MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Od młodego pracownika wymaga się, aby nie tylko posiadał wyższe wykształcenie, ale również wieloletnią praktykę w zawodzie. Czy można w pełni pogodzić obydwa oczekiwania pracodawcy? Jest na to kilka sposobów, a jednym z nich jest poszerzanie wiedzy na własną rękę, na przykład poprzez udział w grach edukacyjnych tworzonych przez profesjonalistów.

Idąc do liceum młody człowiek powinien w zasadzie zdecydować, co chce robić w swoim dorosłym życiu. Wybór profilu automatycznie kieruje jego edukację w ściśle wyznaczonym kierunku, trudno jest później ten bieg odwrócić. Niejeden młody człowiek stawał przed poważnym dylematem, gdyż do pewnego momentu wiele możliwości wydawało się być równie atrakcyjnych. Jak jednak samodzielnie pogłębić swoją wiedzę z dziedziny, która albo nie jest zgodna z profilem nauczania, albo wykracza poza program? Jedną z możliwości jest wyszukanie w Internecie gier edukacyjnych i kursów e-learningowych koncentrujących się na tematach nas interesujących.

Możliwość taką daje bezpłatna gra internetowa VCR, podczas której uczestnik poszerzając swoją wiedzę z zakresu podstaw przedsiębiorczości, w tym przede wszystkim źródeł finansowania działalności gospodarczej, jednocześnie ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody, takie jak staże (także płatne) u partnerów gry (wśród nich są m.in. PwC, INWM, kancelaria Gessel i wielu innych).

Po zarejestrowaniu na stronie internetowej www.gra-vcr.pl i rozpoczęciu rozgrywek, użytkownik staje się właścicielem funduszu VC z pewnym, równym dla wszystkich kapitałem początkowym. Gracz ma za zadanie kupować i sprzedawać spółki oferowane w grze tak, by jego fundusz zarobił jak najwięcej. Gra jest bezpłatna i dostępna w Internecie, wystarczy się zarejestrować i korzystać z możliwości, jakie daje. Wygrany staż może stać się przepustką do zawodowej kariery, a niewątpliwie dobrze prezentuje się w życiorysie i znacznie zwiększa szansę na dostanie ciekawej oraz dobrze płatnej pracy.

Chociaż ciągłe wspominanie przez dorosłych o konieczności myślenia o przyszłości może być bardzo męczące i już na starcie zniechęcać do jakiejkolwiek aktywności, warto pamiętać, że to, co wypracuje się samemu, jest podwójnie satysfakcjonujące. Pora zatem usiąść przy biurku i znaleźć sobie swoją własną ścieżkę rozwoju. Być może niepozorna gra stanie się zaczątkiem wielkiej przygody zawodowej.

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt