Ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych 2010 - miejsca od 1 do 50

Miejsce 2010 Nazwa szkoły Miejscowość 2009 2008 2007 2006 Uczniowie w r. szk. 2008/2009 Laureaci ogółem Finaliści ogółem Liczba Olimpiad Wynik Olimpiada Artystyczna Olimpiada Astronomiczna Olimpiada Biologiczna Olimpiada Chemiczna Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra" Olimpiada Filozoficzna Olimpiada Fizyczna Olimpiada Geograficzna i Nautologiczna Olimpiada Historyczna Olimpiada Informatyczna Olimpiada Innowacji Technicznych Olimpiada Języka Angielskiego Olimpiada Języka Białoruskiego Olimpiada Języka Francuskiego Olimpiada Języka Łacińskiego Olimpiada Języka Niemieckiego Olimpiada Języka Rosyjskiego Olimpiada Literatury i Języka Polskiego Olimpiada Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 r. Olimpiada Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego Olimpiada Matematyczna Olimpiada Techniki Samochodowej Olimpiada Teologii Katolickiej Olimpiada Wiedzy Ekologicznej Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka Olimpiada Wiedzy o UE Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości Olimpiada Wiedzy o Żywieniu Olimpiada Wiedzy Technicznej Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki
LFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLFLF
1XIII LOSzczecin11113382438225,5976111233131231118211733421213
2Gimnazjum i Liceum Akademickie w ZS UMKToruń510235114517122,842111251113111211
3LO nr XIV im. Polonii BelgijskiejWrocław22375452135182,54313413113131328121253111131
4III LO im. Marynarki Wojennej RP - IBO School 0704Gdynia65225691942162,249622122613453313231114101
5V LO im. Augusta WitkowskiegoKraków33669363044161,777811212233186361114424112311
6I LO im. Mikołaja KopernikaŁódź44534571221151,4770213323212111115112
7VI LO im. Jana KochanowskiegoRadom239895951023161,1563111341211111112119
8Społeczne LO Żary118441796991,05591111211111112
9II LO im. Hugona KołłątajaWałbrzych8191211436718120,8807123261111111211
10XIV LO im. Stanisława StaszicaWarszawa1369852393090,8260112411123221621
11Publiczne LO w ZS SRK im. Augusta HlondaChorzów44---1555490,8129111111111
12LXIV LO im. Stanisława I. WitkiewiczaWarszawa307111431461490,745211511213221
13I LO im. Adama MickiewiczaBiałystok75521197951018150,717012224121112212112
14VIII LO im. Władysława IVWarszawa15121936376313110,55591111211131111
15LO św. Marii MagdalenyPoznań32153674584420110,52741131121261212
16V LOBielsko-Biała920161526431180,51522112113111
17I LO im. Stanisława StaszicaLublin67732521827713140,457112111121123211
18LO Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja RejaBielsko-Biała4832126332003770,455011211211
19Publiczne LO nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. KonopnickiejOpole532824221120718150,42862121115411111111
20I LO im. Bartłomieja NowodworskiegoKraków10274365861820100,4181111212110231111
21I LO im. Edwarda DembowskiegoZielona Góra39292718734811100,36782121212111113
22VI LO im. Jana i Jędrzeja ŚniadeckichBydgoszcz7217472651341290,3509111111311221
23II LO im. Mieszka ISzczecin3739152377851890,32391215111215111
24I LO im. Stanisława DuboisKoszalin27132010718413110,3217212111411111
25II LO im. M. Skłodowskiej-CurieGorzów Wlkp.19233828054049100,314811112121111
26II LO im. A. Frycza ModrzewskiegoRybnik2551486467969100,3093111411111111
27I LO im. Jana KasprowiczaInowrocław17411413956921590,300512113112113
28LO im. św. Jadwigi KrólowejKielce93118118-1670860,2874211211
29V LO im. ks. Józefa PoniatowskiegoWarszawa4626222046071250,2826268111
30VI LO im. Wacława SierpińskiegoGdynia14320376635704890,2526111132111
31Publiczne LO nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-CurieOpole281426294173780,2494121111111
32II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny ModrzejewskiejPoznań436256285854890,24621111113111
33II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama MickiewiczaSłupsk341855535554980,2450222112111
34II LO im. Stefana Batorego z Oddziałami DwujęzycznymiWarszawa386530164605670,243513121111
35IV LO im. Tadeusza KościuszkiToruń2425143260631090,237611111113111
36LO im. Jana Pawła II Sióstr PrezentekRzeszów14117173843770,237011121112
37I LO im. Stefana ŻeromskiegoKielce21475044857312110,2310111111131121
38VIII LO im. Marii Skłodowskiej-CurieKatowice56811401075786960,2180111322131
39III LO im. Krzysztofa K. BaczyńskiegoBiałystok1822715682551280,2133211211612
40I LO im. Tadeusza KościuszkiLegnica1640109486207860,2129111112422
41II LO z BJN im. Bronisława TaraszkiewiczaBielsk Podlaski1245417841841440,2105371421
42III LO im. Unii LubelskiejLublin47161738701112100,199721111112111
43I LO im. Tadeusza KościuszkiŁomża314237275404580,1926111111111
44II LO im. K. I. GałczyńskiegoOlsztyn775428476034680,185711121121
45"LO ""Filomata"""Gliwice-156--661230,1818111
46I LO im C.K. NorwidaBydgoszcz701291341807504980,181312111211111
47II LO im. Marii KonopnickiejInowrocław9521652305463680,175811111211
48LO nr V im. gen. Jakuba JasińskiegoWrocław4972662274493470,15591111111
49IX LO im. Cypriana K. NorwidaCzęstochowa426018138733990,154611111111112
50II LO im. Króla Jana III SobieskiegoKraków5544408899341080,1450111411113
L - liczba laureatów, F - liczba finalistów olimpiad. Uwzględniono licea i technika, które w roku szkolnym 2008/2009 miały co najmniej dwóch uczniów - laureatów lub finalistów przedmiotowych i zawodowych.