MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Koszalińska

ul. Śniadeckich 2, 75-453 Koszalin

tel. 94 347 85 00

fax 94 342 59 63

www.tu.koszalin.pl

irk.politechnika.koszalin.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Najlepsza szansa dla studentów!

Politechnika Koszalińska, nowoczesna uczelnia na Pomorzu Środkowym, dostosowana do potrzeb edukacyjnych studentów i rynku pracy, zaprasza do korzystania z bogatej oferty kształcenia. Kandydaci na studentów mają do wyboru 25 kierunków i ponad 120 specjalności – to najlepszy początek aktywnej, nakierowanej na rozwój, drogi zawodowej.

Jak wyobrażasz sobie studiowanie? Co na studiach jest najważniejsze? Studia, a co dalej? Czujesz obawy związane ze zmianą profilu kształcenia, środowiska, miejsca zamieszania? Na mapie polskich uczelni są miejsca, gdzie studia to przygoda, nauka to przyjemność, a życie studenckie – to jednocześnie zabawa, zdobywanie doświadczeń i wstęp do aktywności pozazawodowej. Jednym z takich miejsc jest Politechnika Koszalińska.

W ofercie ma kierunki techniczne, humanistyczne, ekonomiczne i artystyczne. Stawia na współpracę z biznesem i studia dla przemysłu. Dysponuje doświadczoną kadrą wykładowców, bogatą bazą laboratoryjną i nowocześnie wyposażonymi pracowniami, halą widowiskowo-sportową, platformą e-learningową, dużą biblioteką uczelnianą, szerokim systemem stypendialnym, siecią hot-spotów i aktywnym środowiskiem akademickim.

Kolejne atuty to położenie – w sąsiedztwie morza, lasów i jezior, w jednym z najczystszych ekologicznie regionów kraju, słynącym z turystyki, agroturystyki i działalności uzdrowiskowej. Uczelnia jest zlokalizowana w trzech kampusach, ma Osiedle Akademickie i klub studencki.

Najnowszym wynikiem strategii otwarcia Politechniki Koszalińskiej na biznes i bezpośredniej współpracy z przedsiębiorcami jest Wydział Przemysłu Drzewnego, który – w porozumieniu z firmą Kronospan – powstaje w Szczecinku. Rekrutacja wśród kandydatów na studia trwa.

Wydział umożliwia studia na unikalnym kierunku Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym. Kierunek to propozycja zarówno dla maturzystów, jak i osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach sektora drzewnego, poszukujących nowych kwalifikacji zawodowych.

Kierunek – wspierany przez przemysł – obejmuje trzy specjalności: Automatyka i utrzymanie ruchu, Procesy i maszyny przemysłu drzewnego, Projektowanie mebli i wyrobów z drewna. Wszystkie prowadzone są w trybie czteroletnich studiów inżynierskich, z możliwością kontynuacji nauki na studiach magisterskich.

Studenci Wydziału Przemysłu Drzewnego, poza możliwością uzyskania stypendium naukowego, socjalnego, otrzymają także stypendia dodatkowe w wysokości do 500 złotych miesięcznie. Przyszli absolwenci mają otwartą drogę do podjęcia pracy w firmie Kronospan, która jest liderem branży meblarskiej.

Oferta kształcenia Politechniki Koszalińskiej obejmuje wszystkie kierunki wymienione przez dziennik "Rzeczpospolita" (30 maja br., str. B4 dodatku "Ekonomia & Rynek") w artykule "Studia, które dają dobrą przyszłość". Wśród nich kierunków znalazła się również Turystyka i Rekreacja na Wydziale Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej.

Czy wiesz, że...

  • Politechnika Koszalińska kształci specjalistów w ponad 120 dziedzinach technicznych, ekonomicznych, artystycznych i humanistycznych. Pozostaje największą kuźnią kadr na Pomorzu Środkowym.
  • W rankingu "Perspektyw" pod nazwą "Prestiż pracodawców 2014" została najwyżej oceniona przez przedsiębiorców spośród uczelni w zachodniopomorskim.
  • Na rozbudowę kampusu i przystosowanie obiektów do celów nowoczesnego kształcenia, uczelnia wydała – w ciągu 10 lat – 150 milionów złotych, z czego większość pochodziła z funduszy unijnych.
  • Za uczelnią stoi ogromna historia, tradycja i dorobek naukowy. W ciągu 48 lat działalności, wykształciła ponad 48 tysięcy absolwentów, którzy zasilili wszystkie najważniejsze gałęzie gospodarki i przemysłu.
  • Uczelnia zatrudnia ponad 860 pracowników, w tym: 501 nauczycieli, 141 profesorów i 220 doktorów.
  • W 2018 roku Politechnika Koszalińska będzie świętować 50 lat istnienia.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt