MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Reprezentacja ukraińskiego Narodowego Uniwersytetu Państwowej Służby Podatkowej zwyciężyła w zakończonej w sobotę w Kijowie trzeciej edycji turnieju piłkarskiego Studenteuro 2012. W finale gospodarze pokonali 3:0 triumfatorów ubiegłorocznych zawodów - drużynę Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (na zdjęciu).

Trzecie miejsce rzutami karnymi (4:3) wywalczył w starciu z Politechniką Śląską ukraiński Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Dragomanowa.

Puchar ambasadora RP na Ukrainie dla najlepszego zawodnika turnieju wręczono Wołodymyrowi Kołodiażnemu z Uniwersytetu Ukraińskiej Służby Podatkowej.

Pomysł studenckich rozgrywek zrodził się w środowiskach szkół wyższych, gdy Ukraina i Polska otrzymały prawo organizacji Euro 2012. Impreza odbywa się pod patronatem ministerstw oświaty obu krajów oraz polskiego ministerstwa sportu.

- Współpraca między polskimi i ukraińskimi uczelniami, zapoczątkowana przed Euro 2012, jest kontynuowana i prócz wymiaru sportowego ma także wymiar społeczny, akademicki – powiedział Waldemar Siwiński z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, która współorganizuje turniej ze strony polskiej wraz z Akademickim Związkiem Sportowym.

Studenteuro 2012 był także okazją do zachęcania studentów z Ukrainy do podejmowania nauki w Polsce. Polskie uczelnie przyciągają Ukraińców wysokim poziomem nauczania, oraz – co równie ważne - niższymi opłatami za edukację, niż uczelnie na Zachodzie.

- W Polsce mamy 24,5 tysiąca studentów zagranicznych, z czego ponad sześć tysięcy to Ukraińcy. Świadczy to o tym, że polskie uczelnie są atrakcyjne dla młodzieży ukraińskiej, ale jest także dowodem, iż program "Study In Poland", podjęty kilka lat temu przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundację Perspektywy, w którym Ukrainę uznano za kierunek priorytetowy, dał efekty – podkreślił W. Siwiński.

Więcej informacji i galeria zdjęć na stronie www.studenteuro.eu

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt