Ranking Szkół Wyższych 2010
Ranking uczelni akademickich 2010 Drukuj Poleć znajomemu
Wynik 2010 Prestiż Siła naukowa Innowa-
cyjność
Warunki studiowania Umiędzyna-
rodowienie
1Uniwersytet Warszawski10010094.555.670100
2Uniwersytet Jagielloński99.2785.010049.583.596.5
3Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu82.3251.887.827.683.893.2
4Politechnika Warszawska82.2184.469.310063.778.6
5Politechnika Wrocławska75.2963.278.584.352.260.5
6Uniwersytet Wrocławski69.6938.690.714.358.451.6
7Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie68.0258.869.592.462.134.5
8Szkoła Główna Handlowa w Warszawie60.0648.656.19.671.965.2
9Politechnika Łódzka59.8424.359.989.562.581.2
10Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu58.3612.872.027.284.755.4
11Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu54.9021.277.418.163.120.5
12Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie54.852.079.14.092.930.0
13Uniwersytet Medyczny w Białymstoku52.714.077.90.894.514.1
14Politechnika Śląska w Gliwicach51.7326.960.928.558.941.1
15Uniwersytet Łódzki50.7320.565.08.353.646.5
16Warszawski Uniwersytet Medyczny50.6915.367.74.468.334.9
17Gdański Uniwersytet Medyczny50.604.766.57.69334.3
18Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich we Wrocławiu49.955.860.833.610029.4
19Uniwersytet Śląski w Katowicach49.6820.067.711.163.420.2
20Uniwersytet Gdański49.6715.963.820.960.241.1
21Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach49.584.171.99.284.818.2
22Uniwersytet Medyczny w Łodzi49.165.864.315.495.723.6
23Uniwersytet Medyczny w Lublinie48.842.966.59.984.932.9
24Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie48.8023.964.427.146.927.2
25Politechnika Poznańska48.7222.859.862.654.223.6
26Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu47.7419.663.214.644.140.2
27Politechnika Gdańska47.6925.257.767.144.826.0
28Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie44.1013.345.314.145.685.6
29Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II43.979.664.812.157.816.1
30Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki42.9725.049.728.557.221.1
31Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu42.888.263.324.55514.2
32Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie42.0512.752.018.751.742.1
33Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu41.3514.460.517.549.18.2
34Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie41.138.561.38.357.211.6
35Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie40.915.260.836.1587.4
36Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu40.8822.051.33.142.831.4
37Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie40.718.067.70.142.36.6
38Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie40.374.469.10.046.32.9
39Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie38.917.759.67.544.616.2
40Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach38.2416.850.11.830.640.1
41Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie36.7415.347.95.433.935.2
42Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie33.276.344.250.054.64.0
43Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie33.205.451.43.252.51.3
44Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie32.583.845.157.13617.0
45Politechnika Lubelska32.463.541.367.643.817.9
46Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie32.351.954.50.135.210.7
47Uniwersytet w Białymstoku31.863.446.56.247.316.1
48Uniwersytet Zielonogórski31.354.046.68.149.97.6
49Politechnika Częstochowska31.289.244.316.037.812.9
50Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu31.204.542.00.056.916.9
51Uniwersytet Opolski31.002.549.64.541.97.7
52Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie30.925.646.33.332.821.2
53Uniwersytet Szczeciński30.803.744.611.540.918.8
54Politechnika Białostocka30.598.640.520.940.317.7
55Politechnika Opolska30.434.843.211.839.619.5
56Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy30.283.742.339.247.85.3
57Politechnika Świętokrzyska w Kielcach29.328.041.116.8427.9
58Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie29.192.541.30.04817.7
59Uniwersytet Rzeszowski29.132.541.013.843.317.9
60Collegium Civitas w Warszawie28.651.032.320.339.947.6
61Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza28.3010.640.514.633.26.6
62Akademia Obrony Narodowej w Warszawie26.580.144.40.041.40.5
63Politechnika Koszalińska25.325.538.08.330.39.3
64Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu25.322.530.90.252.620.1
65Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie25.051.936.10.247.67.2
66Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy25.032.939.44.334.45.6
67Politechnika Radomska im. Kazimierza Pułaskiego24.682.731.43.349.715.3
68Akademia Podlaska w Siedlcach24.670.637.72.9444.5
69Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach24.525.737.32.634.43.6
70Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku23.964.334.27.235.99.8
71Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi23.211.729.95.432.128.6
72Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie22.471.119.00.038.157.0
73Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku22.300.532.30.147.63.1
74Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni22.270.333.61.2451.1
75Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie22.260.439.80.0224.1
76Akademia Finansów w Warszawie21.991.230.20.036.817.4
77Akademia Pomorska w Słupsku21.840.130.90.047.25.6
78Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. W. Korfantego w Katowicach21.354.827.00.738.214.2
79Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie21.050.132.72.3364.3
80Akademia Morska w Gdyni20.831.531.51.832.67.6
81Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej20.410.729.60.632.912.9
82Wyższa Szkoła Studiów Międzynarodowych w Łodzi20.400.929.60.024.421.0
83Akademia Morska w Szczecinie18.661.022.42.246.79.2
84Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna “Ignatianum” w Krakowie18.510.330.10.027.74.0
85Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie16.590.126.03.330.60.0
86Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Jęz. Obcych w Katowicach16.470.417.60.037.620.4
87Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu16.080.523.521.719.28.1
88Krakowska Akademia im. A. Frycza Modrzewskiego15.510.822.40.024.89.8
89Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie15.040.625.03.719.52.1