MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W listopadzie  2015 roku, z inicjatywy AZS-u Kraków, odbyły się Igrzyska Studentów Pierwszego Roku czyli tzw. Cracoviada.

Jak co roku studentki i studenci pierwszych roczników z całego województwa małopolskiego rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach indywidualnych i zespołowych. Celem tej cyklicznej już imprezy jest popularyzowanie sportu i kultury fizycznej wśród braci studenckiej w duchu rywalizacji Fair Play. Różnorodność konkurencji pozwala na to, aby każdy zawodnik i amator sportu coś dla siebie tam znalazł. Rozgrywane są, więc dyscypliny zespołowe: koszykówka, siatkówka, futsal, jak i indywidualne: biegi przełajowe, pływanie, ergometr wioślarski, tenis stołowy.

PWSZ w Oświęcimiu, jako jedyna uczelnia spoza Krakowa, brała udział w tej imprezie. Studenci pierwszego roku Instytutu Wychowania Fizycznego i Sportu: Dariusz Włoch ,  Kamil Wnęk ,  Jakub Sidor,  Rafał Kukla i Piotr Malicki  oraz student z zarządzania Karol Kosiński reprezentowali  Oświęcim w futsalu. W zawodach brali udział jeszcze zawodnicy AWF w Krakowie, UJ, UR i UEK-u. Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym po 20 minut. Na dwa tygodnie przed Cracoviadą zawodnicy przygotowywali się do turnieju na treningach i meczach sparingowych pod fachowym okiem dr Zbigniewa Witkowskiego wykładowcy w Instytucie Wychowania Fizycznego i Sportu PWSZ oraz trenera piłki nożnej. W trakcie zawodów w Krakowie studenci z Oświęcimia  dzielnie walczyli, wygrywając z reprezentacją UJ, 1-0. W pozostałych natomiast meczach z AWF, UR i UEK-iem zajmowali drugie, punktowane miejsca.

Ostatecznie w klasyfikacji całego turnieju PWSZ zajęła IV miejsce a jej reprezentanci  włożyli w zawody wiele sił, serca i potu, pozostawiając bardzo dobre wrażenie na przeciwnikach i organizatorach. Zostali też zaproszeni do udziału w wiosennym turnieju piłki nożnej w Krakowie.Dr Paweł Ochwat (Instytut Wychowania Fizycznego i Sportu) podsumowuje: - Mam nadzieję, że jest to pierwszy krok do powstania w naszej uczelni sekcji sportowych w ramach Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Oświęcim. Każdy student PWSZ będzie mógł aktywnie uczestniczyć w kulturze fizycznej oraz realizować swoje życiowe pasje poprzez rywalizację sportową.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt