90 najlepszych uczelni akademickich w Polsce Poleć znajomemu
WYNIK 2009 Prestiż
(30%)
Siła naukowa
(40%)
Warunki studiowania
(15%)
Umiędzyna-
rodowienie
(15%)
1Uniwersytet Jagielloński10096.2799.6186.49100
2Uniwersytet Warszawski99.9010010076.1498.80
3Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu77.7751.5890.9974.5591.74
4Politechnika Warszawska77.6376.3878.9364.5471.25
5Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie65.9066.4372.3162.5032.35
6Politechnika Wrocławska65.8248.4080.2057.1161.42
7Uniwersytet Wrocławski65.0232.4697.3266.8836.40
8Szkoła Główna Handlowa w Warszawie64.1748.7771.2866.1865.69
9Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu55.9013.5181.8878.5553.60
10Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu53.1323.6481.2464.4622.27
11Politechnika Łódzka52.9317.7566.0257.8089.01
12Politechnika Śląska w Gliwicach52.5437.4965.2256.3737.40
13Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich we Wrocławiu52.285.7481.2495.2732.10
14Uniwersytet Medyczny w Lublinie51.231.9782.4990.7535.20
15Uniwersytet Łódzki50.3419.6668.9063.1050.60
16Warszawski Uniwersytet Medyczny49.8714.4977.4065.9932.40
17Uniwersytet Gdański49.8417.0273.5659.6443.33
18Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu49.7525.3271.7849.4736.28
19Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie49.6726.7671.2855.2827.45
20Akademia Medyczna w Gdańsku49.585.6974.6090.7236.94
21Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie49.542.1378.9993.9429.55
22Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II49.2621.0579.0956.1615.25
23Uniwersytet Medyczny w Białymstoku48.363.1781.5688.4815.82
24Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach47.754.7978.0682.8123.42
25Politechnika Gdańska46.9719.7570.6252.2531.09
26Uniwersytet Śląski w Katowicach46.9326.3269.8954.7413.10
27Politechnika Poznańska46.5522.8269.3255.1720.75
28Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu46.5015.8575.8444.3130.54
29Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie44.8215.7976.7048.3311.51
30Uniwersytet Medyczny w Łodzi42.695.5559.6210021.79
31Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie41.4823.5740.3142.2381.56
32Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie41.2712.5959.6252.1940.89
33Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie41.040.9384.2445.592.87
34Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie40.5711.8868.4253.0310.34
35Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki39.4316.8853.6259.8626.19
36Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach38.7117.8648.7339.0353.86
37Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie38.4720.0651.0841.5636.66
38Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu36.497.2861.6854.6810.92
39Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie36.127.3761.9054.127.80
40Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu35.3710.5056.5754.409.58
41Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie34.046.6359.9750.423.91
42Akademia Obrony Narodowej w Warszawie33.740.8261.3061.691.75
43Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie33.698.1556.4854.883.22
44Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie33.6610.0653.6330.4231.37
45Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie33.406.3759.8249.181.32
46Uniwersytet Opolski33.132.5759.5349.3310.18
47Uniwersytet w Białymstoku31.813.5057.9037.5114.90
48Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie31.416.4045.7660.1617.82
49Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie31.3211.2650.1732.3819.09
50Uniwersytet Szczeciński31.326.6049.1448.1218.61
51Politechnika Świętokrzyska w Kielcach30.902.5454.5845.3312.77
52Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie30.624.6454.7138.4511.64
53Politechnika Białostocka30.494.1849.0249.3718.17
54Politechnika Opolska30.324.6549.9240.3021.97
55Politechnika Lubelska29.964.9649.0546.1715.07
56Uniwersytet Zielonogórski29.552.2749.9852.3810.11
57Collegium Civitas w Warszawie28.661.9732.0647.0163.72
58Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu28.020.8747.2350.1312.98
59Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu28.002.1346.1049.1013.89
59Politechnika Częstochowska27.823.8451.0937.734.59
60Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku27.370.8246.5057.902.67
61Uniwersytet Rzeszowski26.862.8843.1643.9917.52
62Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy26.822.4445.6448.836.06
63Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku26.716.7347.0232.766.08
65Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza26.667.8044.2936.337.26
66Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy26.263.3542.0952.086.86
67Akademia Podlaska w Siedlcach25.892.4145.2541.477.74
68Politechnika Koszalińska24.843.4542.9236.868.88
69Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie24.248.2022.0432.7358.83
70Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna “Ignatianum” w Krakowie24.130.3346.6832.614.93
71Politechnika Radomska im. Kazimierza Pułaskiego23.200.7337.7042.1714.35
72Akademia Morska w Gdyni23.194.3737.6938.778.02
73Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi23.031.7531.1033.5339.10
74Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach22.640.8740.1640.733.80
75Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni22.560.6040.0444.020.92
76Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej22.473.0336.3834.6314.50
77Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie22.351.0432.2755.759.72
78Akademia Morska w Szczecinie22.141.7538.1336.797.89
79Akademia Finansów w Warszawie21.714.3232.7134.9515.89
80Akademia Pomorska w Słupsku20.990.6631.7951.896.03
81Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. W. Korfantego w Katowicach20.024.1633.6326.419.70
82Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie19.860.4435.4134.215.08
83Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie19.620.6040.3518.693.92
84Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu18.130.8733.6325.255.63
85Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi (dawniej WSHE)17.572.7326.7529.2413.08
86Krakowska Akademia im. A. Frycza Modrzewskiego17.525.1425.3530.149.72
87Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Jęz. Obcych w Katowicach16.490.2217.8942.1525.43
88Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie15.830.3829.2928.240.05
89Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie14.07016.5454.010
90Wyższa Szkoła Studiów Międzynarodowych w Łodzi13.430.1614.5427.3327.98