MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


14 czerwca 2015r. pracownicy i studenci PWSZ w Suwałkach uczestniczyli w  IV Międzynarodowych Targach Budowlanych w Suwałkach połączonych z Targami Motoryzacyjnym.

Targi były okazją do zaprezentowania oferty usług Centrum Transferu Technologii oraz oferty dydaktycznej PWSZ w Suwałkach,  jak również Akademickiego Zespołu Szkół. W targach odbywających się w Suwalskim Ośrodku Kultury wzięło udział ok. 100 wystawców - firm z Polski i z zagranicy, które zajmują się działaniem w sektorze budownictwa. Ofertę współpracy przedstawił Instytut Politechniczny kształcący na kierunku budownictwo i Centrum Transferu Technologii. O konkretnych możliwościach informował na specjalnej konferencji dr inż Władysław Ryżyński. Centrum Transferu Technologii posiada specjalistyczne laboratoria, w których można wykonywać badania na rzecz budownictwa. Znajdują się tutaj unikalne urządzenia badające jakość materiałów budowlanych: wytrzymałość, wpływ temperatury i wilgoci , rozciągliwość, obciążenia itp. Dr Ryżyński nawiązał do innowacyjnych technik wzbogacania materiałów np betonów w elementy nanotechnologii wzmacniające wytrzymałość betonu oraz  unikalne techniki zastosowania materiału bazaltowego. Zastosowanie i wzrost jakości ww. materiałów można badać w oparciu o aparaturę badawczą Centrum Transferu Technologii.

Centrum Transferu Technologii oferuje również współpracę przy badaniach produktów spożywczych w laboratoriach chemii spożywczej. CTT posiada unikalne, specjalistyczne urządzenia badające parametry jakościowe produktów spożywczych: mleka, mięsa, produktów zbożowych  itp.  badając np. zawartość białka, tłuszczy, metali.

Centrum Transferu Technologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach  otwarte jest na współpracę z przedsiębiorstwami w rozwoju ich potencjału poprzez transfer wiedzy do firm i komercjalizacje wyników wspólnych badań naukowych.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt