Aktualności
Metodologia rankingu maturalnego Drukuj Poleć znajomemu
Teksty rankingowe
05.01.2011.

Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2010 r. zdawało więcej niż 12 maturzystów. Brano w nim pod uwagę wyniki matury pisemnej ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych oraz wszystkich przedmiotów dodatkowych na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Dla szkół dwujęzycznych dodatkowo w obliczeniach rankingowych uwzględniono wyniki z języka obcego na poziomie dwujęzycznym z wagą 4/3, jednak wyniki te nie są w szczegółach prezentowane ze względu na niewielką liczbę takich szkół w skali ogólnopolskiej.

Czytaj całość
 
Metodologia Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimazjalnych 2011 Drukuj Poleć znajomemu
Teksty rankingowe
05.01.2011.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły Rankingu szkoły ponadgimnazjalne w Polsce są oceniane za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz ocena szkoły przez kadrę akademicką.

Czytaj całość
 
Wykaz olimpiad Drukuj Poleć znajomemu
Teksty rankingowe
05.01.2011.

Ogólnopolskie olimpiady przedmiotowe, tematyczne i zawodowe uwzględnione w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2011:

Czytaj całość
 
Mocne kryteria Drukuj Poleć znajomemu
Teksty rankingowe
05.01.2011.

Mocne kryteriaDla wielu osób w Polsce, zwłaszcza nauczycieli elitarnych liceów i techników oraz organizatorów olimpiad przedmiotowych, będzie to zapewne rodzaj aksamitnej rewolucji. W ewolucyjny sposób dokonujemy bowiem zasadniczej zmiany metodologii Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. usprawiedliwia nas głębokie przekonanie, że celem wprowadzonych zmian jest bardziej wszechstronna ocena szkół, co jest zgodne z oczekiwaniami głównych odbiorców rankingu, czyli uczniów najstarszych klas gimnazjów i ich rodziców. Kapituła Rankingu te zmiany zaakceptowała.

Czytaj całość
 
Najlepsze licea i technika Drukuj Poleć znajomemu
Teksty rankingowe
05.01.2011.

Najlepsze licea i technikaWybierając liceum, lub technikum zawsze warto dowiedzieć się, jak szkoła ta wypada na tle innych, czym się od nich różni oraz jakie są jej najmocniejsze strony. Należy zadać sobie  również inne, istotne dla rodziców i uczniów pytanie: czy są w tej szkole nauczyciele, którzy potrafią odkrywać i rozwijać tkwiące w młodych ludziach predyspozycje i talenty?

Trudną do przecenienia pomocą w uzyskaniu odpowiedzi na powyższe pytania jest Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowywany przez Perspektywy i Rzeczpospolitą. W tym roku publikujemy go po raz trzynasty.

Czytaj całość
 
A ja chodzę do leśnej... Drukuj Poleć znajomemu
Teksty
05.01.2011.

A ja chodzę do leśnej...Zimowy wieczór. Rozświetlony budynek szkoły leśnej, mimo że jest już 18-ta, tętni życiem. Ulica obok szkoły rozbrzmiewa echem sygnałówek myśliwskich, brzmieniem gitar, śpiewem. Jarek, członek samorządu szkolnego, Kinga – uczennica klasy II i Łukasz – uczeń klasy maturalnej opowiadają o swojej szkole.

Czytaj całość
 
Fachowcy na wagę złota Drukuj Poleć znajomemu
Teksty
05.01.2011.

Fachowcy na wagę złotaPracodawcy podnoszą alarm – brakuje elektryków, mechaników, monterów. Poważni rynkowi gracze – Bosch, Siemens, Skanska, Vattenfal, Whirlpool, LG Electronics – to tylko niektóre z firm, które narzekają na brak kadry z przyzwoitym zawodowym wykształceniem i inwestują w edukację zawodową. Zapotrzebowanie na zawodowców jest coraz większe – etos technika wraca do łask.

Czytaj całość
 
Poradnia pomaga przezornym Drukuj Poleć znajomemu
Teksty
05.01.2011.

Poradnia pomaga przezornymWiększość dorosłych bez problemu odstawia samochód na przegląd kontrolny, korzysta z usług doradcy przy zaciąganiu kredytu i nie próbuje zastąpić maszynisty w pociągu, którym jedzie. A jednak w przypadku ważnych decyzji dotyczących przyszłości dziecka rodzice najczęściej uważają się za najwyższy autorytet, któremu nikt obcy nie będzie radził, jak postępować z synem czy córką. I bywa, że przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej łamią młode charaktery, albo skazują na frustrującą przyszłość.

Czytaj całość
 
12 pytań i odpowiedzi Drukuj Poleć znajomemu
Teksty
05.01.2011.

15 pytań i odpowiedziZbyt wiele zależy od tego egzaminu, by udało się uniknąć emocji. Ale w Perspektywach wiemy, że dobrze poinformowani denerwują się mniej. Dlatego przygotowaliśmy dla was kompendium wiedzy o egzaminie gimnazjalnym, jego przebiegu i skutkach.

 

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 20 z 104