MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

53-345 Wrocław, ul. Komandorska 118/120
tel. 71 368 09 82
fax 71 367 27 78

www.ue.wroc.pl

rekrutacja@ue.wroc.pl

Wyszukiwarka studiow
 • SUPER UCZELNIA
 • Wydziały i kierunki
 • Profil programu

Jeśli biznes to gra, naucz się zasad na naszych studiach!

Poznaj trzy powody, dla których warto studiować na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, najchętniej wybieranej uczelni ekonomicznej w Polsce.

Bogata oferta edukacyjna. Dziesięć kierunków studiów i blisko sto specjalności pozwolą znaleźć coś dla siebie nawet najbardziej wymagającym. Również tym, którzy chcą studiować w języku angielskim - program studiów pierwszego i drugiego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość Bachelor/Master Studies in Finance otwiera absolwentom szerokie możliwości kariery międzynarodowej w finansach. Zainteresowani gospodarką globalną mogą wybrać program Bachelor/Master in International Business.

Dla pasjonatów informatyki uruchomiliśmy unikatowy kierunek "informatyka w biznesie", prowadzony również w wersji anglojęzycznej - Business Informatics.

O jakości edukacji na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu świadczy fakt, że wszystkie wydziały otrzymały kategorię naukową "A" w ocenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Aktywne życie studenckie. Kameralny kampus w zielonej dzielnicy Wrocławia, blisko centrum, sprzyja integracji środowiska i wspólnym inicjatywom, z których wiele weszło na stałe do kalendarza wydarzeń kulturalnych miasta. Na uczelni działają 74 organizacje studenckie i naukowe, to daje możliwość realizacji pasji naukowych i pozwala na zdobycie doświadczenia w realizacji dużych projektów w pracy zespołowej. Efektem tej aktywności jest np. zdobycie przez naszych studentów mistrzostwa świata w najbardziej prestiżowym konkursie finansowym CFA Research Challenge

Praca po studiach. We Wrocławiu jest praca a nasi absolwenci są poszukiwanymi specjalistami. Badania pokazują, że nasz absolwent zarabia średnio 5500 zł miesięcznie. Aż 76 % naszych Absolwentów znalazło pracę do 3 miesięcy od ukończenia studiów, a 75 % ma pracę związaną z kierunkiem studiów. Według portalu Linkedin.com obszary zawodowe, którymi zajmują się absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, to m.in. finanse, sprzedaż, operacje biznesowe, księgowość, technologie informatyczne, zarządzanie projektami i programami, własna działalność, marketing, HR, doradztwo, inżynieria, badania, administracja, media i komunikacja, zapewnienie jakości, rozwój przedsiębiorstwa.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Warto mieć nas w swoim CV.

Czy wiesz, że...

 • dyplom Uniwersytetu Ekonomicznego możesz zdobyć na trzech wydziałach wrocławskich i jednym jeleniogórskim
 • według danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu od roku 2009 jest najchętniej wybieraną publiczną uczelnią ekonomiczną w kraju
 • co szósty student studiów stacjonarnych jest działaczem; w strukturach studenckich zrzeszonych jest ponad 1000 osób;
 • Uniwersytet Ekonomiczny oferuje ponad 100 programów studiów podyplomowych i szkoleń​
 • 4 z 10 najbardziej cenionych przez pracodawców kierunków można studiować na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu
 • Miesięcznik dla menedżerów Home&Market opublikował ranking Najskuteczniejszych Uczelni Wyższych. U​E we Wrocławiu zdobył 94/100 punktów rankingowych i uplasował się na 7 pozycji ​(pierwsze miejsce wśród uczelni wrocławskich).​ Jak tworzono ranking? „Aby mógł powstać, przeanalizowaliśmy wykształcenie członków Zarządu 1000 największych firm w Polsce. Przyznaliśmy punkty tak za wykształconego na danej uczelni prezesa, jak i wiceprezesa i członków Zarządu. Powstała lista, ​(...)​ ​ ​która pozwala zastanowić się, jak wygląda zapotrzebowanie na rynku pracy i które ze szkół faktycznie „produkują” przyszłych zarządzających. (…) To sygnał, że ich absolwenci zaczynają coraz lepiej radzić sobie na rynku pracy” – podaje Home&Market (nr 7/8 2016 s. 70).
 • blisko 8 tysięcy osób co roku stara się o przyjęcie na studia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławi ​u
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zajmuje 4. miejsce w Polsce oraz 19. miejsce na świecie w rankingu najaktywniejszych w Internecie uczelni ekonomicznych
 • kampus Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oddalony jest zaledwie o 2,5 kilometra od wrocławskiego Rynku i tylko 750 metrów od jednego z najnowocześniejszych Aquaparków w Europie
 • uczelnia oferuje ponad 100 programów studiów podyplomowych i szkoleń

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt