MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Przysięga na wierność ideałom zawodowym i włożenie czepka na głowę miały miejsce 19 maja 2015r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. Tak przebiegała uroczystość czepkowania, czyli symbolicznego włączenia pielęgniarek i pielęgniarzy do zawodu.

Czepki, albo symboliczne broszki w przypadku panów, otrzymały 33 studentki i 9 studentów II roku pielęgniarstwa.

- Czepek to wyróżnik naszego zawodu. To symbol pokory wobec życia, choroby i cierpienia – mówiła podczas okolicznościowego wykładu Alicja Skrocka, naczelna pielęgniarek w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie.-  Z jednej strony noszenie czepka to zaszczyt, z drugiej to wielka odpowiedzialność – usłyszeli suwalscy studenci.

Edyta Kimera, dyrektor Instytutu Ochrony Zdrowia PWSZ  podkreślała, iż absolwenci kierunku pielęgniarstwa są poszukiwani przez pracodawców już w czasie pobierania nauki. Nie mają kłopotów ze znalezieniem pracy, ani w Polsce, ani za granicą. Statystyki dotyczące pracy pielęgniarek wskazują, że być może już za kilka lat szpitale będą walczyć o pielęgniarki i położne.

Akt nadania czepka jest symbolicznym wstąpieniem do zawodu. Od tego momentu studentki i studenci pielęgniarstwa mogą uczestniczyć w zajęciach praktycznych. Choć zwykło się twierdzić, że pielęgniarstwo to zawód typowo kobiecy, wybierają go także mężczyźni. Wszyscy studenci podkreślają, że pielęgniarstwo to zawód wyjątkowy, swoista misja. 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt