MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


35 studentów pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego w PWSZ w Suwałkach połączy siły ze służbami mundurowymi i pomocą społeczną by pomóc bezdomnym. W przyszłym tygodniu na ulicach Suwałk spotkać będzie można pierwszy w tym sezonie Studencki Punkt Interwencyjny.

SPI to wspólna inicjatywa suwalskiej policji, straży miejskiej, służby więziennej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Młodzież po raz siódmy przemierzać będzie ulice Suwałk i odwiedzać miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne lub zagrożone wychłodzeniem organizmu.

- Uczestniczę w tym patrolu po raz kolejny. Osoby bezdomne chętnie z nami rozmawiają, chętniej niż na przykład z policją. Ale często jest też tak, że nie chcą pomocy, którą my im oferujemy – Mówi Katarzyna Misiukiewicz, studentka ratownictwa medycznego w PWSZ w Suwałkach. Studenckie Punkty Interwencyjne to przede wszystkim praktyczna nauka zawodu – żacy będą udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, informować osoby bezdomne gdzie mogą się ogrzać czy też zjeść ciepły posiłek, oraz uczestniczyć w warsztatach w noclegowni, Areszcie Śledczym oraz na Oddziale Uzależnień w Szpitalu Psychiatrycznym.

- Wspólne działania uczelni i oraz służb nie tracą impetu i to cieszy najbardziej. Z roku na rok coraz więcej studentów włącza się do działań w ramach SPI, a to oznacza, że nasi żacy budują w sobie wrażliwość społeczną – mówi Anna Poźniak, Kanclerz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach. Wspólne patrole potrwają do marca. W Suwałkach jest 65 osób bezdomnych, a zadaniem studentów jest przede wszystkim ich wspieranie i pomoc w przetrwaniu trudnego zimowego okresu.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt