MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Już po raz ósmy młodzi informatycy z całej Polski zmierzą się z wyzwaniami algorytmicznymi przygotowanymi specjalnie dla nich w ramach VIII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. 4 listopada 2013 swoje zmagania rozpoczną drużyny, a 17 listopada 2013 indywidualny zawodnicy. W olimpiadzie może wziąć udział każdy gimnazjalista i uczeń szkoły podstawowej – zawody I etapu realizowane są online, poprzez platformę edukacyjną.

Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów to zawody, które uczą algorytmicznego myślenia, będącego umiejętnością bardzo pomocną we współczesnym świecie. Zmagania olimpijskie polegają na rozwiązywaniu ciekawych i oryginalnych zadań informatycznych, nawiązujących do problemów, z którymi spotkać się możemy w naszym codziennym życiu. Ośmioletnia tradycja olimpiady wskazuje, że młodzież nie tylko interesuje się informatyką i nowymi technologiami, ale również chętnie wykorzystuje swoją pasję w celu zdobycia wiedzy i nowych umiejętności.

Olimpiada realizowana jest trójetapowo – na poziomie szkoły, województwa i całego kraju. Ogólnopolski finał jest okazją do spotkania się z najlepszymi. Uczestnicy walczą nie tylko o nagrody rzeczowe czy zaproszenia na obozy naukowo-treningowe wieńczące kilkumiesięczne zmagania algorytmiczne. Laureaci zawodów indywidualnych mają możliwość wyboru publicznej szkoły ponadgimnazjalnej, przyjmowani są do niej niezależnie od kryteriów zawartych w statucie szkoły.

Poza działaniami adresowanymi do uczniów, Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów tworzy narzędzia przydatne w codziennej pracy nauczycieli. Ciągle dopasowywana do ich potrzeb platforma edukacyjna zawiera bazę zadań algorytmicznych. Wyposażona jest również w funkcjonalności umożliwiające indywidualizację pracy, tworzenie konkursów czy śledzenie postępów uczniów.

Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów tworzy środowisko przyjazne innowacyjnym i kreatywnym działaniom młodych informatyków.

Więcej informacji na temat olimpiady:

www.oig.edu.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt