Rozwiń tabelę
2017Nazwa uczelniWSKpatenty i prawa ochronne
4%
pozyskane środki z UE
2%
sprzedane licencje
2%
firmy spin-off i spin-out
1%
1Politechnika Wrocławska10037.8610010042.86
2Politechnika Gdańska70.918.1779.3645.10100
3Politechnika Lubelska69.01005.0600
4Politechnika Łódzka58.632.1053.3749.3114.29
5Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu41.52.9976.820.0980.95
6Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu35.940.486.4219.240
7Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu33.91.4450.13095.24
8Uniwersytet Warszawski33.33.3129.7245.8833.33
9Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie32.331.090.7923.6219.05
10Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie31.144.420.950.324.76
11Politechnika Śląska25.522.6414.3813.874.76
12Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy22.430.315.080.770
13Politechnika Poznańska21.124.640.6212.850
14Uniwersytet Jagielloński w Krakowie19.82.4540.686.1014.29
15Politechnika Warszawska19.215.686.76038.10
16Społeczna Akademia Nauk z siedzibą w Łodzi19.02.683.46095.24
17Uniwersytet Gdański18.51.5149.5004.76
18Politechnika Opolska18.026.030.980.500
19=Gdański Uniwersytet Medyczny17.02.0844.0504.76
19=Uniwersytet Medyczny w Łodzi17.00.3748.461.270
21Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie15.010.2720.963.160
22Uniwersytet Łódzki14.73.0028.072.4414.29
23Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego14.49.04024.730
24Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza14.013.732.4211.730
25=Politechnika Świętokrzyska13.720.42000
25=Warszawski Uniwersytet Medyczny13.71.1738.3800
27=Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki12.99.359.804.979.52
27=Politechnika Koszalińska12.86.5624.8400
27=Uniwersytet Medyczny w Lublinie12.87.4623.0700
30=Politechnika Białostocka12.614.121.850.1614.29
30=Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie12.62.3227.905.020
32Uniwersytet Medyczny w Białymstoku12.42.2331.071.250
33Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu11.55.0123.250.770
34Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach11.22.0029.1400
35Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie10.26.8116.560.230
36Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu9.04.5412.295.500
37=Akademia Pomorska w Słupsku8.6025.6800
37=Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu8.61.2323.1000
39Politechnika Częstochowska8.411.6601.540
40Uniwersytet Śląski w Katowicach8.26.229.572.350
41=Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie8.007.18033.33
41=Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach7.97.957.5100
43Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie7.110.270.6000
44Akademia Morska w Gdyni6.21.5715.1500
45=Akademia Sztuki Wojennej5.8017.2000
45=Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte5.74.787.4400
45=Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie5.74.271.376.920
45=Uniwersytet Rzeszowski5.71.1614.6600
49=Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie5.01.8511.2700
49=Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu4.91.3212.0700
49=Wyższa Szkoła Bankowa z siedzibą w Gdańsku4.9014.4800
Uwaga: Uczelnie zajmujące jednakową pozycję umieszczono w kolejności alfabetycznej

Partner Rankingu Szkół Wyższych 2017

Partner Medialny

Partner