MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Prawie 1700 studentów rozpoczęło oficjalnie rok akademicki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach. Gaudeamus rozbrzmiało w murach uczelni po raz jedenasty.

Do dziesięciu lat w PWSZ w Suwałkach kształci się młodzież nie tylko z Suwałk i okolic, ale też z zagranicy. W tym roku naukę rozpoczęło blisko 600 studentów. Jest to rok wyjątkowy, bo PWSZ istnieje na edukacyjnej mapie Polski już od dziesięciu lat. Tegoroczna jubileuszowa inauguracja była też połączona z setną rocznicą urodzin patrona uczelni, prof. Edwarda F. Szczepanika. Uroczystości uświetniły swoją obecnością córki profesora Szczepanika – Barbara Wilson i Zofia Mellor, oraz dalsza rodzina.

Dla uczczenia pamięci patrona uczelni, tuż obok sztandaru, w patio PWSZ w Suwałkach zawisła tablica upamiętniająca Honorowego Obywatela Suwałk i ostatniego premiera Rządu RP na uchodźstwie – profesora Edwarda Franciszka Szczepanika.

- 10 lat temu pierwszy Rektor PWSZ w Suwałkach prof. dr hab. inż. Michał Bołtryk, tworząc Uczelnię postawił przed sobą i wszystkimi pracownikami bardzo ambitny cel – stworzyć w Suwałkach uczelnię na miarę XXI wieku. Po 10 latach mogę z dumą powiedzieć – Panie Profesorze,  udało nam się – mówi prof. Jerzy Sikorski, Rektor PWSZ w Suwałkach.

Dziś Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika to 11 kierunków studiów dostosowanych do rynku pracy, Centrum Transferu Technologii z nowoczesnymi laboratoriami chemii spożywczej oraz budownictwa, pierwsze w mieście dwujęzyczne Liceum, dwa żłobki i Uniwersytet Dziecięcy. Rok akademicki 2015/2016 wprowadził też kolejną nowość – studia magisterskie z ekonomii, które wybrało  92 studentów. – Liczymy na to, że w przyszłym roku uda nam się utworzyć studia magisterskie z bezpieczeństwa wewnętrznego – dodaje prof. Jerzy Sikorski.

Nie bez przyczyny uczelnia myśli o uruchomieniu studiów drugiego stopnia na takim kierunku. Bezpieczeństwo wewnętrzne to obok pielęgniarstwa, filologii angielsko-rosyjskiej i transportu najchętniej wybierane w PWSZ w Suwałkach studia.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt