MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Podpisane we wrześniu porozumienia owocują. PWSZ w Suwałkach odwiedzili uczniowie klasy 2a z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Augustowie. Nie bez przyczyny uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w Centrum Transferu Technologii – klasa, która przyjechała ma lekcje z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym.

Co oznacza patronat PWSZ w Suwałkach nad wybraną klasą? Dzięki niemu uczniowie mogą bezpłatnie korzystać ze wszystkich naszych laboratoriów przedmiotowych oraz sprzętu specjalistycznego wysokiej klasy, który znajduje się w Centrum Transferu Technologii.

- Gratką dla osób przygotowujących się do matury będzie darmowe Pogotowie Maturalne, które z powodzeniem funkcjonuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach już od kilku lat – mówi Anna Poźniak, kanclerz PWSZ w Suwałkach. Przyszli maturzyści otrzymają dodatkowe lekcje z tych przedmiotów, które przysparzają im najwięcej trudności.

Licealiści z Augustowa w ramach patronatu przyjechali na zajęcia z mikrobiologii oraz chemii, które odbywały się w nowoczesnych laboratoriach Centrum Transferu Technologii.

6 listopada 2015 r. młodzież uczestniczyła w lekcji mikrobiologii, którą poprowadził dr n. med. Jarosław Kuczyński. Uczniowie z Augustowa poszerzyli swoją wiedzę z zakresu morfologii i fizjologii bakterii - samodzielnie założyli hodowlę bakterii, oglądali wyhodowane kolonie pod lupą, a następnie wykonali preparat barwiony techniką Grama i oglądali bakterie pod mikroskopem. – Augustowscy uczniowie pierwszy raz obserwowali pod mikroskopem gronkowce, paciorkowce i pałeczki bakterii – mówi dr Jarosław Kuczyński.

W tym czasie druga grupa uczniów miała zajęcia z chemii pod kierunkiem nauczycielki z I LO w Augustowie, mgr Wiesławy Borowskiej-Gulan. Podczas lekcji asystowały jej absolwentki I LO w Augustowie – mgr Aleksandra Balczun oraz mgr Anna Szyper – dziś pracownice Centrum Transferu Technologii. Uczniowie wykonywali doświadczenia dotyczące biochemii związków organicznych: cukrów, aminokwasów, białek i tłuszczów. 

Były to pierwsze zajęcia dla klas maturalnych, którym patronuje PWSZ w Suwałkach. Kolejne lekcje zaplanowane są na grudzień.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt