MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Indeks na Uniwersytet Gdański lub miesięczny płatny staż w jednej z instytucji państwowych, to nagrody przewidziane dla zwycięsców historycznego konkursu dotyczącego lat 1970-1990.

Internetowa rejestracja szkół do konkursu rozpoczęła się 15 września, a zakończy 31 października. Olimpiada adresowana jest do uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych i ma charakter cykliczny. Pomysłodawcą i organizatorem inicjatywy jest Fundacja Centrum Solidarności z Gdańska.

Ogólnopolski konkurs ma na celu upowszechnienie wiedzy historycznej przypadającej na dwie dekady (1970-1990), które są bardzo ważne z punktu widzenia historii Polski oraz Europy środkowo-wschodniej – zauważa Danuta Kobzdej, prezes Fundacji Centrum Solidarności – Liczymy na to, że zarówno ciekawa formuła konkursu, jak i atrakcyjne nagrody, zachęcą uczniów do wzięcia w nim udziału.

Szkołę powinien zarejestrować nauczyciel, który potem będzie koordynować przebieg etapu szkolnego. W etapie szkolnym oraz wojewódzkim uczniowie rywalizują ze sobą indywidualnie, rozwiązując test wielokrotnego wyboru. Po zakończeniu eliminacji wojewódzkich troje najlepszych uczniów z każdego regionu stworzy jedną drużynę. W części finałowej zmierzy się 16 trzyosobowych zespołów, które walczyć będą o wygraną. Dwa miesiące przed rozgrywką finałową drużyny wojewódzkie zaproszone zostaną na wizytę studyjną i integracyjną do Gdańska – Miasta Wolności i Solidarności. Finał pierwszej edycji konkursu odbędzie się dnia 4 czerwca 2013 roku w Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

Członkowie zwycięskiej drużyny w nagrodę otrzymają promesę indeksu na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, po jednym na kierunkach: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Politologia, Socjologia (studia stacjonarne pierwszego stopnia) oraz możliwość odbycia miesięcznego, płatnego stażu w instytucji państwowej. Szkoły, których uczniowie będą laureatami I edycji konkursu, uhonorowani zostaną specjalnie ufundowaną na ten cel statuetką wraz z dyplomem.

Patronat nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Swoje poparcie dla projektu wyraził również Lech Wałęsa, który przyjął rolę honorowego patrona konkursu. Współorganizatorem konkursu jest Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka, a partnerami Instytut Pamięci Narodowej , NSZZ Solidarność oraz Uniwersytet Gdański.

Etap szkolny zostanie zorganizowany jesienią, 27 listopada 2012 roku. Informacje o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie www.olimpiadasolidarnosci.pl.

Szczegółowych informacji udziela:

Małgorzata Romanowicz | 509 327 892

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.olimpiadasolidarnosci.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt