MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Ranking MBA 2014

Partnerzy Rankingu MBA

Ranking MBA 2014

Fundator nagród MBA

Ranking MBA 2014

Ranking MBA 2013

 

Finał Rankingu MBA Perspektywy 2015
już 8 grudnia!

Najlepsze polskie programy MBA i ich twórców poznamy 8 grudnia podczas uroczystego ogłoszenia wyników kolejnej edycji Rankingu MBA Perspektywy 2015. Uroczystość odbędzie się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie, w sali im. Władysława Grabskiego o godz. 11.00. Wezmą w niej udział organizatorzy dziesięciu najlepszych programów MBA z uczelni z całej Polski, a także absolwenci programów, którzy powiedzą, jaki wpływ na ich karierę zawodową miało ukończenie studiów MBA.

 GMAT – Graduate Management Admission Test – jest wystandaryzowanym egzaminem, który jak twierdzą jego organizatorzy, pomaga uczelniom prowadzącym studia magisterskie i doktoranckie z zarządzania wyłonić dobrych kandydatów, zaś kandydatom – znaleźć odpowiednie dla nich uczelnie.

Egzamin został zapoczątkowany w 1953 roku przez dziewięć amerykańskich szkół biznesu. Obecnie jest przepustką na ponad 4800 programów studiów, w tym studiów MBA, oferowanych przez ponad 1500 instytucji w 83 krajach. W Polsce też niektóre uczelnie prowadzące studia MBA, zwłaszcza w porozumieniu z zagranicznym partnerem, przeprowadzają test wzorowany na GMAT.

GMAT jest zdawany w języku angielskim, przy pomocy komputera. Trwa 3,5 godziny (plus 30 minut przeznaczonych na przerwy). Można go zdawać nie więcej niż pięć razy w ciągu 12 miesięcy, co 31 dni. Zdający nie ma możliwości powrotu do pytań, by na przykład zmienić odpowiedź. Natomiast kolejne pytanie, w zależności od tego czy odpowiedź na poprzednie była prawidłowa, jest trudniejsze, lub łatwiejsze, ale za to niżej punktowane. Z całego testu można dostać do 800 punktów. Najlepsze uczelnie wymagają od kandydatów ok. 700 punktów. A wyniki zdobyte podczas GMAT są zwykle uznawane przez pięć lat. Za egzamin pobierana jest opłata ok. 250 USD.

Egzamin składa sie z trzech części: Analytical Writing Assessment, Quantitative Section i Verbal Section. Podczas pierwszej części (60 minut) zdający powinien napisać dwa eseje, podczas drugiej (75 minut) jest test matematyczny, a podczas trzeciej (75 minut) – test językowy. Od 5 czerwca 2012 roku, chociaż czas trwania egzaminu nie ulegnie zmianie, to w miejsce drugiego eseju zostanie wprowadzony nowy element, sprawdzający umiejętność zintegrowanego rozumowania (Integrated Reasoning) kandydata. Przez pół godziny będzie on musiał wykazać się, że potrafi korzystać z wielu źródeł informacji, wyławiając z ich natłoku te najpotrzebniejsze, analizując np. różne wykresy, arkusze kalkulacyjne itp., by rozwiązywać zadania. Wyjątkowo podczas tej części GMAT będzie można korzystać z kalkulatora.

Więcej informacji:
http://www.mba.com/the-gmat.aspx

Lista uczelni, które korzystają z wyników GMAT podczas rekrutacji:
http://www.gmac.com/gmac/thegmat/programsthatacceptthegmat.htm

(AP)

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt