MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

02-008 Warszawa, ul. Koszykowa 86
tel. 22 584 45 00, fax 22 584 45 01
Dział Rekrutacji
tel. 22 58 44 590

www.pja.edu.pl

pjatk@pja.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

SAMURAJE techniki

Od początku istnienia, Uczelnia stara się rozwijać w kierunku nowych technologii. Chcąc cały czas się doskonalić i rozwijać udoskonalamy techniki kształcenia i staramy się zagwarantować studentom najwyższą jakość edukacji.

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (wcześniej Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych) powstała w 1994 roku. Uczelnia od lat zajmuje czołowe pozycje w prestiżowych rankingach. Wyróżniana jest przez studentów, pracodawców i media.

Oferta edukacyjna to studia informatyczne – Wydział Informatyki, studia artystyczne (kierunki: grafika i architektura wnętrz) – Wydział Sztuki Nowych Mediów, studia z dziedziny zarządzania – Wydział Zarządzania Informacją oraz kulturoznawstwa – Wydział Kultury Japonii. Kształcenie prowadzone jest na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych i doktoranckich.

PJATK jako jedyna niepubliczna uczelnia w Polsce ma również uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie informatyka.

Uczelnia prowadzi także studia w języku angielskim na kierunkach informatyka i grafika. Współpracuje z ponad 30 uczelniami technicznymi i artystycznymi z Japonii i Europy.

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych jest jedną z najbardziej cenionych przez pracodawców uczelni w Polsce. Co roku zajmuje wysokie pozycje w rankingach i sondażach przeprowadzanych wśród pracodawców. Oznacza to, że studenci i absolwenci PJATK są jednymi z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy.

Uczelnia od samego początku swojego funkcjonowania zwracała szczególną uwagę na dostosowywanie programów kształcenia do wymogów i oczekiwań rynku pracy. Obecnie współpracuje z największymi polskimi i zagranicznymi firmami z branży informatycznej, technologicznej, telekomunikacyjnej, finansowej, medialnej, itp.

Do dyspozycji studentów wszystkich kierunków są nowoczesne laboratoria, specjalistyczne pracownie informatyczne, graficzne, projektowe. Uczelnia organizuje także liczne spotkania z naukowcami, artystami, twórcami, przedstawicielami firm komputerowych oraz z potencjalnymi pracodawcami.

Na podstawie umów PJATK z firmami ArchiCad, Autodesk, Microsoft, SAP, SAS, Vmware, studenci mogą bezpłatnie pobrać aplikacje i systemy potrzebne do projektów studenckich oraz zainstalować je na domowych komputerach. Dzięki temu studenci mają dostęp do najnowocześniejszego oprogramowania, które mogą bezpłatnie wykorzystywać w trakcie studiów.

Studenci mogą rozwijać swoje hobby i pogłębiać specjalistyczną wiedzę działając w kołach naukowych. Obecnie działa ich kilkanaście, m.in. o tematyce: programowania aplikacji mobilnych, projektowania i aranżacji wnętrz, programowania Java, gier japońskich RIICHI, zarządzania projektami.

CZY WIESZ, ŻE...

  • PJATK znajduje się w samym centrum miasta, niedaleko stacji metra, Dworca Centralnego oraz głównych węzłów komunikacyjnych.
  • Uczelnia prowadzi także studia w trybie internetowym, dzięki nim studia mogą rozpocząć osoby niepełnosprawne lub pracujące zagranicą.
  • Akademia oferuje stypendia naukowe, socjalne, specjalne dla osób niepełnosprawnych, sportowe oraz stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
  • Studenci rozpoczynający studia mogą otrzymać zniżki za dobre wyniki na maturze.
  • Uczelnia oferuje atrakcyjny system płatnych staży i praktyk zawodowych dla studentów.
  • Posiadamy także oddział w Gdańsku, gdzie prowadzone są studia na kierunku Informatyka i Grafika.
  • W Bytomiu PJATK utworzyła Centrum Badawczo-Rozwojowe, gdzie prowadzone są projekty badawcze z zakresu wykorzystywania nowoczesnych technologii informatycznych.

© 2015 Perspektywy.pl   O nas | Patronaty | Zastrzeżenia prawne | Znak jakości | Sklep | Reklama | Kontakt