2016Nazwa uczelniWSKOcena para- metry- czna
8%
Nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach
3%
Upra- wnienia hab.
2%
Upra- wnienia dokt.
2%
1Uniwersytet Jagielloński10096.9765.0910094.93
2Uniwersytet Warszawski96.3090.9168.0498.9990.89
3Szkoła Główna Handlowa w Warszawie94.6010068.3248.3793.13
4Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu92.4086.6569.9394.9881.99
5Uniwersytet Wrocławski91.9088.6468.5493.9774.07
6Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu88.8085.5666.3488.7073.72
7Uniwersytet Medyczny w Białymstoku88.3098.4862.9168.7843.60
8Politechnika Warszawska87.9081.8250.6694.98100
9Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie86.6080.2152.8289.2399.80
10Politechnika Wrocławska84.3087.1244.9580.6876.83
11Gdański Uniwersytet Medyczny83.0096.5950.4055.9546.72
12=Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu81.5086.3661.5364.0552.82
12=Uniwersytet Śląski w Katowicach81.5077.6571.4974.6861.80
14Uniwersytet Medyczny w Łodzi81.2086.3649.8173.6958.69
15Uniwersytet Gdański81.0080.5862.9357.8376.31
16Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie80.0090.9160.3526.2063.88
17Politechnika Łódzka79.7084.0949.6169.8761.34
18Uniwersytet Łódzki79.3077.6561.5273.0063.89
19=Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu79.0090.9149.5644.2255.60
19=Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu79.0085.2354.6870.4244.48
21Politechnika Śląska w Gliwicach78.8077.9250.4474.6873.88
22Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu78.7081.8265.4972.0638.02
23Politechnika Poznańska77.9081.8246.4965.1667.57
24Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie77.7078.1359.1558.9568.65
25Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie77.6077.2763.8360.5162.81
26Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie77.3077.2791.6847.9031.15
27Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie77.2090.9142.7561.6236.04
28Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach77.0081.8253.9354.7961.16
29Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu76.9076.7076.6548.3753.34
30Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie76.4085.2357.7235.2157.31
31Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie76.0072.7381.6654.4249.36
32Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie75.3090.9139.5730.3059.22
33Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie75.2078.6757.4763.0547.92
34Politechnika Gdańska74.9075.7651.8169.8159.11
35Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie74.2072.3164.0365.5154.02
36Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu73.8081.8243.4040.0370.08
37Warszawski Uniwersytet Medyczny73.6081.8239.5441.0973.19
38Uniwersytet Medyczny w Lublinie73.3079.5543.4368.7846.57
39Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II73.2072.7371.0064.1436.35
40SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny71.9081.8259.3029.4843.60
41Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie71.4071.4373.5151.5937.97
42=Collegium Civitas w Warszawie71.1090.9166.64020.26
42=Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie71.1079.55100015.58
44Uniwersytet w Białymstoku70.1075.7662.4844.2236.30
45Uniwersytet Szczeciński70.0070.4565.3141.8954.88
46Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach69.1079.5550.2139.3037.05
47Politechnika Częstochowska68.8071.9751.5554.7947.94
48=Uniwersytet Opolski67.7068.1869.0932.7551.34
48=Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie67.7068.1866.9458.9528.72
48=Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej67.7090.9156.00012.78
Uwaga: Uczelnie zajmujące jednakową pozycję umieszczono w kolejności alfabetycznej

Partner merytoryczny

Patroni medialni

logo PAP

dziennik gazeta prawna