MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Śląska

44-100 Gliwice, ul. Akademicka 2A
Dział Spraw Studenckich i Kształcenia
tel. 32 237 17 58

www.rekrutacja.polsl.pl

RD1@polsl.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • SUPER WYDZIAŁ
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Wybierz mądrze!

Wybór kierunku studiów jest ważny przez całe życie. Studia są dobrym okresem, by odkryć to, co sprawia prawdziwą satysfakcję i pozwala w przyszłości rozwinąć skrzydła. Dobrze jest zdecydować się na uczelnię, która umożliwia nie tylko zgłębianie wiedzy, ale i rozwój pasji!

Taką uczelnią z pewnością jest Politechnika Śląska – czwarta wyższa szkoła techniczna w Polsce i dziewiąta wśród uczelni akademickich wg. Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw. Za największy skok w tym rankingu śląska uczelnia otrzymała nagrodę specjalną AWANS 2018!

Na Politechnice Śląskiej studiują nie tylko przyszli inżynierowie. Poza kierunkami technicznymi można studiować m.in. socjologię, analitykę biznesową, architekturę wnętrz, a nawet pedagogikę i filologię – do wyboru język angielski, hiszpański i niemiecki.

To najstarsza uczelnia techniczna w województwie śląskim. PŚ stawia na innowacyjne badania naukowe i prace rozwojowe, a realnym wsparciem procesu dydaktycznego jest intensywna współpraca z przemysłem, której efektem są studia dualne. Pierwsze takie studia na gliwickiej uczelni ruszyły już dwa lata temu. W tym roku, w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Politechnika Śląska zdobyła prawie 8 mln zł na realizację pięciu projektów studiów dualnych. Jeden z nich, projekt studiów II stopnia na kierunku mechanika i budowa maszyn prowadzony na Wydziale Mechanicznym Technologicznym znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej konkursu, ex aequo z projektem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Absolwenci tych studiów są nie tylko wysoko wykwalifikowanymi inżynierami, ale też posiadają wiedzę praktyczną i doświadczenie w przemyśle. Aktualnie na wszystkich stopniach uczelnia kształci ponad 20 tys. studentów. Oferuje także bezpłatne studia w języku angielskim, a jej studenci mogą wyjechać na stypendia do ponad 200 uczelni na całym świecie!

W październiku 2017 Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych ocenił działalność naukową i badawczo-rozwojową wszystkich wydziałów Politechniki Śląskiej. Jeden z nich, Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki otrzymał najwyższą kategorię naukową A+, 10 wydziałów – kategorię A, a 3 -kategorię B.

Sąsiedztwo Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położenie w centrum ponad dwumilionowej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, na skrzyżowaniu autostrad A1 i A4, powoduje, że doskonała komunikacja, obiecujący rynek pracy oraz wysoki poziom nauczania to niewątpliwe atuty uczelni.

Studia to znakomity czas na rozwijanie pasji i zainteresowań.

Politechnika Śląska oferuje przyszłym studentom wiele programów wsparcia. Poza stypendiami naukowymi i socjalnymi, na szczególnie uzdolnionych studentów czeka program mentorski. Tu wiadomo, że nauka się opłaca! Najlepsi maturzyści mają szansę dostać się na wymarzony kierunek bez postępowania rekrutacyjnego. Wystarczy wziąć udział w konkursie „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”. Dwuetapowy konkurs prowadzony jest w czterech dziedzinach: chemia, fizyka, informatyka i matematyka.

Serdecznie zapraszamy na Politechnikę Śląską!

Uczelnię przyjazną i otwartą, na której nauka idzie w parze z pasją i dobrą zabawą!

Czy wiesz, że...

  • Na Politechnice Śląskiej pracuje 170 kół naukowych oraz 20 organizacji i agend studenckich
  • Na uczelni regularnie organizowane są targi pracy, szkolenia i warsztaty, oraz konkursy promujące przedsiębiorczość. Działa tu 30 sekcji sportowych, m.in. koszykówka, siatkówka, sporty sztuk walki, curling, kolarstwo górskie, tenis stołowy
  • Uczelnia ma do dyspozycji trzynaście akademików. Jedenaście z nich znajduje się w Gliwicach, pozostałe w Katowicach i Zabrzu.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt