IB Diploma Programme – Polish Diploma Programme (Matura)

 

 

ul. Stokłosy 3

02-787 Warszawa

Tel: 22-457-24-24

Mail: receptionist@meridian.edu.pl

www.meridian.edu.pl

In 2016/2017 academic year, High School opens admission to general classes 1a and 1b.

In the following year, the students may continue their studies in Polish Diploma Programme or IB Diploma Programme.

 

 
Drodzy Internauci,

W serwisie IB.Perspektywy.pl znajdziecie kompletną bazę szkół,  które swoim uczniom oferują możliwość przygotowywania i zdawania Matury Międzynarodowej!

Po prawej stronie znajdziecie zestawienie szkół pod względem zdawalności IB. Na dole są poradniki i teksty, z których dowiecie się wszystkiego o maturze międzynarodowej co powinniście wiedzieć..

Serwis IB.Perspektywy.pl jest do waszej dyspozycji!

 
Program IB
Program IBProgram Matury Międzynarodowej diametralnie różni się od polskiego programu szkoły średniej. Tutaj przez dwa lata uczysz się wyłącznie przedmiotów egzaminacyjnych.
 
 
Matura IB - czym jest?
Matura IB - czym jest?System Matury Międzynarodowej (International Baccalaureate Organisation) przez lata oferowany był do grupy uczniów: dzieci ambasadorów i mobilnych urzędników.
 
 
Egzaminy IB. Z czym to się je?
Egzaminy IB. Z czym to się je?Absolwenci klas IB, tak jak polscy maturzyści, egzaminy maturalne piszą w maju. W przeciwieństwie do polskich maturzystów, maturę zdają przez 2 lata trwania programu. Podczas właściwych majowych egzaminów pozostaje im więc średnio 80 proc. matury do zdania.

 
Rekrutacja do IB. To powinniście wiedzieć
Rekrutacja do IB. To powinniście wiedziećW Polsce każda szkoła prowadząca IB sama decyduje, jak przeprowadzić nabór do tych klas. Dwuletni program nauczania na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej zakończony egzaminem maturalnym zazwyczaj rozpoczyna się w drugiej klasie.
 
 
I co dalej?
I co dalej?Matura międzynarodowa jest dokumentem uprawniającym do podjęcia studiów zarówno Polsce, jak i na zagranicznych uczelniach. Dyplom IB jest honorowany i uznawany za prestiżowy w wielu uczelniach na całym świecie.
 
 
Rzut oka na statystyki
Rzut oka na statystykiMatura IB w Polsce nie jest aż tak popularna jak w USA czy Wielkiej Brytanii, ale także polscy uczniowie już od ponad 18 lat mogą przygotowywać się w dwuletnim cyklu kształcenia do IB prowadzonym w 32 szkołach publicznych i niepublicznych.
 
 
Poznajcie historię
Poznajcie historięObecnie w programie IB uczestniczy już ok. 2,2 tys. szkół w 125 krajach. A jak to się zaczęło? Program powstał w 1962 r. w Międzynarodowej Szkole w Genewie.