MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ranking MBA 2012

Ranking MBA 2012

Ranking MBA 2011

Galeria zdjęć z Gali MBA 2012

Ranking MBA 2012
 Światowe rankingi programów MBA od lat ogłaszane są przez czasopisma ekonomiczne jak Financial Times, The Economist, The Wall Street Journal czy Forbes. Popularne są też rankingi publikowane w internecie na stronach poświęconych edukacji np TOP MBA oraz ranking Eduniversal, tworzony przez francuską agencję ratingową.

Niestety tylko nieliczne programy z Polski znalazły się w tabelach tych rankingów. Polskim uczelniom jeszcze bardzo daleko do światowej czołówki.

Olbrzymi sukces odniosła w 2010 roku Akademia Leona Koźmińskiego, której program Executive MBA został oceniony przez Financial Times jako 81 w świecie i 28 w Europie. Natomiast program Euro*MBA, który jest prowadzony przez konsorcjum 6 europejskich uczelni, w tym ALK, został zakwalifikowany przez The Economist do światowej czołówki, wśród programów typu distance-learning. Zajął on czwarte miejsce.

W 2011 roku Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, jako jedyna z Polski, została uznana za jedną z najlepszych szkół biznesu w Europie w rankingu TOP MBA 2011, zajmując 15 pozycję. Poprzednio zajmowała ona 35 miejsce w 2009 roku oraz 23 – w roku 2010.

Więcej polskich uczelni występuje w rankingu Eduniversal, który jest ogłaszany w podziale na dziewięć regionów świata. W 2011/2012 w grupie 20 najlepszych programów Executive MBA w Europie Wschodniej wyróżniono pięć programów z Polski: na drugim miejscu program MBA z Politechniki Warszawskiej, na trzecim – CEMBA ze Szkoły Głównej Handlowej, na piątym – Executive MBA z Akademii Leona Koźmińskiego, na jedenastym – MBA z Uniwersytetu Warszawskiego, a na czternastym – program International Executive MBA Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów.

W Best Master Ranking in MBA Full-Time 2011/2012 w tym samym regionie Eduniversal wyróżnił trzy polskie uczelnie: na trzecim miejscu Uniwersytet Warszawski  z International MBA, na siódmym – Akademię Leona Koźmińskiego z programem European MBA, a na czternastym – Uniwersytet Ekonomiczny z Poznania z programem MBA Poznań-Atlanta.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt