MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, jeden z wiodących w Polsce ośrodków kształcenia i badań socjologicznych, organizuje kolejną edycję SocjoSzkoły - letnich warsztatów, które odbędą się w dniach 17-20 czerwca w Warszawie. Wezmą w nich udział finaliści konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Program SocjoSzkoły obraca się wokół tematu „Swoi wśród obcych, obcy wśród swoich”  i obejmuje między innymi spotkania z imigrantami, projekcje filmów, debaty oraz wycieczkę po Warszawie szlakiem dawnych i współczesnych imigrantów. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać pracowników i studentów Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, a także aktywistów miejskich i członków organizacji zajmujących się problematyką imigracji. Dowiedzą się również, jakie możliwości zawodowe daje wykształcenie socjologiczne i w jakich branżach pracują absolwenci kierunków związanych z naukami społecznymi.

Organizatorzy czekają na samodzielne prace, których autorzy w ciekawy sposób nawiążą do jednego z konkursowych tematów:

1. „Nowy wśród nas”

2.”Co ‘słoik' przywozi w słoiku, a czego nie?"

3 „Migracja - szansa czy zagrożenie?”.

Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować krótki esej (1200-2000 słów), reportaż/esej wizualny (10-20 zdjęć wraz z komentarzem liczącym 300-500 słów) lub rysunek/kolaż (wraz z komentarzem 500-800 słów).

Termin nadsyłania prac upływa 8 czerwca 2016 roku. Lista finalistów zostanie ogłoszona 10 czerwca 2016.

Regulamin konkursu, zasady składania prac oraz omówienie tematów konkursowych dostępne są na stronie Karowa.edu.pl

SocjoSzkoła2016 objęta została Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Prezydent m. st. Warszawy.

Kontakt dla uczestników konkursu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt