Wyszukiwarka programów MBA 2012
Określ kryteria interesujących Cię studiów MBA,
a następnie kliknij przycisk "szukaj"...

WIEMBA dostarcza wartości
WIEMBA dostarcza wartości

Co stanowi o przewadze konkurencyjnej WIEMBA na rynku studiów MBA?
Marek Wiśniewski, absolwent XIX edycji, dyrektor zarządzający i członek zarządu Polchar sp. z o. o. wymienia po kolei: zdobywanie, pogłębianie i systematyzowanie wiedzy teoretycznej – to jeden z zasadniczych elementów tych studiów, ale nie najważniejszy. 

Czytaj całość
 
Gala Zwycięzców 2012

Mistrzowie Zarządzania BiznesemDyrektorzy najlepszych programów MBA oraz grono znakomitych gości wzięli udział (5 czerwca br.) w uroczystym ogłoszeniu wyników Rankingu MBA Perspektywy 2012 w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Czytaj całość
 
CEMBA – strzał w setkę
CEMBA – strzał w setkę

Właśnie trwa rekrutacja na 19 edycję studiów, albo jak tu mówią – kohortę. Idzie bardzo dobrze – z zadowoleniem podkreśla MichEL Librowicz, koordynator programu CEMBA ze strony kanadyjskiej, dumny z 500 (prawie) absolwentów, spośród których bardzo wielu robi karierę i w biznesie, i w polityce.

Czytaj całość
 
Master of Business Administration

 Tego tytułu nie ma w żadnym polskim akcie prawnym dotyczącym szkolnictwa wyższego. Mimo to za odbycie podyplomowych studiów MBA i uzyskanie cenionego na świecie tytułu Master of Business Administration (magistra zarządzania biznesem) poważni ludzie płacą w Polsce poważne pieniądze, nawet powyżej 15 tysięcy Euro. Są w dodatku przekonani, że robią znakomity interes!

Czytaj całość
 
ALK daje pewność
ALK daje pewność

Kto myśli, że studia MBA to nieformalne spotkania biznesowe w miłym gronie z udziałem profesora i w nobilitujących aulach akademii – bardzo się myli!

Czytaj całość
 
Przepustka do kariery

 Studia MBA dają przepustkę do kariery na najwyższych stanowiskach. Wśród absolwentów zarówno uczelni polskich jak i zagranicznych są prezesi największych firm w każdym sektorze, dyrektorzy, specjaliści najwyższego szczebla, a nawet politycy, sportowcy i podróżnicy.

Czytaj całość
 
Z tym tytułem dostajesz więcej

 12 400 złotych brutto – to średnie wynagrodzenie absolwentów MBA w Polsce. W kontekście średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw (3 568 złotych) to wysoka płaca, ale dość skromna w porównaniu ze średnim wynagrodzeniem absolwenta Harvard School of Business, które również wynosi 12 000 miesięcznie, tyle że dolarów.

Czytaj całość
 
MBA według pracodawców

 Z badania opinii pracodawców przeprowadzonego w kwietniu 2012 przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (próba 300 losowo wybranych respondentów z grupy pracowników działów HR średnich i dużych firm o zasięgu ogólnopolskim, z - w większości - zagranicznym kapitałem) wynika, że cenią oni przede wszystkim on the job traning.

Czytaj całość
 
MBA według absolwentów

MBA według absolwentówNajlepsze studia MBA prowadzi – zdaniem absolwentów – Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej. Najwyżej ocenili oni merytoryczną wartość programów, kadrę naukowo-dydaktyczną oraz korzyści, jakie przynoszą studia MBA na Politechnice Warszawskiej w karierze zawodowej.

Czytaj całość
 
Raport: 100 lat MBA

 MBA (Master of Business Administration) to studia jedyne w swoim rodzaju. Wymyślili je Amerykanie ponad 100 lat temu i od tego czasu rozprzestrzeniły się po całym świecie.

Czytaj całość
 
Polskie uczelnie w rankingach międzynarodowych

 Światowe rankingi programów MBA od lat ogłaszane są przez czasopisma ekonomiczne jak Financial Times, The Economist, The Wall Street Journal czy Forbes. Popularne są też rankingi publikowane w internecie na stronach poświęconych edukacji np TOP MBA oraz ranking Eduniversal, tworzony przez francuską agencję ratingową.

Czytaj całość
 
GMAT – zmiana

 GMAT – Graduate Management Admission Test – jest wystandaryzowanym egzaminem, który jak twierdzą jego organizatorzy, pomaga uczelniom prowadzącym studia magisterskie i doktoranckie z zarządzania wyłonić dobrych kandydatów, zaś kandydatom – znaleźć odpowiednie dla nich uczelnie.

Czytaj całość
 
EURO*MBA program TAKŻE dla Polaków

 Grzegorz Lewiński, ubiegłoroczny absolwent studiów Euro*MBA, prowadzonych przez konsorcjum europejskich uczelni, w tym Akademię Leona Koźmińskiego, mówi o zaletach studiów.

Czytaj całość