MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 

Uniwersytet Gdański to dynamicznie rozwijająca się uczelnia, która łączy akademicką tradycję z nowoczesnością. od lat należy do czołówki najlepszych szkół wyższych w Polsce i jest największą uczelnią w regionie pomorskim. Biologia, biotechnologia, chemia, oceanografia, fizyka kwantowa, pedagogika, psychologia, prawo, nauki ekonomiczne, czy filologie, zaliczane są do krajowej czołówki.

Można tu studiować na 60 kierunkach studiów, w zakresie ponad 200 specjalności i specjalizacji, w poszukiwanych na rynku pracy zawodach. W ofercie kształcenia znajdują się kierunki unikatowe, makrokierunki, kierunki w języku angielskim, studia doktoranckie i podyplomowe. Interdyscyplinarne, międzyuczelniane i międzywydziałowe kształcenie pozwala studentom korzystać z bogatego doświadczenia kadry akademickiej i infrastruktury nie tylko UG, ale także innych uczelni Trójmiasta i regionu.

Łącząc teorię z praktyką, studenci UG korzystają z nowoczesnych pracowni i laboratoriów, współpracując również z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości. Programy wymiany studentów pozwalają zdobywać nowe doświadczenia i podejmować praktyki za granicą.

Nowoczesne warunki studiowania zapewnia, stale rozbudowywany w ramach europejskich funduszy, Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego. Kampus UG to nowoczesne budynki wydziałów, z aulami wyposażonymi w multimedia, unikatowymi laboratoriami i specjalistycznymi pracowniami, a także najnowocześniejsza biblioteka akademicka w Polsce Północnej oraz domy studenckie.

Uniwersytet Gdański wyróżnia ukierunkowanie kształcenia i badań naukowych na morze. Można tu studiować kierunki związane z ochroną środowiska morskiego, prawem morskim, czy kryminalistyką morską, transportem i gospodarką morską, literaturą marynistyczną, mitologią bałtosłowiańską lub historią Gdańska i Pomorza.

Czy wiesz, że...

  • Absolwenci UG zmieniają świat! Są wśród nich znani naukowcy (m.in. prof. Maciej Żylicz), ekonomiści (np. profesorowie: Dariusz Filar, Leszek Pawłowicz, Anna Zielińska-Głębocka), pisarze (np. Stefan Chwin, Paweł Huelle), sportowcy (m.in. Monika Pyrek), reżyserzy (Krzysztof Babicki, Maciej Dejczer), dziennikarze (Tomasz Wołek), a także politycy, ministrowie oraz premierzy – obecny Donald Tusk i były – Jan Krzysztof Bielecki. Uniwersytet Gdański to także uczelnia prezydentów RP: Aleksander Kwaśniewski był studentem UG, prezydent RP Lech Kaczyński przez wiele lat był pracownikiem naukowym UG, a prezydent Lech Wałęsa jest doktorem honoris causa UG i doradcą JM Rektora UG ds. globalizacji.
  • Kadra akademicka UG prowadzi badania naukowe na światowym poziomie i zdobywa prestiżowe nagrody. Na przykład prof. Grzegorz Węgrzyn jest odkrywcą leku na rzadką chorobę genetyczną Sanfilippo, prof. Ryszard Horodecki – laureatem Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w dziedzinie informatyki kwantowej.
  • Na Uniwersytecie Gdańskim propagowana jest idea przedsiębiorczości. Uniwersytecka drużyna SIFE (Students In Free Enterprise) przez dziesięć lat z rzędu zdobywa mistrzostwo Polski w międzynarodowym konkursie SIFE – Studenci dla Przedsiębiorczości, reprezentując Polskę w finałach światowych SIFE World Cup.
  • Studenci UG prowadzą uczelniane zespoły, gazety, teatry (w tym jedyny w Trójmieście teatr Maybe Theatre Company, wystawiający na profesjonalnych scenach spektakle w języku angielskim) oraz internetowe Megaotwarte Radio Studenckie – MORS.
  • Akademickie drużyny sportowe AZS UG należą do najlepszych w Polsce. AZS UG jest na trzecim miejscu w kategorii uniwersytetów w klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski.
  • Na uczelni studiuje ponad 500 niepełnosprawnych studentów, a wśród absolwentów UG jest Paweł Urbański, niewidomy student, który w specjalnej, zorganizowanej przez uczelnię wyprawie alpinistyczno-szkoleniowej, zdobył najwyższy szczyt na półkuli południowej i obu Ameryk – Aconcagua.


Kontakt: www.ug.edu.pl

ul. Bażyńskiego 1a
80-952 Gdańsk
tel.: 58 523 25 31
58 523 25 32
fax 58 523 56 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt