Rozwiń tabelę
2015 Nazwa uczelni WSKOcena parametryczna 8%Nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach 3%Upra- wnienia habili- tacyjne 2%Upra- wnienia doktor- skie 2%
1 Uniwersytet Jagielloński w Krakowie10096.9758.9610088.52
2 Uniwersytet Warszawski98.290.9165.8210090.79
3 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu94.286.6563.3898.9685.52
4 Uniwersytet Wrocławski94.188.6463.5396.2579.24
5 Szkoła Główna Handlowa w Warszawie91.510061.0049.0267.87
6 Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu90.285.5659.6890.9176.85
7 Uniwersytet Medyczny w Białymstoku89.498.4855.9769.2647.23
8 Politechnika Warszawska88.881.8247.5192.13100
9 Politechnika Wrocławska87.387.1242.2680.8187.49
10 Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie86.680.2148.1788.7293.67
11 Uniwersytet Medyczny w Łodzi83.586.3647.8074.4663.48
12 Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu83.086.3656.4964.6557.13
13 Gdański Uniwersytet Medyczny81.796.5943.2345.0246.71
14 Uniwersytet Śląski w Katowicach81.277.6560.9376.3361.49
15 Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych80.990.9166.1430.3044.64
16 Uniwersytet Gdański80.780.5858.3258.9467.47
17 Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie80.690.9157.3826.3259.69
18 Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu80.390.9143.4744.6860.06
18 Uniwersytet Łódzki80.377.6555.9174.6664.65
20 Politechnika Łódzka80.184.0944.7666.7962.43
20 Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu80.185.2346.6071.0050.79
22 Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie80.090.9140.6769.2638.15
23 Politechnika Poznańska79.181.8241.3966.3570.39
24 Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu79.081.8259.6664.6543.52
24 Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu79.076.7069.4849.0265.22
24 Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie79.077.2757.7461.6167.76
27 Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach78.981.8250.6155.4166.07
28 Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie78.277.2787.5748.0531.14
29 Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie77.485.2350.8035.5062.28
30 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie77.178.1354.0453.4665.57
31 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie76.978.6754.3363.9550.87
31 Warszawski Uniwersytet Medyczny76.981.8238.0541.5685.64
33 Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu75.981.8240.3440.4076.30
34 SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny75.581.8266.8933.7740.48
35 Politechnika Gdańska75.475.7647.4963.7863.06
35 Politechnika Śląska75.472.7345.4069.9172.13
35 Uniwersytet Medyczny w Lublinie75.479.5539.5469.2654.50
38 Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie75.372.3157.6171.0953.74
39 Collegium Civitas w Warszawie75.290.9175.890.0022.32
40 Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej74.990.9178.100.0017.13
41 Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie74.672.7374.5745.4547.43
42 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie73.172.7362.6564.9436.07
43 Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie73.079.551000.0017.13
44 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie72.671.4363.9062.1238.68
45 Politechnika Częstochowska71.071.9748.9355.4155.19
46 Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach70.579.5547.3739.5839.97
47 Akademia Obrony Narodowej69.879.5553.1532.0333.91
48 Uniwersytet Szczeciński68.970.4556.9839.2551.38
48 Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego68.968.1843.3851.9568.51
50 Uniwersytet w Białymstoku68.875.7652.9937.2337.82

© 2015 Perspektywy.pl   Edycja 2014 | O nas | Zastrzeżenia prawne | Reklama | Kontakt

Partner merytoryczny

Patroni medialni

logo PAP

dziennik gazeta prawna

tvp regionalna