MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Regularne badania profilaktyczne powinny robić kobiety już w wieku dwudziestu lat, szczególnie, jeżeli w rodzinie były przypadki zachorowalności na raka. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach zachęca do tego swoje studentki. To, jak ważna jest profilaktyka chorób nowotworowych u kobiet podkreślali wczoraj (27.10.2015) na konferencji w PWSZ w Suwałkach zaproszeni specjaliści. 

Konferencję otworzył prof. Jerzy Sikorski, JM Rektor PWSZ w Suwałkach. Na jego ręce dr hab. Ewa Kleszczewska z Wydziału Ochrony Zdrowia złożyła list gratulacyjny od władz uczelni z Krasnojarska. – W minionym tygodniu wróciłam z konferencji organizowanej w tym mieście. Uczelnia z Rosji jest zachwycona tym, jak dobrze działa PWSZ w Suwałkach w zakresie profilaktyki – mówi dr hab. Ewa Kleszczewska.

Wydział Ochrony Zdrowia cyklicznie organizuje spotkania ze specjalistami. Ich celem jest zwiększenie świadomości studentów dotyczącą ważności badań profilaktycznych i zdrowego stylu życia. – W porównaniu do ubiegłego roku zanotowano niewielki wzrost badań profilaktycznych. PWSZ w Suwałkach ma w tym swoją małą cegiełkę, bo od 2013 roku prowadzimy program profilaktyczny, a tym samym budujemy świadomość młodych ludzi – dodaje dr Kleszczewska.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt