MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

53-345 Wrocław, ul. Komandorska 118/120
tel. 71 368 09 82
fax 71 367 27 78

www.ue.wroc.pl

rekrutacja@ue.wroc.pl

  • Opis
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

O uczelni

Poznaj trzy powody, dla których warto studiować na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, najchętniej wybieranej uczelni ekonomicznej w Polsce.

Bogata oferta edukacyjna. Dziesięć kierunków studiów i blisko sto specjalności pozwolą znaleźć coś dla siebie nawet najbardziej wymagającym. Również tym, którzy chcą studiować w języku angielskim - program studiów pierwszego i drugiego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość Bachelor/Master Studies in Finance otwiera absolwentom szerokie możliwości kariery międzynarodowej w finansach. Zainteresowani gospodarką globalną mogą wybrać program Bachelor/Master in International Business.
Dla pasjonatów informatyki uruchomiliśmy unikatowy kierunek "informatyka w biznesie", prowadzony również w wersji anglojęzycznej – Business Informatics. W najnowszej ofercie programów oferowanych również w j. angielskim znalazła się logistyka oraz zarządzanie.
O najwyższej jakości edukacji na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu świadczy fakt, że dwa kierunki otrzymały od Polskiej Komisji Akredytacyjnej ocenę wyróżniającą – finanse i rachunkowość na wydziale ZIF oraz zarządzanie na wydziale EZiT w Jeleniej Górze – a pozostałe ocenę bardzo dobrą. Wybrane kierunki otrzymały również akredytacje prestiżowych instytucji branżowych – ACCA, CFA, EPAS, CIMA i CEEMAN.

Aktywne życie studenckie. Kameralny kampus w zielonej dzielnicy Wrocławia, blisko centrum, sprzyja integracji środowiska i wspólnym inicjatywom, z których wiele weszło na stałe do kalendarza wydarzeń kulturalnych miasta. Na uczelni działają 74 organizacje studenckie i naukowe, to daje możliwość realizacji pasji naukowych i pozwala na zdobycie doświadczenia w realizacji dużych projektów w pracy zespołowej. Efektem tej aktywności jest, np. zdobycie przez naszych studentów mistrzostwa świata w najbardziej prestiżowym konkursie finansowym CFA Research Challenge.

Praca po studiach. We Wrocławiu jest praca a nasi absolwenci są poszukiwanymi specjalistami. Badania pokazują, że nasz absolwent zarabia średnio 5500 zł miesięcznie. Aż76 % naszych Absolwentów znalazło pracę do 3 miesięcy od ukończenia studiów, a 75% ma pracę związaną z kierunkiem studiów. Według portalu Linkedin.com obszary zawodowe, którymi zajmują się absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, to m.in. finanse, sprzedaż, operacje biznesowe, księgowość, technologie informatyczne, zarządzanie projektami i programami, własna działalność, marketing, HR, doradztwo, inżynieria, badania, administracja, media i komunikacja, zapewnienie jakości, rozwój przedsiębiorstwa.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Warto mieć nas w swoim CV.

Uczelnia w liczbach
Rok założenia: 1946
Studenci ogółem: 10960
– w tym na studiach stacjonarnych: 7284
Studenci cudzoziemcy: 480
Nauczyciele akademiccy: 581

Władze uczelni w kadencji 2016-2020:

  • prof. Andrzej Kaleta – Rektor
  • prof. Jerzy Niemczyk – Prorektor ds. nauki
  • prof. Edmund Cibis – Prorektor ds. dydaktyki
  • prof. Bogusława Drelich Skulska – Prorektor ds. współpracy z zagranicą
  • prof. Bartłomiej Nita – Prorektor ds. finansów i rozwoju

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt