MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 

Studia dostosowane do wymagań rynku pracy – pod okiem najlepszych naukowców i specjalistów wszystkich dziedzin powiązanych z ekonomią, w międzynarodowym otoczeniu, z dużą dawką praktyki dzięki współpracy z firmami i instytucjami publicznymi.

SGH to najstarsza i najbardziej prestiżowa uczelnia ekonomiczna w Polsce – jej historia sięga roku 1906.

Uczelnia zdobyła renomę także za granicą; jako jedyna w Polsce należy do stowarzyszenia CEMS – Global Alliance in Management Education. SGH jest zwycięzcą większości rankingów polskich uczelni wyższych w kategorii szkół ekonomicznych. Uczelnia jest znana z wyjątkowo wysokiej aktywności studentów, którzy w kołach naukowych i innych organizacjach zdobywają doświadczenie i kompetencje poszukiwane przez najatrakcyjniejszych pracodawców.

Studia w SGH nie tylko zapewniają dużą dawkę najlepszej wiedzy akademickiej, ale też kształcą równowagę między współpracą z innymi a rozwojem indywidualnym. SGH to także nauka języków obcych na najwyższym poziomie.

Absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy rozpoczynają akademicką przygodę na studiach stacjonarnych w murach SGH, podejmują naukę na trzyletnich studiach licencjackich. W pierwszym roku kształcenia zdobywają podstawową wiedzę ekonomiczną i z dziedzin pokrewnych, a przede wszystkim muszą zorientować się, w jakim kierunku chcieliby skierować swoją naukę. Pod koniec pierwszego roku wybierają kierunek studiów. Studia I stopnia kończą się napisaniem pracy licencjackiej. W trakcie studiów licencjackich słuchacze realizują program jednego z dostępnych w SGH kierunków studiów: ekonomia, europeistyka, finanse i rachunkowość, gospodarka przestrzenna, metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne, międzynarodowe stosunki gospodarcze, polityka społeczna, stosunki międzynarodowe, zarządzanie, a w języku angielskim Management, International Economics, Quantitative Methods in Economics and Information Systems.

Osobom posiadającym dyplom licencjata SGH oferuje dwuletnie studia magisterskie na kierunkach: administracja, ekonomia, ekonomiczna analiza prawa, europeistyka, finanse i rachunkowość, gospodarka przestrzenna, metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne, międzynarodowe stosunki gospodarcze, polityka społeczna, stosunki międzynarodowe, turystyka i rekreacja, zarządzanie oraz w języku angielskim International Business i Finance and Accounting.

Czy wiesz, że…

  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie została założona w 1906 roku przez Augusta Zielińskiego.
  • W uczelni kształci się na studiach licencjackich i magisterskich ponad 10 tysięcy osób pod okiem blisko 800 wykładowców i lektorów.
  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie to uczelnia, po której zarabia się najlepiej – tak wynika z podsumowania Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przygotowanego przez firmę Sedlak & Sedlak. Mediana płac absolwentów SGH w 2012 wyniosła 8100 zł brutto (informacja z lipca 2013).
  • Za głównego architekta polskich przemian gospodarczych po 1989 r. powszechnie uznaje się profesora Leszka Balcerowicza – absolwenta i wykładowcę SGH, byłego wicepremiera i ministra finansów RP, byłego prezesa NBP.
  • Absolwentem i wykładowcą SGH jest profesor Danuta Hübner, pierwszy polski komisarz w Komisji Europejskiej (ds. Polityki Regionalnej).
  • SGH jest zwycięzcą większości polskich rankingów w kategorii uczelni ekonomicznych.
  • W rankingu Masters in Management dziennika „The Financial Times” SGH znalazła się wśród najlepszych europejskich uczelni ekonomicznych, a program CEMS MIM dostępny w SGH znajduje się w pierwszej trójce.
  • Międzynarodowa organizacja Eduniversal przyznała SGH ocenę 5 PALMES regularnie umieszczając warszawską uczelnię wśród trzech najlepszych szkół ekonomicznych w Europie Wschodniej.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

02-554 Warszawa, al. Niepodległości 162

(metro Pole Mokotowskie)

tel. centrala: 22 564 60 00, fax 22 849 53 12

tel. rekrutacja: 22 564 98 58

tel. informacja: 22 564 64 64

www.sgh.waw.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt