MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 

Interdyscyplinarny charakter studiów jest jednym z głównych kryteriów wyboru Wydziału Inżynierii Produkcji na Politechnice Warszawskiej. Oferowane kierunki umożliwiają zdobycie wiedzy zarówno inżynierskiej, w zakresie technik wytwarzania czy automatyki i robotyki, jak i ekonomiczno-menedżerskiej. Zdobyta tu wiedza jest kluczem do późniejszych starań o interesującą pracę w przemyśle, gdzie absolwenci WIP są jednymi z najbardziej poszukiwanych i cenionych przez pracodawców.

Wydział kształci studentów na 4 kierunkach. Absolwenci kierunku Automatyka i Robotyka, przygotowani są do projektowania obrabiarek sterowanych numerycznie i systemów sterowania urządzeń technologicznych, w zakresie automatyzacji procesów wytwarzania oraz projektowania, modernizacji i eksploatacji zautomatyzowanych urządzeń produkcyjnych. Zdobyta wiedza przydatna jest w firmach wyposażonych w obrabiarki i urządzenia technologiczne oraz w przedstawicielstwach handlowych producentów obrabiarek ze sterowaniem komputerowym. Kierunek Mechanika i Budowa Maszyn, przygotowuje do pracy w większości przedsiębiorstw produkcyjnych, na stanowiskach: technicznych i technologicznych, projektowania i wdrażania nowych technologii materiałowych, projektowo-konstrukcyjno-technologicznych z wykorzystaniem narzędzi CAD/CAM/CAE. Całość uzupełnia podstawowa wiedza z zakresu zarządzania.

Absolwenci kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, uzyskują wysokie kwalifikacje w zakresie procesów i systemów produkcyjnych, systemów informatycznych, ekonomiki produkcji, systemów jakości, organizacji procesów produkcyjnych, logistyki, metod i technik organizatorskich, czy wdrażania systemów ERP, CRM, BI. Pozwala to na pracę m.in. w firmach konsultingowych czy na stanowiskach menadżerskich w wielu gałęziach przemysłu.

Na kierunku Papiernictwo i Poligrafia, kształcimy w zakresie projektowania, organizacji i kontroli przemysłowych procesów poligraficznych, technologii procesów druku, a także eksploatacji maszyn drukarskich czy produkcji opakowań. Absolwenci znajdują zatrudnienie w wydawnictwach i zakładach związanych z produkcją poligraficzną.

Czy wiesz, że...

  • Wydział Inżynierii Produkcji zdobył pierwsze miejsce w Polsce w Rankingu Szkół Wyższych, organizowanym przez Perspektywy i Rzeczpospolitą w kategorii: Kierunek – Inżynieria Produkcji 2013
  • Nasza tradycja sięga już ponad 60 lat. Wydział powstał w 1951 roku. Obecnie, kształcący blisko 3000 studentów, WIP jest jednym z największych Wydziałów Politechniki Warszawskiej.
  • Inżynieria Produkcji – jest połączeniem nauk technicznych z naukami o zarządzaniu. Absolwenci zdobywają szeroką wiedzę inżynierską, ale również są wysokiej klasy specjalistami w zakresie rozwiązywania zagadnień organizacyjnych związanych z zarządzaniem produkcją. Celem takiego kształcenia jest osiągnięcie wiedzy o procesach produkcyjnych oraz sposobach ich realizacji, aby przebiegały w sposób płynny i najbardziej ekonomiczny.
  • Biomechanika inżynierska – jest jednym z unikatowych kierunków prowadzonym na WIP. Przygotowuje inżynierów do współpracy z lekarzami w zakresie projektowania, wytwarzania sprzętu medycznego i implantów chirurgicznych.
  • Uzbrojenie – to kolejna unikatowa specjalność na WIP. Obejmuje dyscypliny podstawowe (kinetyka spalania, mechanika ruchu); balistykę zewnętrzną (mechanika lotu, aerodynamika); balistykę końcową (zagadnienia niszczenia i odkształcenia), projektowanie konstrukcji (z użyciem CAD, CAM, MES) oraz wytwarzanie i badania systemów uzbrojenia.
  • Global Production Engineering and Management – jest specjalnością prowadzoną w języku angielskim. Przygotowuje do pracy w korporacjach produkcyjnych, małych i średnich przedsiębiorstwach operujących globalnie, głównie na stanowiskach technicznych i menedżerskich wyższego szczebla, w tym: przyszłych przedsiębiorców.

Wydział Mechatroniki

ul. Narbutta 85
02-524 Warszawa
Tel. 22 234 82 54
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.wip.pw.edu.pl

 

Politechnika Warszawska

pl. Politechniki
00-661 Warszawa
tel. c. 22 234 72 11
Uczelniana Komisja Rekrutacyjna
pok. 66, tel. 22 234 74 12
www.pw.edu.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt