakcyjnych kierunków ze wszystkich obszarów nauk.

Uczelnia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracodawców. Nowością jest kształcenie dualne. Model ten zakłada kształcenie na uczelni oraz bezpośrednio w firmie, z dużym udziałem płatnych praktyk zawodowych. Praca dyplomowa będzie przygotowywana w firmie i ma zawierać rozwiązania do wykorzystania w praktyce. W Uniwersytecie powstała pierwsza w Polsce Akademia Biznesu. Uczy studentów przedsiębiorczości, zarządzania zespołami pracowniczymi i umiejętności komercyjnego wykorzystania wiedzy. Akademia jest wzorowana na wiodących placówkach skandynawskich, które najlepiej łączą naukę ze środowiskiem biznesu. Zrywa z tradycyjnym podziałem zajęć zastępując je warsztatami, spotkaniami z ludźmi biznesu, rozwiązywaniem problemów rynkowych i tworzeniem własnego modelu biznesu.

Studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie to nauka, ale i fascynująca przygoda. Przekonaj się – studiuj w dobrym klimacie!

Szczegóły na stronie www.rekrutacja.uwm.edu.pl

Czy wiesz, że...

 • UWM uzyskał certyfikat „Dobra Uczelnia – Dobra Praca”, za tworzenie dobrych perspektyw zawodowych.
 • Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej dwukrotnie przyznał Uniwersytetowi tytuł „Uczelni przyjaznej studentom”.
 • Kortowo – kampus uniwersytecki otrzymał nagrodę specjalną miesięcznika „National Geographic Traveler” w plebiscycie „7 nowych cudów Polski”.
 • Olsztyńskie juwenalia „Kortowiada” to największa tego typu impreza w Polsce. Odwiedza ją ponad 100 tys. osób. „Kortowiada” została uznana za najlepsze juwenalia w Polsce i ma swój hymn nagrany przez zespół ENEJ.
 • Campus uniwersytecki wyposażony jest w sieć bezprzewodowych punktów dostępu do Internetu, a Uczelnia ma swoje profile w popularnych serwisach społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter czy Google+.
 • W ramach programu Erasmus+ studenci i pracownicy UWM mogą wyjechać do ponad 200 uczelni wyższych w Europie.
 • 37 osób zostało uhonorowanych przez UWM tytułem doktora honoris causa. Wśród nich znaleźli się m.in. Jerzy Buzek, Stanisław Dziwisz, Władysław Bartoszewski, Jerzy Skolimowski czy Hans-Gert Pöttering.
 • W ofercie kształcenia UWM znajdują się programy kształcenia w językach obcych, m.in. na kierunkach: lekarskim, weterynaria, biologia, geodezja i kartografia, inżynieria środowiska, politologia, ochrona środowiska, informatyka, matematyka, technologia żywności i żywienie człowieka oraz rybactwo.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt