MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej „Zagłębia Miedziowego” z Legnicy wręczyła nagrody w corocznym konkursie Mistrza Techniki. Wyróżniono aż trzy pomysły, które powstały w uczelni - „Tworzenie aplikacji internetowych w środowisku Python” autorstwa Michała Maciąga, „Sterowanie efektywnością wykorzystania energii elektrycznej w systemach oświetlenia przestrzeni przemysłowych”, który został opracowany przez Adriana Siudaka oraz projekt Macieja Fibingiera „Ocena ekonomiczna i ekologiczna wykorzystywania prądu elektrycznego do napędu samochodów miejskich”.

Michał Maciąg to absolwent kierunku Informatyka zaś Adrian Siudak i Maciej Fibingier to studenci trzeciego roku na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji o specjalności sterowanie systemami przemysłowymi.
 
Gala odbyła się 29 maja w Lubinie i uczestniczyły w niej władze PWSZ w Legnicy - rektor prof. dr hab. inż. Jerzy Jan Pietkiewicz, dziekan Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych mgr inż. Renata Supranowicz oraz prodziekan Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych dr inż. Renata Gnitecka.

Podczas uroczystości nagrodzono 14 projektów i rozwiązań technicznych i technologicznych wyróżniających się innowacyjnością, stawiających na postęp i nowoczesność.

Nagrody wyróżnionym, wśród których znalazła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy wręczyła Ilona Antoniszyn-Klik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki oraz Dorota Włoch, wiceprezes Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt