MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


17 października 2012 roku będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Godności, który jest  inicjatywą światowego ruchu Global Dignity. W Polsce po raz pierwszy ideę tę wesprze organizacja Amnesty International. Dzięki niej w tym roku w akcji udział weźmie ponad 100 polskich szkół, w których prowadzone będą Lekcje Godności.

Słodkie, słone, tłuste, barwione... taki wniosek płynie z badania Fundacji Banku Ochrony Środowiska Rodzice o odżywianiu dzieci, które pokazuje co nasze dzieci jedzą na co dzień w szkołach. Jak wynika z analizy TNS Polska drugie śniadania naszych dzieci to tykająca bomba zegarowa! W diecie prym wiedzie głównie cukier – prawie 40% nastolatków je słodycze codziennie. W parze ze słodkościami idą niezdrowe tłuszcze. W ciągu ostatnich 20 lat liczba dzieci dotkniętych otyłością lub nadwagą wzrosła trzykrotnie. Wraz z publikacją raportu Fundacja BOŚ rozpoczyna ogólnopolską kampanię społeczną na temat otyłości Polaków – JA TY JEMY.

Prof. Agnieszka Zalewska stanie na czele Rady Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN. To pierwsza w historii kobieta i pierwsza Polka, która pokieruje badaniami w tym największym laboratorium naukowym Europy.

Nowe PerspektywyWitajcie w nowym portalu Perspektywy! Wraz z początkiem roku szkolnego, prezentujemy odświeżoną odsłonę portalu: z nową stroną główną, nowym menu oraz bardziej funkcjonalną wyszukiwarką studiów.

Szok, niedowierzanie i wielki żal – to czują z pewnością wszyscy, którzy zetknęli się z prof. Jackiem Namieśnikiem, rektorem Politechniki Gdańskiej, który zmarł nagle wczoraj. Jego energia i siła wydawały się niewyczerpane. Był naukowcem z imponującym dorobkiem, najwyższym wśród polskich rektorów indeksem Hirscha, doskonałym rektorem, opiekunem młodych naukowców (wypromował 66 doktorów!), dla których stanowił niedościgły wzór. A także – uroczym, niezwykle sympatycznym człowiekiem, niestwarzającym dystansu wobec nikogo. Widywaliśmy Pana Rektora regularnie, bo często odbierał nagrody w rankingach i konkursach prowadzonych przez Perspektywy. Zawsze był dumny i szczęśliwy, że jego ukochana uczelnia osiągnęła kolejny sukces.

MNiSW ogłosiło start programu "Inicjatywa doskonałości - uczelnie badawcze". To jeden z najważniejszych elementów „Konstytucji dla Nauki”, którego celem jest wsparcie uczelni, które zamierzają osiągnąć status uniwersytetu badawczego i są w stanie skutecznie konkurować z najlepszymi ośrodkami akademickimi na świecie. W ramach programu wyłonionych zostanie, na zasadzie konkursowej, maksymalnie 10 uczelni, które w latach 2020–2026 będą otrzymywać corocznie zwiększenie subwencji (w wysokości 10% subwencji uzyskanej w 2019 r.). Pozostałe uczelnie, które wezmą udział w konkursie, ale nie zostaną w nim wyłonione, także otrzymają dodatkowe wsparcie finansowe – zwiększenie subwencji w wysokości 2% subwencji uzyskanej w 2019 r. na okres 2020–2026. Do udziału w konkursie zakwalifikowanych zostało 20 uczelni akademickich.

Maksymilian Mucha (na zdjęciu) z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie został zwycięzcą XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Drugie miejsce zajął Jakub Piznal z Liceum nr 3 im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Na trzecim miejscu znalazł się Jakub Klicki z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Olsztynie.

W czwartek 11 kwietnia br. już po raz dwunasty uczelnie techniczne zapraszają uczennice szkół średnich na specjalnie przygotowany dla nich

Ogólnopolski Dzień Otwarty Dla Dziewczyn

Po raz dziesiąty zrobią to wydziały ścisłe uniwersytetów. Cel? Przekonać dziewczyny, że studia na kierunkach technicznych i ścisłych są dla nich doskonałym pomysłem na życie. Tegoroczna edycja szczególnie skupi się na kierunkach IT. Kierunki techniczne i ścisłe, a zwłaszcza te związane z informatyką są niezwykle ważne. Warunkują rozwój gospodarczy i zdolność do rozwiązywania kluczowych problemów cywilizacyjnych. Decydują o możliwościach pozycjonowania Polski jako nowego, europejskiego hubu IT.

Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na Dzień Otwarty! Wydarzenie skierowane jest do tegorocznych maturzystów oraz absolwentów studiów I-go stopnia, którzy poszukują możliwości dalszego rozwoju edukacyjnego w postaci studiów II-go stopnia, studiów podyplomowych i MBA.

Już w najbliższych dniach - 5 i 6 kwietnia - aż trzy wydziały Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, najlepszej uczelni rolniczej w Polsce, zapraszają na drzwi otwarte dla kandydatów na studia. Podczas organizowanych wydarzeń zwiedzić będzie można Wydziały, wziąć udział w warsztatach i wykładach oraz poznać perspektywy zawodowe czekające studentów po ukończeniu danego kierunku studiów. Kandydaci dowiedzą się, jak radzą sobie na rynku pracy absolwenci UPP oraz uzyskają informacje, czym najlepiej kierować się przy wyborze studiów. Na wszystkie pytania chętnie udzielą odpowiedzi pracownicy akademiccy oraz studenci Wydziałów, którzy są niewątpliwie najlepszym źródłem informacji dla swoich młodszych kolegów.

na zdjęciu: prof. Józef Bergier odbiera dyplom dla najlepszej PWSZ, czerwiec 2017.

Był od lat mile widzianym gościem naszego Rankingu Szkół Wyższych, a kierowana przez Niego Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej plasowała się w ścisłej czołówce zestawienia PWSZ. Z ogromnym smutkiem żegnamy zmarłego przedwcześnie prof. dr hab. Józefa Bergiera  - profesora nauk o kulturze fizycznej, specjalistę teorii i praktyki treningu w zespołowych grach sportowych, polityka i samorządowca. Składamy wyrazy współczucia Rodzinie JM Rektora i całej społeczności akademickiej Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

 

„Kosmiczne” sale dla stomatologów, ekrany 5K i aktorzy w roli pacjentów – Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach otwiera nowe Centrum Symulacji Medycznej

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zdobyli złoty medal na prestiżowych zawodach SAE Aero Design East 2019 w Stanach Zjednoczonych. To pierwsze w historii złoto dla Koła Naukowego EUROAVIA Rzeszów, które zostało przyznane za prezentację techniczną w kategorii mikro.

Wycofanie się Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej rodzi pytania o przyszłość współpracy akademickiej z tym krajem. Dlatego brytyjski dziennik „The Guardian” zaprosił do dyskusji prof. Marcina Pałysa, rektora Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. Stuarta Crofta, rektora Uniwersytetu w Warwick (Wielka Brytania). To pierwszy z serii wywiadów, do których zapraszani są rektorzy z Wielkiej Brytanii oraz z innego kraju europejskiego.  

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego powstanie Innowacyjne Centrum Nauk Żywieniowych. Inwestycja zostanie sfinansowana w części ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin oraz Rektor SGGW profesor Wiesław Bielawski podpisali umowę umożliwiającą budowę Centrum.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu znalazł się na światowej liście Shanghai Ranking's Global Ranking of Academic Subjects 2018. W najnowszym zestawieniu dziedzinowym znalazły się aż 3 dyscypliny naukowe prowadzone na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Konstytucja dla Nauki została podpisana przez Prezydenta RP – Andrzeja Dudę. Oznacza to, że wejdzie w życie z dniem 1 października 2018 r. Reforma, której domagało się od lat środowisko akademickie, ma na celu stworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju polskiej nauki, a także kształcenia kadr przyszłości. Jest pierwszą od lat kompleksową zmianą podejścia do badań naukowych, nauczania studentów i zarządzania uczelnią.

Politechnika Śląska otwiera drzwi do świata nauki dla młodzieży licealnej! Od września w dwóch śląskich miastach – Rybniku i Gliwicach – rozpoczną działalność akademickie licea ogólnokształcące pod patronatem Politechniki Śląskiej. Już w najbliższą środę 14 lutego, w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Rybniku odbędzie się konferencja „W drodze ku przyszłości – nauka jako inwestycja w jakość”, poświęcona edukacji w szkołach akademickich.

 

Czek na tę sumę otrzymał z rąk wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina rektor UKSW ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński. Uroczyste przekazanie odbyło się w Centrum Laboratoryjnym Nauk Przyrodniczych uczelni 9 lutego.

 

Rozpoczął się etap wyposażania nowo powstającego Centrum Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, mieszczącego się w budynku przy Placu Dworcowym 3 w Zabrzu.

Program stworzony we współpracy z czterema uczelniami z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, zagraniczni wykładowcy, zajęcia w małych, międzynarodowych grupach - w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji powstała pierwsza w Polsce międzynarodowa Turystyka i Rekreacja. Na prowadzone po angielsku dzienne studia magisterskie zostanie przyjętych tylko czterdzieści osób, w tym dziesięciu Polaków.

20 polskich uczelni i Fundacja "Perspektywy" promowały wspólnie studia w naszym kraju podczas targów edukacyjnych w Mińsku.

Centrum Językowe Uniwersytetu Jagiellońskiego, międzywydziałowa jednostka uczelni, jako pierwsza jednostka akademicka w Polsce otrzymało akredytację międzynarodowej organizacji EAQUALS. Certyfikat jakości przyznany został po ponad dwuletnich staraniach JCJ i po audycie obejmującym różne aspekty działalności dydaktycznej Centrum. Prestiżowe wyróżnienie umieszcza JCJ w międzynarodowej elicie instytucji zajmujących się nauczaniem języków obcych.

Ok. 10 stypendiów umożliwiających studia Syryjczykom, którzy zostaną przyjęci przez Polskę, zaoferuje Uniwersytet Warszawski; krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza zadeklarowała przyjęcie 20 uchodźców-studentów. Uczelnie poinformowały o tym w czwartek.

Studia to – poza nauką – także czas intensywnego rozwoju osobistego i poszerzania wszechstronnych zainteresowań. UAM oferuje swoim studentom niezliczone możliwości kontynuowania swoich starych pasji lub odkrywania całkowicie nowych. Sam wybierzesz, co interesuje Cię najbardziej!

Blisko 10 milionów Polaków nosi okulary. Jak zatem dbać o swój wzrok ? Które oprawki wybrać? A może najlepszym rozwiązaniem będą szkła kontaktowe? Na wszystkie te pytania odpowie optometrysta, odpowiedzialny za diagnostykę wad wzroku oraz właściwy dobór okularów. Jeśli jesteś zainteresowany zdobyciem wiedzy w tym zakresie, uczyć się w nowoczesnych pracowniach od specjalistów z wieloletnim stażem skorzystaj z możliwości aplikowania na kierunek optometria w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który ogłasza II nabór na ten kierunek.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, wychodząc naprzeciw potrzebom rynku oraz oczekiwaniom pracodawców, poszerza ofertę studiów podyplomowych o kolejne zajęcia z praktykami biznesu. W ramach współpracy Uczelni z Grupą Muszkieterów utworzone zostały innowacyjne studia podyplomowe „Zarządzanie sieciami handlowymi”.

fot. Fotolia

Liczba cudzoziemców studiujących na niemieckich uczelniach przekroczyła w 2014 roku po raz pierwszy 300 tys. - podała w środę Niemiecka Służba Wymiany Akademickiej (DAAD). Prym wiodą Chińczycy, Rosjanie i Indusi. Polacy spadli na dziewiąte miejsce.

Polemika prof. Wiesława Banysia z minister Leną Kolarską-Bobińską

Z zadumą i smutkiem przeczytałem wywiad z Panią Minister Leną Kolarską-Bobińską pod jakże frapującym tytułem: „Uniwersytet psuje się od rektora”. Zabrakło mi w tym tytule jeszcze tylko wykrzyknika! - pisze Przewodniczący KRASP.

Dokładnie w 110. rocznicę pierwszej inauguracji – 6 października 2014 r. – odbędzie się jubileuszowe rozpoczęcie roku akademickiego.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie to największa uczelnia publiczna we wschodniej Polsce z ponad 70-letnią tradycją.

gradu4 t

Tylko cztery polskie uczelnie znalazły się wśród 500 najbardziej widocznych w internecie szkół wyższych na świecie – wynika z najnowszej edycji rankingu "Webometrics Ranking of World Universities". Najlepsza w zestawieniu polska uczelnia  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - jest na miejscu 250.

sgh 630

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie wraz z Bankiem Pekao S.A. oferują pożyczkę dla studentów i kandydatów na dowolne studia w SGH  licencjackie, magisterskie, podyplomowe, doktoranckie oraz MBA. 

vistulauniversity 630

Finanse i rachunkowość, ekonomię lub zarządzanie od października 2014 r. będzie można studiować w trybie mobile learning w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Studenci zrealizują 60% nauki przez internet, a 40% na uczelni. Pierwszych 20 osób otrzyma iPada mini wraz z zestawem oprogramowania.

vistula dni 14 t

artykuł sponsorowany

Ekonomia, finanse i rachunkowość, zarządzanie, anglistyka czy sinologia? W Grupie Uczelni Vistula w Warszawie kandydaci mogą wybierać spośród 16 kierunków studiów I i II stopnia, inżynierskich, a także studiów mobilnych. Do 22 lipca atrakcyjne zniżki w czesnym. Można zaoszczędzić nawet do 1000 zł.

dzien otwarty wszkipz t

Już 5 lipca odbędzie się Dzień Otwarty Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. W czasie imprezy będzie można obejrzeć sale wykładowe, laboratoria oraz gabinety i pracownie, w których prowadzone są zajęcia. Zainteresowani studiami będą mogli również spotkać się i porozmawiać z wykładowcami oraz studentami Uczelni. To okazja, by dowiedzieć się więcej na temat studiów, wykładanych przedmiotów i zajęć praktycznych, a także perspektyw zawodowych po ukończeniu nauki.

vistula dni 14 t

artykuł sponsorowany

Jaki kierunek studiów wybrać, żeby osiągnąć sukces zawodowy? Z tym pytaniem zmierzą się uczestnicy show na żywo „Dzień dobry Vistula” już 28 czerwca 2014 r. na warszawskim Ursynowie. Gośćmi specjalnymi będą dziennikarze Vito Casetti z TVP oraz Michał Sobkowski z Radia Eska. Chętni spróbują pobić rekord w grze Eurocash i obejrzą pokazy sztuk walki. Grupa Uczelni Vistula zaprasza na Dni Otwarte.

jablko t

Nowoczesna hala sportowa i zaplecze naukowo-dydaktyczne dla kierunku fizjoterapia będą funkcjonowały w budowanym Centrum Rehabilitacji i Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. We wtorek uroczyście rozpoczęto inwestycję. Projekt o wartości ponad 11 mln zł jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

swps drzwi otwarte t

artykuł sponsorowany

Jak czuje się rasowy reporter? Za co cenimy komiksowych superbohaterów? Co ciekawego warto eksplorować w kulturze skandynawskiej i jak pomnażać pozytywne emocje? Weź udział w Drzwiach Otwartych SWPS w Warszawie, Wrocławiu lub Sopocie już 28 czerwca.

wodpowiedzinazapotrzebowanie t

Zbliża się czas, w którym absolwenci szkół ponadgimnazjalnych poznają wyniki matur. W piątek 27 czerwca br. dowiedzą się, jak poszła im część pisemna egzaminu dojrzałości. Dla uczelni, pomimo już prawie zakończonej letniej sesji egzaminacyjnej, nie jest to jednak czas na odpoczynek.

wsr 20lat rel t

W sobotę, 14 czerwca 2014 roku, w Multikinie Złote Tarasy – Klub 35 mm odbył się koncert i raut środowiska mediów i reklamy. Gośćmi specjalnymi byli: Piotr Guział  burmistrz Dzielnicy Ursynów, Paweł Tyszkiewicz – dyrektor Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR, Ksawery Piwocki – dziekan wydziału Wzornictwa przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych, Artur Krajewski – dyrektor artystyczny Perspektyw oraz inne osobistości ze świata mediów i reklamy. Wieczór uatrakcyjnił występ muzyczny m.in. MERGE CONFLICT oraz Alicja Wasita.

umcs piknik t

Wzruszające spotkania po latach z profesorami i kolegami z roku, wspólne fotografie, wpisy do ksiąg pamiątkowych i zwiedzanie Uczelni. 14 czerwca 2014 r. absolwenci UMCS przyjechali na swój wielki ogólnopolski Zjazd! Przybyli nie tylko z wielu miast Polski – także z zagranicy, nawet z tak odległych miejsc, jak Singapur.

swps reklama t

artykuł sponsorowany

Dlaczego jedne salony samochodowe sprzedają trzy razy więcej aut niż inne? Jak to się dzieje, że Pan Kowalski, pracujący w organizacji charytatywnej pozyskuje dla bezdomnych dwa razy więcej datków niż inni pracownicy tej instytucji? O tych i innych zagadnieniach, związanych ze specyficznym rodzajem wpływu społecznego będzie można się uczyć na pierwszym w Polsce kierunku studiów Reklama w SWPS. 

a2 do kariery t

Startuje druga edycja programu A2 DO KARIERY, w ramach którego Autostrada Wielkopolska SA ufunduje 5-miesięczne stypendia dla 3 studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wysokość stypendium dla jednego studenta to 1200 zł miesięcznie.

Uczelnia konsekwentnie realizuje misję praktycznego kształcenia wprowadzając programy zgodne z najnowszymi trendami rynku pracy. Dzięki temu jej absolwenci znajdują zatrudnienie w firmach krajowych, międzynarodowych korporacjach lub z powodzeniem prowadzą własne biznesy.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od lat zajmuje czołowe miejsce w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych.

artykuł sponsorowany

Wysokie zarobki, systematyczne podwyżki, prestiż i nieustanny rozwój. Absolwenci Informatyki zwykle nie muszą martwić się o zatrudnienie. Eksperci zwracają uwagę, że zdolna, dobrze wykształcona kadra wciąż przyciąga do Polski międzynarodowe firmy z branży IT. Żeby jednak w pełni korzystać z możliwości, jakie niesie ze sobą rynek informatyczny, trzeba zadbać o wybór odpowiedniej uczelni, która zagwarantuje kształcenie na właściwym poziomie, zgodnie z aktualną, branżową wiedzą.

artykuł sponsorowany

Konkurs „Otwórz się na studia w Maastricht”

Holenderskie Maastricht to tętniące życiem miasto zapewniające studentom nowoczesne zaplecze naukowe. Tutejszy uniwersytet zaprasza młodzież z całego świata, oferując studia z wykładowym językiem angielskim. Tegoroczni maturzyści z Polski mogą wygrać wycieczkę do Maastricht oraz udział w „Bachelor’s Open Day”, czyli Dniach Otwartych uczelni, w konkursie emitowanym od 10 lutego na antenie Programu 4 Polskiego Radia.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie jest najlepszą uczelnią niepubliczną w regionie – pod względem pozycji w rankingach edukacyjnych, zainteresowania kandydatów, i znaczenia dla regionu. Największym osiągnięciem Uczelni są studenci. Absolwenci WSEI zajmują prestiżowe stanowiska, są kreatywni i odważni, zdolni do wdrażania zmian.

Istniejąca od ponad 17 lat Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie jest jedną z najlepszych niepublicznych uczelni techniczno-artystycznych w Polsce. Uczelnia spełnia polskie oraz europejskie standardy nauczania, a dzięki doskonale przygotowanej kadrze naukowo-dydaktycznej, liczącej ok. 300 pracowników, a także rozbudowanej bazie technicznej – licznym laboratoriom i pracowniom, cieszy się dużym uznaniem studentów.

Uczelnia Łazarskiego dostosowuje programy studiów oraz sposób ich realizacji do potrzeb rynku pracy, dlatego 96% absolwentów podejmuje pracę w trakcie, lub zaraz po studiach – twierdzi Daria, absolwentka ekonomii uczelni łazarskiego, potwierdzając tym samym badanie firmy adviser.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi prowadzi studia jednolite magisterskie, studia I, II stopnia, studia doktoranckie, podyplomowe, a także specjalizacje oraz kursy z zakresu nauk medycznych. Bogata oferta dydaktyczna uwzględnia wymagania wynikające z postanowień przyjętych w Unii Europejskiej, potrzeb krajowego rynku usług medycznych oraz preferencji przyszłych studentów.

Bogata oferta kierunków studiów, rozbudowany system stypendialny, nowoczesny program wsparcia rozwoju i kariery zawodowej studentów. Do tego unijne dofinansowanie na wybranych kierunkach i możliwość zdobycia cenionych przez pracodawców uprawnień i certyfikatów. To tylko niektóre cechy wyróżniające ofertę Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach jest uczelnią, która dzięki długoletniej tradycji posiada doskonałe warunki kształcenia studentów na 13 kierunkach studiów prowadzonych w pięciu Wydziałach.

koncert sgh t

Już 18 grudnia, w środowy wieczór, warszawski Klub Palladium ponownie rozbłyśnie blaskiem świątecznych lampek, a ze sceny popłynie wszystkim dobrze znane "Last Christmas".

moulin pw t

Już 18 stycznia 2014 roku w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbędzie się 10. edycja Wielkiego Studenckiego Balu Karnawałowego Karnavauli. Wydarzenie stanowi wspaniałą okazję do integracji warszawskiego środowiska akademickiego, profesorskiego i studenckiego.

Nowe oferty Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. J. A. Komeńskiego w Lesznie to kolejny dowód na aktywny dialog edukacyjny, tworzenie warunków rozwoju dla wielkiego potencjału, jakim są Wielkopolanie.

Etnologia i pedagogika to tradycyjne kierunki uniwersyteckie, jednak nowe, dostosowane do potrzeb rynku pracy specjalności nadają im zupełnie inny wymiar.

To już nie rewolucja internetowa, to codzienna rzeczywistość. Bez Internetu nie możemy się obyć.

artykuł sponsorowany

Wsparcie komercjalizacji osiągnięć naukowych i pomoc dla studentów w otwieraniu własnych firm, to niektóre z działań, jakie podejmuje od 17 października br. Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Poza tym jest ośrodkiem transferu wiedzy i innowacji, który w znaczący sposób wpływa na rozwój gospodarczy regionu.

Uczelnia powstała 8 czerwca 1968 roku jako Wyższa Szkoła Inżynierska w Koszalinie. Jest jedyną publiczną uczelnią techniczną na Pomorzu Środkowym i jedyną politechniką w województwie zachodniopomorskim.

Karol Górnowicz studiował na programie magisterskim CEMS w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz w Rotterdam School of Management. Przez ostatni rok pełnił funkcję Prezydenta w Global CEMS Student Board. Dwa miesiące spędził na George Mason University w Waszyngtonie i the US Small Business Administration jako stypendysta Paderewski Scholarship Fund. 

W dniu 2 grudnia 2013 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się spotkanie Koła Naukowego Kryminologii. Prezentację przygotowaną przez członków poprzedził wykład gościa specjalnego – Pana Profesora Wojciecha Zalewskiego, pt. „Przestępca niebezpieczny – aktualny problem polityki kryminalnej”.

Program studiów w Kolegium „Artes Liberales” powstał w wyniku prac prowadzonych z udziałem profesorów ze Stanów Zjednoczonych i z Europy.

Ścisła czołówka rankingów, lokalizacja w centrum Warszawy, bliska współpraca z Clark University z USA, dzięki której studenci mogą – równolegle do studiów polskich – uzyskać amerykański dyplom Master, a nawet wyjechać na studia lub na praktyki zawodowe do Stanów Zjednoczonych – to tylko niektóre z atutów Społecznej Akademii Nauk.

Dwa najważniejsze obszary naszej działalności to ENERGIA I ŚRODOWISKO, które są ze sobą nierozerwalnie złączone.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest najstarszym katolickim uniwersytetem w Europie Środkowo-Wschodniej i należy do najstarszych uniwersytetów w Polsce. W ciągu swojej historii stał się jednym z najważniejszych ośrodków myśli katolickiej, który wpływa na kształt nauki i kultury polskiej, zyskując uznanie w kraju i za granicą.

Hasło Akademia Leona Koźmińskiego otwiera wiele drzwi. Absolwenci cieszą się dobrą opinią wśród pracodawców i partnerów biznesowych. Niemal połowa zajmuje stanowiska menedżerskie i tworzy nową elitę biznesu.

vistula edu biz t

artykuł sponsorowany 

Ostatni tydzień października zaowocował spotkaniem Władz Uczelni Vistula z przedstawicielami około 20 firm współpracujących ze szkołą. Jest to jeden z elementów autorskiego programu uczelni „Cooperative Education”, łączącego świat biznesu z edukacją. Podczas spotkania, przedstawiono wstępne wyniki badania „Budowa modelu współpracy między uczelnią a biznesem” oraz dyskutowano z obecnymi firmami na temat przyszłej kooperacji.

uw t

Uniwersytet Warszawski już wkrótce rozpocznie przygotowania do obchodów jubileuszu 200-lecia uczelni. Na razie warszawiacy mogą korzystać z atrakcji towarzyszących 197. rocznicy powstania Uniwersytetu.

Nowoczesne warunki kształcenia, ciekawe i przyszłościowe kierunki, rozbudowana baza domów studenckich – to tylko niektóre z atutów tworzących przyjazną atmosferę studiowania na Uniwersytecie Pedagogicznym. Siła Uczelni tkwi w studentach, odnoszących liczne sukcesy w różnych dziedzinach naukowych, a także w wysokim poziomie kadry dydaktycznej.

prison t

36 skazanych rozpoczęło studia licencjackie na kierunku praca socjalna – streetworkig, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Inauguracja roku akademickiego dla tych studentów odbyła się 31 października w Areszcie Śledczym w Lublinie.

wat t

Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie działa od 1951 roku. Jako uczelnia publiczna nadzorowana, przez Ministra Obrony Narodowej, Akademia kształci studentów i prowadzi badania naukowe.

Interdyscyplinarny charakter studiów jest jednym z głównych kryteriów wyboru Wydziału Inżynierii Produkcji na Politechnice Warszawskiej. Oferowane kierunki umożliwiają zdobycie wiedzy zarówno inżynierskiej, w zakresie technik wytwarzania czy automatyki i robotyki, jak i ekonomiczno-menedżerskiej. Zdobyta tu wiedza jest kluczem do późniejszych starań o interesującą pracę w przemyśle, gdzie absolwenci WIP są jednymi z najbardziej poszukiwanych i cenionych przez pracodawców.

pol war t

W dniach 14-17 listopada 2013 r. Gmach Główny Politechniki Warszawskiej będzie tętnił nie tylko naukowym, lecz także kulturalnym i rozrywkowym życiem.

Wydział Mechatroniki (dawniej: Mechaniki Precyzyjnej) powstał w 1962 roku. Jest multidyscyplinarny – łączy m.in. automatykę, elektronikę, informatykę, elektrotechnikę, mechanikę, robotykę, optykę, inżynierię biomedyczną. Według definicji przyjętej przez International Federation for the Theory of Machines and Mechanism mechatronika jest "synergiczną kombinacją mechaniki precyzyjnej, elektronicznego sterowania i systemowego myślenia przy projektowaniu produktów i procesów produkcyjnych".

Politechnika Świętokrzyska wywodzi swoje tradycje z doświadczeń szkolnictwa wyższego na Kielecczyźnie, w tym Szkoły Akademiczno-Górniczej, założonej przez Stanisława Staszica – pierwszej uczelni technicznej na ziemiach polskich, Tajnego Uniwersytetu Ziem Zachodnich oraz Kielecko-Radomskiej Wyższej Szkoły Inżynierskiej. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się uczelni w kraju. Aktualnie – w ramach 16 kierunków i 50 specjalności – uczy się tu ponad 10 000 studentów.

Studia Executive MBA prowadzone przez warszawską Akademię Leona Koźmińskiego znalazły się na 47. miejscu wśród 100 czołowych programów tego typu na świecie, według rankingu opublikowanego 21 października przez „Financial Times”.

Studia stacjonarne i niestacjonarne na kierunku Wzornictwo w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego dają możliwość połączenia pasji ze zdobyciem wiedzy i praktycznych umiejętności w dwóch specjalizacjach: „projektowanie produktu” oraz „komunikacja wizualna”.

Studiując na uniwersytecie zyskujemy nieocenioną szansę poznawania ludzi o najróżniejszych zainteresowaniach, doświadczeniu i poglądach. Szczególnym przykładem intelektualnej wielobarwności jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Badania naukowe prowadzone na Wydziale związane są z głównymi nurtami współczesnej nauki o materiałach i inżynierii materiałowej. Mają interdyscyplinarny charakter i obejmują zagadnienia fizyki, chemii, biologii oraz medycyny. Prowadzone prace ukierunkowanie są na związki pomiędzy mikrostrukturą, a właściwościami materiałów stosowanych w różnych sektorach przemysłu, m.in. w transporcie, energetyce i medycynie. Przedmiotem badań są także obiekty dziedzictwa kulturowego. Wydział posiada nowoczesną, często unikatową aparaturę badawczą pozwalającą na charakterystykę struktury materiałów od skali atomowej do makroskopowej.

Warszawski Uniwersytet Medyczny jest jedną z najstarszych uczelni medycznych w Polsce. Od ponad 200 lat kształci najlepszych specjalistów w oparciu o tradycje uniwersyteckie i uniwersalne wartości.

Brytyjski tygodnik Times Higher Education opublikował kolejny ranking 400 najlepszych uczelni świata. Wśród nich znalazł się także Uniwersytet Warszawski.

Uniwersytet Śląski jest miejscem, w którym będziesz się wszechstronnie rozwijać. Od blisko półwiecza w gościnnych murach Uniwersytetu Śląskiego miejsce dla siebie znajdują przedstawiciele wielu pokoleń, dla których praca nad sobą związana jest z jednej strony z życiem w zgodzie z ambicjami, z drugiej zaś – z przyjemnością nauki.

artykuł sponsorowany

Akademia Finansów i Biznesu Vistula podpisała porozumienie o wymianie międzyuczelnianej z prestiżową chińską placówką University of Technology w Tianjinie. Dzięki temu studenci sinologii mają możliwość wyjechać nawet na dwuletnie stypendium naukowe do Chin. Wyjazdy są w pełni finansowane przez organizatora.

Studia dostosowane do wymagań rynku pracy – pod okiem najlepszych naukowców i specjalistów wszystkich dziedzin powiązanych z ekonomią, w międzynarodowym otoczeniu, z dużą dawką praktyki dzięki współpracy z firmami i instytucjami publicznymi.

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego jest jedną z wiodących w kraju placówek naukowych. Oferuje nie tylko wysokiej klasy warsztat pracy dla pracowników nauki, ale w ich osobach realizuje także zadania kształcenia następnych generacji naukowców, nauczycieli, wynalazców, menedżerów oraz po prostu wykształconych ludzi o otwartych na świat umysłach. 

artykuł sponsorowany

To, że droga do rozwoju społeczno-ekonomicznego regionów wiedzie przez prężnie działające ośrodki akademickie, nie budzi żadnych wątpliwości. Podobnie jest z regionem świętokrzyskim, gdzie funkcję animatora przeobrażeń pełni Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Uniwersytet Gdański to dynamicznie rozwijająca się uczelnia, która łączy akademicką tradycję z nowoczesnością. od lat należy do czołówki najlepszych szkół wyższych w Polsce i jest największą uczelnią w regionie pomorskim. Biologia, biotechnologia, chemia, oceanografia, fizyka kwantowa, pedagogika, psychologia, prawo, nauki ekonomiczne, czy filologie, zaliczane są do krajowej czołówki.

Warszawska Szkoła Reklamy od 20 lat zajmuje pierwsze miejsce w Polsce wśród szkół uczących zawodu reklamy. Grafika, Realizacja Filmowa, Fotografia oraz Strategia Reklamy i PR to specjalizacje, bez których na konkurencyjnych rynkach nie może funkcjonować żadne przedsiębiorstwo.

Od nowego roku akademickiego Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości będzie działać pod patronatem Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University, lidera Konsorcjum Uczelni Futurus. Ta konsolidacja na rynku uczelni wyższych to bardzo dobra informacja dla studentów i pracowników zrzeszonych uczelni, a także dla ich otoczenia społeczno-biznesowego. Oznacza ona wzmocnienie pozycji tych szkół w skali ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

artykuł sponsorowany

Tworzenie wzorów jest jak urodzenie dziecka – twierdzi Znany projektant Chad McMillan. Prośba o stworzenie projektu ponownie po tym, kiedy designer stworzył coś niesamowitego jest jak prośba do matki, żeby to samo dziecko urodziła jeszcze raz. To nie może się udać!

Polski Ośrodek Naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Londynie otwiera studia magisterskie drugiego stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe dla Polonii w Wielkiej Brytanii. Oferta edukacyjna obejmuje także warsztaty dziennikarstwa i PR-u.

Jak w ciekawy sposób wytłumaczyć młodzieży zagadnienia z matematyki i fizyki? Jest to możliwe przy użyciu nowych technologii. O różnych metodach wykorzystania nowoczesnego oprogramowania w nauczaniu przekonają się uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji GeoGebry. Sesje wykładowe i pokazy dla nauczycieli z całej Polski odbędą się w dniach 21-22 września 2013 r. w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Prawie 3 tys. studentów wzięło w minionym roku akademickim udział w zajęciach w największym w Polsce centrum dydaktyki i symulacji medycznej w Katowicach. Prawie 90 proc. z nich uznało, że nauka na symulatorach daje lepsze efekty od tradycyjnych metod.

QL Niezależny Festiwal Filmowy to nowa inicjatywa filmowa w regionie zainaugurowana przez Wydział Mediów, Aktorstwa i Reżyserii Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.  Po raz pierwszy tego typu impreza dedykowana jest szczególnie młodym, utalentowanym, niezależnym twórcom i amatorom.

artykuł sponsorowany

Studia podyplomowe prowadzone na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach są propozycją dla osób, które chcą się doskonalić zawodowo, poszerzać horyzonty, aktualizować wiedzę, ale również dla tych, którzy planują zmianę profilu zawodowego lub przekwalifikowanie się.

Dolnośląska Szkoła Wyższa uruchamia studia I stopnia na kierunku prawo gospodarcze i podatkowe. To oryginalne, zrównoważone połączenie wiedzy z zakresu nauk prawnych i ekonomicznych. Przygotowują one zarówno do pełnienia funkcji kierowniczych i administracyjnych w strukturach rządowych i samorządowych, jak też do wspierania obsługi prawnej firm, stowarzyszeń, fundacji oraz osób prowadzących działalność gospodarczą.

 

300 kursów, a wśród nich 100 nowości, znajdzie się w ofercie Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie można dowiedzieć się np. jak zostać mądrym liderem, dlaczego Francuzi mają „żabie e" i z czego śmieją się Brytyjczycy.

artykuł sponsorowany

We współczesnym świecie umiejętność posługiwania się językiem angielskim to podstawa. Studia magisterskie w nowo otwartym multimedialnym Centrum Języków Obcych na kierunku filologia angielska na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach dają możliwość opanowania języka angielskiego na najwyższym poziomie oraz zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności w specjalizacji translatorskiej oraz nauczycielskiej.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt