MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Koszalińska

ul. Śniadeckich 2, 75-453 Koszalin
tel. 94 347 85 00, fax 94 342 59 63

www.tu.koszalin.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Nauka coraz bliżej biznesu

Kierując się hasłem „Student jest najważniejszy”, Politechnika Koszalińska stawia na rozwój i możliwie jak najlepsze – nowoczesne i uniwersalne – wykształcenie studentów. Strategia ta przynosi korzyści, ponieważ coraz więcej firm, lokalnych i ogólnopolskich, reprezentujących różne branże i dziedziny nie tylko przemysłu, szczyci się tym, że dużą część lub większość ich pracowników stanowią studenci albo absolwenci koszalińskiej uczelni.

Studenci, uczący się na kierunkach technicznych, ekonomicznych, artystycznych i humanistycznych, zdobywają stopnie: licencjata, inżyniera, magistra i magistra inżyniera oraz doktora. Kandydaci mają do wyboru 24 kierunki i ponad 100 specjalności.

Ścisła współpraca uczelni z przedsiębiorstwami daje możliwość wkroczenia na ścieżkę zawodową już podczas studiów. Studenci wybranych kierunków mogą liczyć na dodatkowe stypendia od przemysłu. Tradycyjne stypendia naukowe dostępne na wszystkich kierunkach są natomiast jednymi z najwyższych w Polsce.

Uczelnia uchodzi za jedną z najnowocześniejszych w kraju, stąd studenci cenią bardzo wysoko warunki, w których przyszło im się uczyć. Politechnika zlokalizowana jest w trzech kampusach, a cztery nowocześnie wyposażone domy studenckie, tworzą osiedle akademickie.

Od 2016 roku działa także Zamiejscowy Wydział Przemysłu Drzewnego w Szczecinku, który powstał przy współpracy z Kronospanem, jedną z największych firm sektora drzewnego w Europie. Wydział w Szczecinku również dysponuje pokojami akademickimi o wysokim standardzie.

W życiu społeczności miasta i regionu nie ma wydarzenia, w którym nie byliby widoczni studenci lub absolwenci uczelni. Inicjują rozmaite działania, chcą mieć wpływ na przyszłość Koszalina, są widoczni w przestrzeni publicznej, a przy tym bawią się, rozwijają i zdobywają doświadczenia zawodowe.

Środowisko studenckie – reprezentowane przez Parlament Studentów Politechniki Koszalińskiej oraz samorządy studenckie wydziałów i instytutów – wyróżnia się niezwykłą aktywnością. Studenci organizują imprezy cykliczne i okolicznościowe, angażują się w akcje edukacyjne i charytatywne, uczestniczą w wydarzeniach aktywizujących społeczność lokalną, działają w kołach naukowych i organizacjach studenckich, ćwiczą w uczelnianych sekcjach sportowych, biorą udział w wyjazdach.

Politechnika zapewnia najlepsze warunki studiowania. Dysponuje doświadczoną kadrą, bogatą bazą laboratoryjną i nowocześnie wyposażonymi pracowniami, halą widowiskowo-sportową, platformą e-learningową, dużą biblioteką, szerokim systemem stypendialnym i aktywnym środowiskiem akademickim. Na uczelni – co mówią sami studenci – panuje przyjazna atmosfera i nastawienie na rozwój indywidualny studenta. Osobny atut to położenie – w sąsiedztwie morza, lasów i jezior, w jednym z najczystszych regionów kraju, słynącym z turystyki, agroturystyki i działalności uzdrowiskowej.

Czy wiesz, że...

  • Za uczelnią stoi ogromna historia, tradycja i dorobek naukowy. Politechnika Koszalińska obchodzi 50-lecie istnienia.
  • Przez pół wieku uczelnia wykształciła ponad 50 tysięcy absolwentów, którzy zasilili wszystkie najważniejsze gałęzie gospodarki i przemysłu.
  • Na rozbudowę kampusu i przystosowanie obiektów do nowoczesnego kształcenia, uczelnia wydała w ciągu 10 lat 150 milionów złotych, z czego większość pochodziła z funduszy unijnych.
  • Oferta kształcenia obejmuje wszystkie kierunki wymienione przez dziennik „Rzeczpospolita” (30 maja 2016 roku, dodatek „Ekonomia & Rynek”) w artykule „Studia, które dają dobrą przyszłość”.
  • Już niemal 100 podmiotów, w tym: firmy, urzędy, samorządy, stowarzyszenia, redakcje, szkoły, podpisało umowy na organizację praktyk dla studentów Politechniki Koszalińskiej.
  • Pozycja absolwentów na rynku pracy jest wizytówką uczelni. Politechnika Koszalińska od lat śledzi losy wychowanków, wielu z nich odnosi sukcesy. Zobacz jakie: www.tu.koszalin.pl/kat/323

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt